Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Jan 21, 2010 12:27 am

@NikolaZ


Моето мнение е да не го приемате преди операцията, ако тя ще се прави под наркоза, а поне 4 седмици след нея. Тогава обаче няма смисъл, защото идва лятото. Ще трябва да изчакате и няма да може да "блеснете" този сезон, за съжаление.

Ако искате да се самоубивате, винаги можете да се пробвате и да го пиете, но не ме питайте как, там не мога да дам информация.

Черният дроб е отговорен и за борба с инфекциозни агенти, той отделя и фактори на кръвосъсирването. На едно място по тези каскади трябва да стане "гаф" и "отиде работата"... Отдайте се в това време на спорт - от него ще се обринете още повече и така поне ще има нужда от лечение месец ноември, когато лъчението навън падне.

Не, няма смисъл, ако искате максимален резултат, да го приемате по-кратко време от 6 месеца, защото изсъхването на фоликулите става с време, а не с дозировката сама по себе си. Това са данните от фармакологията, които Ви предавам.

Тук вече няма решение.
Last edited by Bulgaricus on Fri Feb 05, 2010 10:57 pm, edited 2 times in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Fri Jan 22, 2010 3:28 pm


Коко Петров
Posts: 3
Joined: Sat Jan 30, 2010 2:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Коко Петров » Sat Jan 30, 2010 2:57 pm

Здравейте!!! За всички, които ползват или имат намерение да ползват Роакутан против Акне. Тъй като аз също мисля да се подложа на терапията се поинтерисувах от цената на това лекарство и се оказа, че тя е космичесска. на места 20 млг. Х 30 струва 120 лв. За едни 100 кг. човек сумата излиза над 300 лв. на човек. Както със всичко в България Аз естествено се усъмних и подозирах поредната пазарна спекула с лекарства, та затова потърсих Роакутан в Румъния. Там цената на 10 млгр. х 30 е забележете 21 лв. Представете си за какво става въпрос? Лекарството се продава и срещу българска рецепта. Та Добре дошли в Европа и бегом към Румъния за Роакутан.

nik__1
Posts: 1
Joined: Sat Jan 30, 2010 10:39 pm
Location: bulgaria
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby nik__1 » Sat Jan 30, 2010 10:49 pm

здр.Намирам темата за много интересна,въпроса ми е ще попречили по някакъв начин на лечението употребата на марихуана.Благодаря предварително.

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Sun Jan 31, 2010 12:52 pm

Г-н Петров, можете ли да приложите снимки на въпросните блистерчета хапчета ?
Както и другите участници тук , да споделят какви са хаповете от Гърция, Турция, Германия.
Просто за информация и съпоставяне на производителя (а не че се съмняваме в ефективността им)
Ако не е трудно , разбира се.

Коко Петров
Posts: 3
Joined: Sat Jan 30, 2010 2:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Коко Петров » Mon Feb 01, 2010 9:03 pm

Разбира се няма проблем да кача снимки. Аз съм ги виждал по Скайпа. Небесно синьо и бяло са цветовете на опаковката. Долу в дясно пише Roche. Хаповете са в сребрист блистер, който не е прозрачен. Съвсем си прилича на този Роакутан, който продават в България. Проблема в момента са пътищата, а иначе доставката от Румъния, я чакам в края на тази седмица. само не ми е ясно как се качват снимки във форума. моля някой да ми обясни!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Feb 02, 2010 12:24 am

Няма възможност за качване на снимки.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Tue Feb 02, 2010 4:42 pm

Гела Алое вера,който си взех на KRAUTERHOF (Aloe vera pelege - und fitness gel) 96% aloe vera gel http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1 Искам да попитам добре ли е това гелче за тяло(и за ЛИЦЕ ) или трябва друг по хубав да търса ?

anastas_007
Posts: 7
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:38 pm
Location: Пловдив, България
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby anastas_007 » Fri Feb 05, 2010 5:10 pm

Здравейте отново от мен.
Вече станаха 2 месеца, откакто пия Роакутан, като от 2-3 седмици намалих дозата от 2 х 20мг на ден на 1 х 20(вземам по една таблетка на ден, в българия няма 10 милиграмови), защото страничните ефекти бяха твърде силни. В момента всичко е наред, кожата му още е много суха и се бели леко, но е по-търпимо.
Вече виждам резултати, пъпките ми значително намаляха, все още излизат понякога, а и някои стари си стоят, но голяма част от лицето ми е чиста. Мисля, че и черни точки почти нямам.

Въпросът ми е как точно алкохолът влияе негативно? В старата тема пишеше, че лекарството не взаимодейства пряко с него.
Сигурно пренатоварва черния дроб?

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Fri Feb 05, 2010 7:56 pm


Roaccutane
Posts: 3
Joined: Sat Feb 06, 2010 5:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Roaccutane » Sat Feb 06, 2010 5:50 pm


mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Sat Feb 06, 2010 10:53 pm


Roaccutane
Posts: 3
Joined: Sat Feb 06, 2010 5:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Roaccutane » Sun Feb 07, 2010 12:48 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 07, 2010 3:24 am

Здравейте,

@Eleonora_81

Трябва да обърнете внимание, че за жени съм писал друг алгоритъм на лечение, който е първа препоръка и той не включва изотретиноин, а хормонна терапия. Възможно е заболяване или киста да предизвикват хормонални отклонения и така да се подпомага развитието на акне.

@Ceco26

За България не съм информиран, писал съм как стоят нещата в Германия.

@marty_anty

За козметика също съм писал – НЕ. Да, по мое мнение е добре да пиете друга доза или тази, която пиете да е разделена на 12 часов прием, така нивото в кръвта е по-постоянно.

Не ми е известна зависимост между заболяването и лечението, но освен кръвната картина трябва и желязото и хемоблобина да Ви следят. За хидратиращ крем, без да се замисля само този от алое вера мога да препоръчам.

Няма хранене, което да намаля действието на лечението. Ако се храните неправилно ще подсилвате действието. Правилното хранене е за намаляване на опасностите от лечението, а не за подпомагане на лечението. Не трябва да спазвате особена диета – важат основните препоръки, че шоколад, пържено и стари храни влошават при много хора акнето, без да има за това еднозначно доказана причина.

@werewolf_

Да, може да го приема, но хормоналното лечение за нея е първа препоръка, всичко е въпрос на риск, който човек би желал да поеме.

За съжаление почти всички травми, които остават на пациентите за цял живот са именно от спорт. Да, храната, която се приема, включително и добавките увеличават възможността за влошаване на акнето, защото докато спортуваш се потиш и защото усвояването на високите протеинни нива, зависи донякъде и от андрогенните хормони, тестостерон да кажем.

Начин да се напълнее има много лесен – хранителна добавка за отслабване се приема допълнително към храненето, а не вместо него. Така се дебелее. Давам все за пример Almased, който се разтваря в мляко, можеш да му видиш съставките в интернет, но сигурно ще го има и в България. Немско производство е.

@mi12

Този крем е предшественик на изотретиноиновия гел и не бива да се употребява заедно с пер орално лечение, т.е. или мазило или хапче. Препоръките са като при хапчетата, но разбира се няма нужда от кръвна картина и действието е много по-слабо, освен това е само на намазаните участъци.

@justanuser

Да, можете да използвате гел с изотретиноин, няма нужда винаги от най-тежкото лечение.

Доставката от Германия е със стандартните цени на пощенските услуги, които биват от свръхбавна 15 Евро до такава за 24 часа от 80 Евро. Няма намаление за чужди рецепти.

@jjjay

Не Ви разбрах въпроса. Ако пъпките след всички процедури си продължават да излизат, то проблемът е физиологичен и изотретиноин би бил правилно лечение, все пак нищо друго не Ви е помогнало...

@nik__1

Не. Не пречи, но не препоръчвам тази употреба по принцип.

@pesho

Да, става това мазило, но все пак има и по-хубави за същите пари, като онова, за което писах. Не се притеснявайте и си го ползвайте, не трябва винаги всичко да е от най-хубавото възможно, за да има ефект.

@anastas_007

Да, намирам каквото сте направили за правилно, друга е възможността да делите едната таблетка и да пиете по 30 мг, въпреки че не бива да се делят. Рискувате иначе да нямате максимален ефект, но по-добре така, отколкото да вземате по-голяма доза.

Алкохол можете да пиете. Може да пиете една вечер с лекарството и да си направите на другия ден чернодробната картина, за да видите какво ще е отлконението.

Тези препоръки са за изключвана на статистически възможните усложнения от пренатоварване. Те засягат много малко хора, да кажем 1 на 100, т.е. 99 и да пият и да комбинират нищо няма да им стане, но ако Вие сте този един човек, то може да има тежки последици. Затова се внимава, не за друго.

@Roaccutane

Да, този проблем е сериозен. Който си е чел листовката се е запознал със страничните действия и знае, че и по-тежки могат да са. Употребата на това лекарство затова има строги индикации – кога би могло да се приема и кога не. Тези индикации казват, че той е само за най-тежката форма на акне, която не се е повлиала от никакви други лечения. Един вид тук не говорим през цялото време за първото, а за най-последното средство.

Скептичен съм за всичко, което идва от САЩ. Това ми мнение идва от системно доказалата се в Европа система за недопускане на някои медикаменти, които в САЩ са допуснати. Това в САЩ също е така спрямо Европа. По-принцип на FDA се броят пари в брой и лекарството излиза на пазара, дори и с риск за много дела след това. На един свободен пазар, какъвто е този с медикаменти в САЩ, за разлика от Германия, където солидарната система плаща за лечението на болните е по-скоро възможни и пазарни принципи да движат един или друг лиценз.

Но в САЩ е нормално да се съди и МакДоналдс, защото някои хора се тъпчат там по 20 години и после получават инфакрт в следствие на тази храна. Засега няма изпратено червено предупреждение или вътрешна информация за неупотреба на изотретиноин. Сега проверих. Освен това и критериите в САЩ за редица медикаменти са доста либерални – ако погледнете най-последното предупреждение ще видите, че и при сибутрамина за отслабване са забелязани странични ефекти и те доведоха до спирането му от пазара преди един месец. Но тези странични ефекти се забелязват 1,4% по-често при пациенти над 55 години с поне едно хронично коронарно заболяване, а в Европа медикаментът не е допуснат за тях по принцип и няма как опитът с такива пациенти в САЩ да се приложи 1 към 1 и в Европа. Така и за изследванията – ако се правят на рискови групи, които не подлежат в Европа на такова лечение, то е нормално и смъртни случаи да има даже. Да не забравяме какво стана и с Контарганът, заради един променен хиралитет на вярната молекула...

За моето образование сте прав – медицина сега следвам, но не забравяйте, че биохимията и фармакологията се развиват в активно време и неща от времето на Вашето следване по учебник от преди 5 години сега са вече грешни или неактуални. Правих грешката вече да не си купя най-новия. Няма да се отплесвам в примери за мускулната треска и приемът на желязо и какво се е казвало за тях през моите ученически години и какво се казва за тях сега...

Ще се радвам да ми пуснете като съобщение точните публикации. И ние получаваме в библиотеката ни 220 списания на медицински издателства от САЩ и мога да ги прочета. В гуугъл има тук един пациент, там един пациент. Увеличавала се инсулинната резистентност, но няма общовалидни данни.

Да, разбирам Ви напълно, че препоръчвате нелечение с този медикамент, но повечето хора, преди да стигнат до изотретиноина са минали през 3 месеца доксициклин, тетрациклин, салицилов спирт по 2 пъти на ден, пилинги, лазери, хормони, диети и какво ли още не. Плюс всичко това идват и психическите последици, депресиите и техните лечения и усложнения. Вижте на всяко едно от тези лечения поотделно страничните ефекти и после ще говорим отново за “възможно статистическо отклонение в придобидата инсулинна резистентност при лечение с изотретиноин”.

Вие каква алтернатива ще им дадете?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Sun Feb 07, 2010 1:54 pm

Здравейте отново.Извинете,че не зададох конкретен въпрос в предната си публикация.Въпросът ми е следния:кой е най-добрията метод за премахване на белези(червените петна/не много дълбоки релефни)?Правили са ми серия химически пилинг,която не доведе почти до никакво излющване на кожата,а до колкото съм чел това е главната причина да се прави този вид лечение.Според други неща,които съм чел лазерите са по ефективни от химическите пилинги,за това сега смятам да ида на кослутация при лекар във Варна.Името на клиниката(дерматологична),която избрах е "Pearlskin".Ако имате време погледнете за 1 мин,за да видите за какво става въпос.Относно лекарството,което препоръчахте не мисля,че проблемът е толкова сериозен,че да започвам да се лекувам с това лекарство.Проблемът по-скоро са ми червените петна,които остават по кожата.Благодаря Ви отново,че отговаряте на въпросите ни.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests