Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby K.Dimirev » Fri Dec 11, 2009 11:24 pm

На 22 години съм 194 см около 115 кг.
Здравейте! От много време, имам проблем с едни пъпки по главата... на мен пъпките "за щастие" са ми съсредоточени главно по задната част на главата(тъй като съм чувал, че можели да бъдат по цялата глава).., отначало са по-скоро като червенки подутини, но прерастват в по-големки, с гнойно връхче и болят като ги пипаш .., а иначе като цяло не създават чувство на дискомфорт, освен на психическа основа( много се виждат, особено, ако си късичко подстриган(неприятно си е)) и от време на време сърбеж, но рядко, поне при мен. Ходил съм на лекар, уж уважаван специалист, каза ми, че е стафилококова инфекция .. обаче лечението му ми помогна само за 2 седмици, в които нямах пъпки ( мазах с Fucidin creme мисля, че се казваше антибиотика за външна употреба и пих clindamicin(пак антибиотик), който е на капсули и се приема перорално(от него имах разстройство( било нормално))). След седмица пъпките изчезнаха напълно .. , но след 2 седмици се почна пак. Пак при лекаря .. каза ми да почвам да мажа с Bactroban (маз)..(и преди бях ходил на една лекарка, която направо ми изписа тоя Bactroban, но тогава не се отнесох сериозно към мазането). Та с този Bactroban пак мазах ли мазах.. , но не изчезваха тия гадове.. След това ходих в една клиника "Анаста", в София (намира се близо до Плиска), която уж се занимава специално с такива стафилококови заболявания . Е... направиха ми изследвания, то не бяха някакви стафилококови титри не бяха чудесии .., много се надявах м/у другото там да ми бъде спасението, но уви.. Разказвам: взеха ми кръвна проба, за която платих 10 лв. след това на следващия ден отидох и си казах проблема( пъпките по главата) и ми изписаха една ваксина, която ми слагаха в продължение на 35 дни в малки дози по схема предписана от тях -> струваше 35 лв. Направих я .. всичко спазвах, дни, срокове.. не се оправих, пъпките като че ли се повлияха малко, но продължаваха да са си там.. нямаше ефект. Като ми изписваха ваксината ми казаха да отида пак за изследване 20 дни след края на цикъла от инжекции.., но като не ми се излекуваха пъпките не отидох.. и аз не знам защо.. Просто се обърнах директно към друг лекар, наша позната съседка педиатърка . Тя ми каза да започвам да мажа с Пиоктанин .. едно багрило, което много цапа и е мастилено на цвят .. :) .. за 3 дни по 2 пъти на ден(сутрин, вечер), след което да мажа три пъти дневно с Triderm creme (сутрин, обед, вечер) съчетавайки го с обтриване със салицилов спирт ( аз правех следното: обтривам се със спирт по цялата глава отзад, поизпарява се спирта и след това на засегнатите места ме мазаха с тридерма(тъй като сам е малко сложно ( да не кажа невъзможно, но много неудобно), предвид засегнатото място, защото трябва да използвам огледало.., с което да се гледам в друго огледало и т.н.). И така с крема и спирта 1 седмица. Значи пиоктанина 3 дни по 2 пъти на ден и после 1 седмица сал. спирт и тридерм 3 пъти на ден. Преди 5-6 дена свърших този 10 дневен курс на лечение и сега главата ми е сравнително по-поизчистена , но имам още пъпки макар и да са малко.. Ходих при лекарката тя каза да повторя отново .. 3 дни пиоктанин и после седмица тридерм и спирт. От утре започвам и така.. тя ме уверява , че ще се оправя, тъй като ми каза, че е имала пациент, малко момиче със същите гадове и са и минали така.. , надявам се и при мен да проработи (нямам причина да не и вярвам, познава ме от малък дори и пари не ми иска, но ще видим). Много са упорити тия пъпки, просто са отвратителни.. къде ли не съм търсил и аз мнения , но.. лекарите някак си ми се виждат като най-вероятното спасение, колкото и вече да се чудя могат ли да ми помогнат и мога ли да им вярвам.. просто явно трябва да се намери правилния човек. И така, много ще се радвам , ако някой може да сподели нещо по моя проблем. Направо се чудя на ъкъла на човек дето го е изчел докрай това слово :Д .. Поздрави и мерси!!

Goshko
Posts: 5
Joined: Wed Dec 09, 2009 7:29 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Goshko » Sun Dec 13, 2009 7:05 am

37 176/85 Същия проблем. Гнойни пъпки по главата и доста болезнени.

Близо 5 години изследвания, мазила, шампоани - нищо не помогна. Единственото, което временно ги премахва е някаква смес от спирт и антибиотик, която личния ми лекар прави (не знам точния състав). И така една седмица ги има, а след мазане изчезват за около две седмици. Понякога част от тях се появяват по брадата или изобщо по окосмените части на главата. Трябва да отбележа, че косата ми се омазнява много бързо - 24 до 36 часа след измиване с шампоан за мазна коса и се налага да се мия 4-5 в седмицата.

Предполагам, че щом се повлиява от спирт и антибиотик явно е някаква бактерия. Обаче нямам идея (очевидно и лекарите) как да се оттърва от проблема един път за винаги.

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Sun Dec 13, 2009 11:43 am

Ами, според мен пъпките нямат връзка с омазняването на косата. Аз по принцип гледам да не си мия моята повече от 3 пъти на седмица с шампоан, дори се старая да са два, а иначе и моята се омазнява. Най-голямата мистерия за мен още си остава как се появиха гадовете. Кое ги възбуди да се покажат..тъй като съм чел, че тези стафилококи всеки си ги има в организма, но при някои хора се проявяват ( не знам поради каква причина) , а при други не. Медицинските лица трябва да се произнесат. А иначе поизчетох разни теми тука из форума по темата и Bulgaricus се съсредоточава върху тезата си, че трябва веднага да се прави посявка, култура и т.н., да се вземат проби от пъпки (поне 2) и да се разбере точно кои са стафилококите, които действат и причиняват вредите и съответно да се предпише най-правилния метод за лечение с най-правилния антибиотик, който да ги онищожи. Тук възниква и друго. С баща ми от сума ти време обсъждаме вкъщи, че точно това трябва да е метода...и се чудим и маем как никой лекар не ме кара да си направя точно такива изследвания. И ако наистина това е правилния подход оставам наистина крайно разочарован от тоталната некомпетенция на лекарите, при които съм ходил..или пък желанието им за натрупване на "несметни богатства" (при някои от тях).

Поздрави,

Bulgaricus хайде бате :p ти си нашия човек.. давай да ги борим тия гадове, че как да кажа...........някак не ме кефи да са по упорити от мене ;}

muhest
Posts: 2
Joined: Wed Nov 11, 2009 12:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

за стафилококите

Postby muhest » Sun Dec 13, 2009 5:36 pm

Изтрито от администратор.

и просто пишете по други форуми, защото тук е като КОМУНИЗЪМ. няма лекари които да отговарят на запитванията, но пък другите потребители дръзнели да пишат по между си биват изтривани постовете им и забраняван достъпа като на мен

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Dec 13, 2009 5:57 pm

Не знам как да ти го кажа - НЕ ПИШИ ПОВЕЧЕ ТУК! И не си прав(а) не е комузнизъм. ДИКТАТУРА Е!

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Sun Dec 13, 2009 6:50 pm

...какво се е случило ? о.О

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Dec 14, 2009 12:08 am


K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Mon Dec 14, 2009 12:18 am


Goshko
Posts: 5
Joined: Wed Dec 09, 2009 7:29 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Goshko » Mon Dec 14, 2009 6:34 am


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Dec 14, 2009 9:35 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 27, 2009 6:13 am

@ К.Димирев

Здравейте,

пропуснал съм явно дискусията за съветите на всякакви лица във форума и както винаги ще се намеся с моето ненатрапчиво и неекспертно мнение. :)

Пъпките се появяват при запушване на жлези, придружено почти винаги с инфекция на запушилите се места, където се събира секрет или гной. Тази гной са умрели левкоцити (бели кръвни телца) и секрет.

Пъпки нямат всички хора, защото и типовете кожа са различни. Пъпки имат по-често хората с мазна кожа, а хората със суха кожа страдат по-рядко. Освен това се забелязва, че пъпки имат по-често хората с проблеми в храненето.

Забелязаната зависимост е, че броят на пъпките се увеличава право пропорцинално с количеството и редовността на потенето, т.е. който се поти повече, има и статистически погледнато повече пъпки. Затова и боди билдърите са често пъпчиви, което важи и за по-пълните и дебелите хора.

Някои хора се потят на главата надпропорционално количествено повече, отколкото по други части на тялото. Там се запушват повече жлези, които трябва да отделят тази пот. Поради невъзможността за висока хигиена на кожата на главата, но не само поради нея, се образуват болезнени дебели пъпки. Тези места са много добре инервирани със сетивни нерви и затова се чувстват и болят повече.

Фусидиновата киселина, като крем, която сте приемали по принцип не е грешна. Казвам по принцип, защото, за да е правилна трябва да е изпълнено едно много важно условие и то е да се знае, че пъпките не са причинени от МРСА, т.е. от многоустойчиви стафилококови бактерии.

Ако става дума за такива стафилококи (устойчиви на оксацилин или на метицилин), то НЕ трябва да се употребява фусидинова киселина, тъй като една единствена мутация в ДНК-то на бактериите е достатъчна да се развие резистентност към цялата група антибиотици и на фусидиновата киселина. Тази мутация във всеки случай става, затова е било добре да Ви се определи предварително причинителят на инфекцията, за да се избегнат горепосочените усложнения.

Да, лекарят я е комбинирал с клиндамицин, който е от групата на линкозамидите, но ако бактериите са били устойчиви е имало само една препоръчана стъпка, свързана с фусидинова киселина и тя е да се комбинира с rifampicin, който е от групата на рифамицините.

Изписаният Ви чешки Mupirocin (Бактробан®) е правилен и по мое мнение, но терапията с него не трябва да надвишава 7 дни, освен в някои много тежки случаи. А повтарянето на един и същи антибиотик също може да доведе до устойчивости.

Това, че не сте употребявали първоначално кремът редовно е фатално за по-нататъчни лечения с него.

Пиоктанинът не вярвам да помогне, щом другите неща не са помогнали, не знам как ще помогне “боядисването” на пъпките. Тридерм е “турбокомбинация” от Clotrimazolum, Betamethasonum и Gentamicinum и също е правилно лечение, но всяко правилно лечение става грешно, когато не се прави ТОЧНО както е предписано.

Да се обливате със спирт няма медицински смисъл, но ако Ви успокоява, можете да продължавате да го правите. Някои се лекуват и с урина и им помагало...

Препоръка: посявка, антибиограма и после целево лечение.



@ Гошко

Здравейте,

къпането и миенето на косата трябва да става всеки ден в нашето съвременно и забързано ежедневие, въпреки че не е много хубаво за кожата.

Има вероятност това, което са Ви забъркали да е:

салицилов спирт/лавандулов спирт + хлорнитромицин/тетрациклин.

Това е една стара и много ефективна за минали времена комбинация. Наклонената черта е синоним на “или”, а не на “и”.


@ К. Демирев

Сокойно, отговарям, колкото бързо мога. Има си ред, разберете, че няма как да става по-бързо по “общия” начин.

Да, така трябва и, да, не знаят лекарите и в Германия рядко се решават да направят посявка.

Посявката от пъпка на главата се прави по следния начин:

1) лекарят и сестрата си слагат хирургични маски и стерилни ръкавици за лекаря, а за сестрата нестерилни;

2) сестрата подготвя стерилна игла и стерилните тестери за гърлова или носова посявка, да кажем, така че те да останат стерилни;

3) сестрата дезинфекцира външно мястото с пъпка два пъти с препарат за кожна дезинфекция, т.е. веднъж се дезинфекцира с пръскане и се чака 20 секунди и втори път се дезинфекцира със стерилна марля, която е напоена със същия алкохолен дезинфектант; йодова тинктура е по-подходяща, но понеже оцветява, трябва да се внимава; ако тя се ползва не се пръска, а се ползват две стерилни марли;

4) лекарят си остава стерилен през цялото време или в този момент си слага стерилни ръкавици;

5) сестрата държи дезинфекцираната коса така, че лекарят да има достъп до мястото, без да се контаминира;

6) лекарят взема стерилната игла, която е стояла, да кажем, на вътрешната страна на опаковката на марлята или на ръкавиците (т.е. е останала стерилна) и пробива пъпката;

7) сестрата си държи през цялото време, лекарят докосва тази клечка или тел за вземане на пробите, която прилича на клечки за уши и също е стерилна до пъпката, така че тя да се напои със секрет от пъпката; лекарят носи през цялото време ръкавици, а сестрата му държи мястото достъпно, че да не си контаминира ръцете;

8 ) лекарят поставя стерилно пробата в епруветката или във флакончето и (зависи от производителя какво ще е) и я запечатва и залепя с тиксо;

9) така взетата посявка се дава на лаборатория, там се поставя в хранителна среда и се тества това, което ще се развие в пробите на 27 (примерно) антибиотика.

Няма голяма философия и не струва нищо. Дори и в Германия касата дава на лекаря 6,80 Евро за този тест, т.е. е свръхевтин.

Грешка ще е, ако пробата се взема, докато мястото още е мокро, защото така ще се самодезинфекцира. Грешка ще е, ако не са изчакани 20-те секунди и не са направени тези две дезинфекции. Ако мястото е все още мокро, може да се подсуши след 20 секунди с трета стерилна марля. Разбира се, че всичко трябва да е подготвено преди процерурата така, че да не се контаминира нито лекарят, нито пробите.

@ Гошко

Да, може да е имунен проблем, но няма зависимост. Изотретиноин би помогнал също, но трябва да се внимава, защото той е много силен. Вижте темата за акнето.



Надявам се да съм отговорил достатъчно изчерпателно.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Sun Dec 27, 2009 6:54 pm

Благодаря ти за хубавия и изчерпателен отговор :) Сега остава само да намеря лекар, който ще се отнесе към моя проблем като към свой и ще ми помогне да се излекувам от тази напаст. Само не знам какво ще правя, ако следващият при когото отида отново ми назначи лечение с някакво си мазило и хапове, отново без изследване. Ще имам 2 изхода... или да му кажа как да си свърши работата или да отида при следващия лекар и да наблюдавам неговите действия.. и т.н. Докато попадна на кадърен специалист :(

Благодаря ти отново Bulgaricus, Весело посрещане на 2010 :}

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 03, 2010 6:21 am

Здравейте,


пожелавам Ви успех в лечението!

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Fri Jan 08, 2010 12:07 pm

Bulgaricus здравей,

Искам да споделя, че си направих изследване на секрет от пъпките на главата,в микробиологична лаборатория, ако въобще може да се нарече така разбира се. Казвам го изхождайки от твоите препоръки - как точно трбва да се направи изследването ( ...визирам ръкавиците, които трябваше да носи сестрата(нея я нямаше) , а майка ми ми придържаше косата с голи ръце, микробиоложката сне секрет от 2 пъпки( тя беше с ръкавици), но мисля, че кожният участък все още беше малко мокър след като го дезинфекцира.. . Както и да е .. да не задълбаваме в подробностите, били те важни или не.. Значи, точно наименование на бактерията, в резулатата от микробиологичното изследване, НЯМА! Микробиоложката каза, че това бил най-обикновен банален стафилокок, който се намира навсякъде около нас ( по бюрата, по ръцете ни и т.н.)На антибиограмата , която е отзад на листа има 30 Антибиотика. С чувствителността към 8 от тях е правено изследване.

Penicillin -
Ampicillin -
Oxacillin -
Azlocillin -
Piperacillin -
Cefalotin -
Cefuroxin - S
Cefamandol - S
Cefoxitin -
Ceftriaxon -
Cefotaxim -
Cefepim -
Augmentin -
Ampicillin/Sulbactam - S
Imepenem -
Meropenem -
Gentamicin - R
Amikacin - S
Tobramicin -
Ciprofloxacin - R
Pefloxacin -
Levofloxacin -
Erytromicin -
Azitromicin - R
Biseptol -
Claritromicin -
Clindamicin - R
Rifampin -
Vancomicin -
Tetraciclin -

Каза че от тук нататък кожният лекар трябва да назначи лечение. Моля те за твоя коментар по антибиограмата и достатъчно ли са тези 8 антибиотика, с които е проверила "съвместимостта" микробиоложката.

Благодаря,

P.S. От около 12-13 дни си правя "сребърна вода" предполагам знаеш за какво говоря. Пия по 3 чашки на ден и си поливам отзад главата вечер. Бях настроен крайно скептично, но за мое голямо учудване ми се струва , че действа.. -пъпките като че ли поизгарят .. и имам видимо подобрение.., макар и още да има доста пъпки, изглеждащи с всеки изминал ден по скоро на червени петънца отколкото на пъпки. Ако имаш някакви наблюдения или пък знаеш нещо за тази "магия" също бих благодарен да споделиш. (позволявам си да ти говоря на ТИ, надявам се няма проблем). Имам уред да си правя такава водичка.. тя по аптеките струва не малко.. Не знам ще има ли ефект.. , в упътването към уреда пише, че действа патогенно на стафилококите, но трябва да се прилага 30-40 дни .

Благодаря за отделеното време :wink:

Goshko
Posts: 5
Joined: Wed Dec 09, 2009 7:29 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Goshko » Wed Jan 13, 2010 12:38 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests