Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sky_high__ » Sat Jun 19, 2010 9:44 pm

Привет отново! Продължавам да търся хора, които са преминали успешно лечението и могат да се похвалят с дълготрайност на резултатите. Съответно има ли някой, който "поддържа" положението с малки количества и рядък прием?
Успех на всички!

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Акнето отново се появи

Postby abvgde93 » Fri Jul 16, 2010 10:08 pm

Здравейте,момче на 17 години съм и имам проблем с акнето ...
Ако е от значение: Не пия алкохол,бира,газирано и не пуша. Спортувам.
От към 15 годишен започнаха да ми излизат по 1-2 пъпки.Една по челото,една по брадата и под носа.
Миналата година лятото ме избиха страшно много пъпки и черни точки . Не се мажех с нищо.Отидох на козметик и той буквално ме обезобрази.След това няколко месеца бях с възпалена кожа и червените петна минаха страшно трудно.
От към октомври миналата година започнах да ходя на дерматолог (д-р Славка Чолакова в кв.надежда).
Не помня много добре как премина лечението но ползвах: Acne out active losion,лосиони на гарниер,после ми изписа Diacneal измазах се и с него.От февруари тази година ми изписа Nadixa крем и с него се мажех и до кум април,май месец кожата ми не се беше изчистила но беше доста добре.Сега когато ходих в началото на Юли месец ми каза да спра да се мажа и ми каза да си купя Bioderma Photoderm AKN mat 30 купих си го и се мажа с него.В началото добре,но сега от 1-2 седмици по лицето ми започват да излизат гнойни пъпки бели по бузите и при слепоочието.Кожата ми започна много да се зачервява и започна постоянно да се омазнява и лъщи. В момента спрях Bioderma крема и се мажа само с Acne out active losion но и с него кожата ми се омазнява постоянно и лъщи.Не знам какво да правя ;( До преди 1 месец не ми излизаха пъпки а сега започнаха.Миналата година също ми излизаха но нали вече съм започнал лечение и го спазвам? Не знам какво да правя :(
Имам сестра и брат близнак,който няма абсолутно никакво акне по лицето.Моляви помагайте ...мисля да сменя дерматолога и да отида при д-р Албена Ангелова в 29 поликлиника.
Давайте някакви съвети :cry:

viliiv
Posts: 1
Joined: Mon Jul 26, 2010 11:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby viliiv » Mon Jul 26, 2010 11:51 am

Здравейте,
Бих искала да попитам за малък проблем с акне на дъщеря ми. Тя е на 13 години, ръст 164 см., около 40 кг. в много добро здравословно съсътояние. От 4-5 месеца по лицето и се появиха черни точки и повърхностни гнойни пъпчици. Не са много, но не са и за пренебрегване. Все още няма менструален цикъл. Посещението при козметик за почистване на лицето не даде почти никакъв резултат. Тя е със смесена кожа - леко омазнена в Т-зоната и по суха отстрани със склонност към лишеи.
Въпросите ми са:
Какви мерки да взема за да не се задълбочи проблемчето с акнето?
Какви средства за почистване, какъв крем или лосион да се използват ?
Би ли било подходящо да се използва розова вода и на коя фирма бихте ми препоръчали?
Благодаря Ви предварително!

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby jjjay » Thu Jul 29, 2010 4:40 pm

Здравейте,някой да има опит с тази рецепта:
[премахнато от администратора]

"Kато ти се махнат пъпките с това, започни да си мажеш лицето с крем с мед. (струва 1.50 пак от аптеката)Подхранва кожата.Междувременно обаче си земи и едно почистващо мляко и преди да се намажеш,с който и да било от двата крема се мини с млякото, за да ти се почисти кожата.Ако не ти се купува мляко използвай вода, но хубаво подсуши кожата с чиста кърпа."
Мислех да я пробвам върху гърдите и гърба,но все пак ако някой е пробвал нека сподели.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby ptomoff » Fri Jul 30, 2010 5:10 pm

jjjay, съжалявам, че изтрих рецептата ти, но публикуването й противоречи на правилата и философията на форума. Знам, че го правиш от добро сърце, но все пак във форума се дават съвети САМО от медицински лица.

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby marty_anty » Sun Aug 08, 2010 9:50 am

Здравейте,
Не пия вече Роакутан 40дена. Не ми излизат пъпки, но тези белези , какво да ги правя? С какво да се мажа? Помогнете,дайте ми съвет?

Deadwinga
Posts: 12
Joined: Thu Mar 11, 2010 1:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Deadwinga » Thu Sep 02, 2010 2:15 pm

Извинявам се, но имаше ли проблем с мнението ми и защо беше изтрито?

Serenity
Posts: 1
Joined: Sat Sep 11, 2010 9:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Serenity » Sat Sep 11, 2010 9:40 pm

Здравейте! Прочетох голяма част от темите тук, свързани с акнето... Искам да споделя и моя проблем, като се надявам на съвет от страна на Bulgaricus!
Аз съм на 19г и 6м, висока съм 161см и тежа 56кг.
От 13-14-годишна имам пъпчици,черни точки, кожата ми е била ту мазна, ту суха...променя се през няколко месеца г/д. Общо взето досадни пъпчици, но се търпяха... Когато бях на 16г цикълът ми взе да липсва,появиха ми се болезнени и упорити подкожни пъпки... Консултирах се с гинеколог (само) и ми предписа Диане 35 за 6м,което щяло да помогне и на пъпките... (Само в добавка да кажа, че тогава нивото на тестостерона ми беше в горна граница) Е, пих ги 6м, чувствах се зле, пъпките си продължиха, качих 8-9кг (а се хранех доста ограничено,спортист съм...) След месец непиене на лекарства пак правих хормонални изследвания...тестостерона беше в повече от началото :evil: Пак по гинеколози, пак разни знайни и незнайни неща за пиене... пъпките постихваха за определени периоди. От година и 3-4 месеца насам в областта на брадичката ми излизат големи подкожни пъпки, една до друга,че и една върху друга.... Салицилов спирт, кислородна вода, ихтиол, гентамицин маз, редовно почистване на кожата с гел и ексфолиант...Е, те си стоят!!! По козметици ходих,временен ефект...
О,забравих да добавя,че 2009г зимата ми диагностицираха поликистоза на яйчниците. От хормоните ми са изследвани само тестостерон, естроген и естрадиол? (нещо подобно беше). Според лекаря, трябва да пия Metfogamma по 2 хапчета на ден (сутрин и вечер) по 7-8 месеца годишно....
Определено не се чувствам добре и усещам,че нещо не е наред с мен. Често ми се е случвало да попадам на странни лекари, които поставят диагнози ей така...колко стрес са ми докарвали, но това е друга тема.
Като цяло питането ми е свързано с това, какво трябва да предприема оттук нататък? Пак на гинеколози или дерматолози, или и двете? И изобщо свързани ли са двете неща?

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Sat Sep 18, 2010 1:03 am

Поздрави на всички близки по участ в темата.На 32 години съм ,180см височина,87кг.Между другото преди си поддържах 83-4 кг тъй като ходех на фитнес ,но откакто започнах приема на лекарството спрях напълно фитнеса и естествено обездвижването ми се отрази.Прочетох като повечето тук всичките постове от началото и научих доста за лечението с Роакутан ,и най-вече се окуражих да го започна.Първият месец взимах по 40мг на ден в два приема.След кръвните резултати в края на месеца преминах на 60мг на ден в три приема.И така до днес където вече съм в 136 ден.За първи път усетих положителното действие на мдикамента на 18 ден от започването.До началото на четвърият месец нямах никаква депресия ,но щом влчзох в четвъртия наистина ме удари депресията .Особенно в първите две седмици от месеца .Той беше август.А иначе целият август беше съпроводен от обилно потене заради жегите ,а и заради тази моя физиологична особенност откакто се помня да се потя много ама МНОГО.Доста трудно го избутах.Жегата в комбинация с Роакутан е лошо нещо.Но пък въпреки обилното потене през това време ми излезе само една пъпка на горната устна и то благодарение на постоянното ми издухване на носа.Всичко вървеше по вода до последния ден на четвъртият ми месец ,когато отидох на контролен преглед ,тоест да покажа кръвните резултати на лекаря ми ,макар че се вижда и с просто око ,че примерно всичко е наред или има някакви отклоненията в показателите.( написаното до тук нека не се приема за спам ,а просто за обмяна на опит с останалите)Е тогава вече се объркаха работите :shock: .Споменах на лекаря ми ,че (понеже през целия август бях изстинал и сополив постоянно) като си издухвам носа и после винаги ми излизат обриви под носа на горната устна това разбира се беше преди да започна лечението.Та се зачудих дали всъщност този стафилокок който го има всеки човек в носа си не е първопричината за обривите или главен виновник за това е благоприятната почва предоставена от обилно секретиращите ми мастни жлези.Между другото са ми правили посявка за този стафилокок с антибиограма ли как се казваше не помня и той естествено е резистентен към повечето антибиотици познати у нас.Тогава човека реши да ми изпише Бактробан маз за нос.И не знам защо реши ,че нямало да ми мине само като приемам вътрешно Роакутан ,а видиш ли трябвало и да се мажа с нещо.Това предполагам е само за да си заслужи парите ,които му плащам накрая на прегледа.Въпреки ,че в листовката пише изрично да се избягват всякакви препарати против акне за да се предотврати вероятно раздразнение на кожата.И ми изписа "Себиум почистващ гел мусан" и "Себиум" АКН за активно действие срещу акне .На Биодерма са и двете.Доста ми е странно лекар да изписва козметика за лечение.Та да си дойда на думата ,два пъти си сложих от мазта в носа и един път се измих с почистващит гел като в същото време се и избръснах с него ,което може би е подсилило вредното му въздействие .След това веднага се намазах и с Себиум АКН.Още докато се мажех усетих щипане и горене и започнах да се потя обилно ,но продължих да се мажа дяволът си нямаше работа .Но последиците в крайна сметка са ,че състоянието ми се върна смятам с два месеца назад.На другият ден като станах лицето ми беше зачервено в очертаниата където бях мил и мазал.Омазни ми се кожата.Започнаха да ми излизат пак пъпки.Дребни ,но навсякъде.Дори по гърба и гърдите ми излязоха няколко въпреки ,че не съм се мазал там.Общото състояние на кожата ми се влоши рязко.Едва сега 18 дена след това започна да се поуспокоява ,но пъпките не са зараснали напълно.Та въпросът ми е дали това ще окаже влияние на крайния резултат от лечението.Аз съм почти сигурен ,че ще стане така ,но пак да попитам.Смятам да приемам лекарството пълни шест месеца ако кръвните ми показатели го позволят.Вторият ми въпрос е дали се спира рязко приемът на лекарството или постепенно ,ако може някой който е преминал пълен курс да ми отговори на вторият въпрос понеже виждам ,че Булгарикус някъде се е запилял :)) в последно време.Това последното беше шега разбира се.Сигурно си има причини човека.Извинявам се на тези ,на които съм досадил с дългият си пост и успех на всички ,които се захващат с лекарството.Дано всичко минава без сериозни нежелани реакции.

vspetkov
Posts: 9
Joined: Thu Sep 16, 2010 4:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby vspetkov » Sat Sep 18, 2010 11:21 am

Здравейте, аз имам следният проблем и бих искал да попитам дали е нормално. В края на февруари започнах да приемам Роакутан като го приемах на 16 часа по 20 мг. тъй като тежа 55 кг с ръст 170 см., аз съм мъж на 25 г. . Курсът на лечение премина перфектно като нямах абсолютно никакви проблеми през него това беше в началото на август, но в момента започнаха пак да ми се появяват пъпки и ще ходя на консултация дали е удачно да повторя лечението с по голяма доза или да пробвам друг метод. Но бих искал да получа отговор и от Булгарикус. Благодаря предварително за отговора.

VKBGUPI
Posts: 2
Joined: Sat Sep 11, 2010 5:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококова инфекция, хранителни алергии

Postby VKBGUPI » Wed Sep 22, 2010 12:02 pm

Здравейте, обръщам се към Bulgaricus с огромна молба за второ мнение. Момче съм и съм на 28 години, висок 178см и тежа около 68кг. Имам стафилокок от преди десет години с много тежки хранителни алергии, не мога нищо да ям, правили са ми хиляди тестове и ми излизат алергии към всички видове храни. Когато не ям или ям само ориз папките почти спират, но след време ставам алергичен и към оризът и почват и от него да излизат, почвам друга храна и само нея докато пак не започнат да излизат....но така не може да се живее. Пил съм почти всички видове антибиотици и нищо не помага, излизат постуяно огромни пъпки по цялото тяло, на лицето най-вече. Сега ми изписаха да пия роакотан, но прочетох много страшни работи за него и пише, че е за акне, а моето е стафилокок и хранителни алергии и като четох на листофката на роакотан пише, че съдържа фъстъчено малко, восък, а на тестовете ми излизат алергии към мед и незная да не стане по-зле, не съм ял захар страшно много време, да не стане някакъв стрес за организма, пишеше, че може да се хване диабет след употребата му, много съм притеснен, а за мен това е последния изход след всички напразни лечения. Благодаря предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Thu Oct 07, 2010 10:29 pm

Здравейте!

Поради голяма натовареност отсъствах. Сега отговарям на последните запитвания от страница 13, защото другите вероятно вече не са актуални.

by VKBGUPI » Wed Sep 22, 2010 10:02 am
Лечението с изотретиноин не е типично за инфекции със стафилококови причинители. Не са ми известни успехи в тази насока. Логично е чрез „пресушаване” на средата на стафилококите да намалее и броят им. Множеството алергии, за които говорите обаче говорят за друг „системен” проблем. За алергиите може да говорим много време, но не в тази тема.

by vspetkov » Sat Sep 18, 2010 9:21 am
Не сте казали колко време общо сте го приемали и дали дозата е винаги била такава?

by Andrei » Fri Sep 17, 2010 11:03 pm

Не случайно е писано, че лечението за започва тогава, когато можете да сте сигурен, че ще можете да приемате 6 месеца лекарството, без да се излагате на слънце. Тези препоръки не са случайно дадени. Добре, преценили сте и сте поели риск, Ваше право е. Не знам какво съдържа този крем. Отново става дума за „уникален патент” и съставките не се намират лесно, ако ги имате, пишете. Не мога да изкажа препоръка срещу лекарската такава. Моята информация е, че не е трябвало да прилагате това лечение. Има опасност крайните резултати да са по-слаби, да. Това е така защото описвате симптоми на нанесени временни щети на кожата си, т.е. не може да се каже точно до каква степен те ще окажат дългосрочно действие.

by Serenity » Sat Sep 11, 2010 7:40 pm
От наличната ми информация съдя, че не е най-правилно да приемате изотретиноин. Вероятно е въпросното заболяване да е причина за промяна в нивото на андрогенните хормони. Вече съм писал каква е препоръката за акне при жени – тя е хормонна терапия, а не изотретиноин.

by viliiv » Mon Jul 26, 2010 9:51 am

На тази възраст започват хормоналните промени и отделянето на хормони. Уви, не е „предвидено” те да протичат без странични ефекти, един от които е акнето. Някои хора са по-податливи, други са на пръв поглед „перфектни”. Козметичките ще могат само с видими белези да се справят, като в крайна сметка по мое скромно мнение ще влошат дългосрочно проблема. За да прецените дали на тази възраст е уместна терапия трябва лекарят да Ви даде препоръка кои рискове са по-големи за детето. Многото пъпки, особено на тази възраст, когато децата са жестоки със сигурност нанасят трайни щети, но поне за мен рискът от изотретиноинова терапия е неуправдано висок за дърещеря Ви.
Имекс сапун, чисто Алое вера гел, без никакви примеси и изотретиноинов гел са единствените възможни препоръки, които не са изключително опасни.

by abvgde93 » Fri Jul 16, 2010 8:08 pm

Вече многократно сме писали какви са Ви алтернативите.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Deadwinga
Posts: 12
Joined: Thu Mar 11, 2010 1:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Deadwinga » Fri Oct 08, 2010 1:31 pm

Здравейте,

На базата на препоръките в тази тема започнах прием на Изотретиноин. На 22 години съм, 182 см и 65 кг и приемах лекарството 5 месеца 2х20 мг/ден. Докато го пиех не ми излизаха никакви пъпки, но буквално седмица след спирането на приема пъпките отново се върнаха. Под пъпки визирам големи, червени и подкожни, които стоят поне седмица и оставят белези.

Моя грешка е, че преди започването на лечението не си направих посявка и антибиограма, но всеки дерматолого при който съм бил е казвал, че имам класическо акне. Направих си пълна кръвна картина и хормонални изследвания - тестостерон, c-реактивен протеин и всичко е в нормата.

Можете ли да ми препоръчате какво да предприема оттук нататък, моята единствена идея е взимане на секрет от пъпка и антибиограма.

Поздрави

vspetkov
Posts: 9
Joined: Thu Sep 16, 2010 4:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby vspetkov » Fri Oct 08, 2010 2:06 pm

Здравейте Булгарикус,

Да дозата не се промени в продължение на 18 седмици аз го приемах по 20 мг. на 16 часа, но след консултацията ми с друг дерматолог той ми каза че тя е била малка и е трябвало да е на 12 часа. Сега използвам Акне BP5 което ми изписаха и почистваща пяно но нема желаният от мен ефек и се замисля за един повторен курс на лечение.
Тежа както казах 55 кг. и въм висок 170. По време на първият курс нямах никакви проблеми и всички показатели бяха ОК.

Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Oct 08, 2010 11:12 pm

Здравейте Deadwinga,

не знам защо не сте предприели пълното лечение и сте решили, че 5 месеца са достатъчни. Лечението е достатъчно натоварващо, за да рискувате да си спестите един месец. Някой ли Ви каза да го спрете? Колко е максималната доза на кг тегло съм писал вече.

Каквото било не можем да променим вече. Дълбоките подкожни пъпки показват, че лечението не е било ефективно за лежащите дълбоко под кожата пъпки. Това обикновено е когато дозата и продължителността не са ефективни за конкретното заболяване. Самото лечение помага и не на абсолютно всички. Статистика също вече е била писана.

Какво можете да направите сега е добър въпрос. Да ползвате сапун Имекс, алое вера и перентерол и да се надявате, че ще се подобри ситуацията. Кога го спряхте точно лекарството?

Здравейте vspetkov,

проблемът е, че се появяват пак пъпки ли?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 278 guests