Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 6:21 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby K.Dimirev » Tue Feb 16, 2010 12:27 am

Здравей Bulgaricus,

Значи за сега не съм предприел никакво лечение, с изключение на това, че продължавам всеки ден да си пия сребърната вода по 2-3 пъти на ден и смея да твърдя, че пъпките се влияят изключително добре( ..и предполагам ще е така докато продължавам да я пия). Единственото, за което съжалявам, към момента, е че явно тя няма да им подейства пагубно (няма да ги унищожи) :( По главата ми останаха може би 5-6 пъпки всичко на всичко като гледката смея да твърдя е впечатляващо добра в сравнение с това какво е било !! Просто по някое време изчезват една две и се появяват други, това е. Причината, поради която все още не съм потърсил помощ от специалист, е че започнах да губя доверие в тях. :( .. жалко наистина, но това е реалността. От един друг форум ми препоръчаха някаква специалистка в София и ще си запиша някой ден час, за да видя как ще се произнесе и тя... и така. Просто ми писна да ходя по лекари, да давам пари и да не си вършат работата, карайки ме да приемам перорално и да се мажа с всякакви антибиотици и всичко това да няма и да няма ефект ( с изключение на този в/у ЧЕРНИЯ МИ ДРОБ). Та, засега предпочетох да си продължа с водата, хомеопатично, а като имам път към София ще отида при тази лекарка. Ще пробвам и тази смеска, за която ти каза ( от сал. спирт и другото нещо). Като има развитие отново ше пиша :]

Благодарности

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 7:59 am

Успех желая!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

MonikaE
Posts: 1
Joined: Thu Apr 29, 2010 12:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby MonikaE » Thu Apr 29, 2010 12:46 am

Здравейте,извинявам се за поредният въпрос по тема,обсъждана хиляди пъти от вас,но виждам,че сте доста компетентни,за разлика от лекарите,които съм посещавала... Аз съм на 28 години,висока съм 1,70 и тежа 55 кг.От 1 година живея в Кипър.До преди 3 месеца взимах хапчета Ясмин,заради поликистозни яйчници,които впоследствие се оказа,че не са поликистозни,а кистата е само една! Тук съм ходила при двама гинеколози,единият каза да не взимам никакви хормонии ми предписа витамини,които взимам по тази схема:от първият до 14ият ден на цикъла взимам Витамин С-1000мг. , Витамин Е , Калций+Магнезий+Цинк , Витамин Б комплекс. От 14ият до 28ият ден съм на М+К+Ц + Л-Глутамин. Другият доктор,при който хидих,казва,че е хубаво да взимам хормони и че може би съм била алергична към тези хапчета точно...Но аз съм решена да НЕ взимам,заради ужасните странични ефекти! Но все пак имаше и добра страна,кожата ми например винаги е била чиста и нормална,но месец след като спрях хапчетата,започнаха проблеми като: ранички по главата,косопад,пъпки по гърба и лицето,повечето от които са подкожни и не минават със седмици! Направих си пълни кръвни изследвания и всичко е в норма. Но реших да отида на дерматолог,заради тези пъпки и раничките по главата,той ми каза,че имам лека форма на стафилококова инфекция,но не каза нищо повече като например,какъв вид стафилококи са! Каза,че понеже е лека форма,нямам нужда от антибиотично лечение.Изписа ми само крем Фуцикорт-7 дни,сутрин и вечер и хапчета Спорал-4 за 1 ден и това е! Искам да ме посъветвате,понеже досега не съм се сблъсквала с подобни проблеми,какво е нужно да се направи като изследвания,а и възможно ли е тези стафилококи да се пренесат в други части на тялото и да имам и вагинална инфекция например? Мога ли да ги предам на приятеля си,много ме е страх,направо се отвращавам от себе си,защото макар и малко,тези пъпки и ранички са адски неприятни и грозни! А и още нещо,което дерматологът ми каза...че имам този проблем,защото организмът ми не можел да свикне с климата тук,но аз живея тук вече една година,а сега се появява това нещо! :cry:

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby K.Dimirev » Sun May 02, 2010 9:23 am

Ако имаш време прочети цялата тема, всичко изписано откакто съм я пуснал. Има интересни неща, ще видиш за антибиограмата и т.н. Успех с лечението ;)

icco_1977
Posts: 1
Joined: Sat Aug 25, 2012 8:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby icco_1977 » Sat Aug 25, 2012 8:28 pm

На 35 години съм 187 см около 90 кг.
Здравейте! От много време, имам същия проблем по който се дискутира тук(пъпки по главата)които с времето преминаха и по лицето преди можеби 9-10 години започна тази драма при мен и до ден днешен не мога да се оправя от това досадно състояние което се засилва все повече и повече с времето ходил съм къде ли не и Аз всички казани по горе методи съм ги преминал ....лекари,проби,лекарства изследвания къде ли не скъпи лекарства ,вредни лекарства и няма и няма оправия,много бих се радвал да разбера дали някой се оправил от това досадно състояние което ми действа не само физически зле на организма но и психически вече.... .Много ще се радвам , ако някой може да сподели нещо по моя проблем. Поздрави и мерси!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby Bulgaricus » Sat Oct 06, 2012 10:55 pm

Актуален ли е още проблемът?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

K.Dimirev
Posts: 11
Joined: Fri Dec 11, 2009 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пъпки окосмената част на главата, моля помогнете..

Postby K.Dimirev » Mon Oct 08, 2012 8:25 pm

Здравейте, съфорумници... Аз, в интерес на истината , не съм се появявал отдавна тук. Сега видях пост-а на Bulgaricus, а също и предишния пост. Имам да споделя това онова за пъпките по моята глава. Ще започна с това, че ходих в една частна клиника в Стара Загора, специализирана в борбата с кожните проблеми. Прегледа ме една докторка, много приятна млада дама, назначи ми изследвания (антибиограма), за която ходих в една лаборатория в близост до клиниката ( с нея работят ). Тръгнах си ..сега си видях листчето, което си пазя и на което пише, че на 08.10.10 ще ми излязат изследванията. Не съм сигурен сега дали не съм позабутал някъде антибиограмата, която взех на посочената дата, но помня лечението, що годе :) Лекарката ми изписа ВИБРАМИЦИН ( на МЕН изписа, не СИ самоизписвайте моля ...говоря на хората със сходни проблеми, нека лекарите кажат за вас ), който приемах по схема .... Малко ми е мътно тъй като беше отдавна, наистина, но мисля, че нещо от сорта на 10 дни .. по 3 на ден, 20 дни по 2 на ден, 20 дни по 1 на ден и 20 дни по 1 през ден. Пак казвам не съм сигурен за количеството и продължителността на прием, твърде е възможно да бъркам до някаква степен. В комбинация с това трябваше да си купя SELSUN BLUE, с който да си мия косата през ден ( 3-4 пъти седмично ) и ми изписа и нещо за мазане, воден разтвор на нещо не помня точно, помня само , че беше в шишенце с бяло червена етикетка.. и опаковката също беше в бели и червени цветове. Както и да е ... минаха тези дни на лечение като искам да кажа , че след първите 10 дни .. главата ми се изчисти изцяло и това продължи, докато се лекувах, чувствах се супер, пъпки нямаше .. до моментът, в който спрях лекарствата (шампоанът си го продължих, продължавам го и до ден днешен) За него лекарката ми каза да си го взимам и да си се мия само с него. Еми.... седмица след като приключих с лечението взеха пак да ми излизат пъпки.., да положението не беше плачебно , каквото бях свикнал да го виждам, но не беше чак и толкова розово. Сега имам нещо като наблюдения.. 2 години по-късно, че миейки се редовно със шампоана успокоявам до голяма степен положението. Чувствам се добре, от време на време пъпките ми се увеличават, от време на време ме болят, но ... много много по рядко .. и най-важното, нямам такива големи струпвания и не ме болят чак толкова много, както го правеха преди. Та така ... обадих се след като взеха да ми се появяват пак , лекарката ми изписа едно мазило пак .. Seboral Forte , ползвах го, както ми казваше, каза ми и с него по 1-2 пъти на седмица да се мажа, но го спрях много много отдавна, сега си продължавам само Selsuna .. и това е . Смея да твърдя, че съм по - добре. И се надявам някой ден Божи, да се оправя напълно :}} ( съмнява ме, ако трябва да съм честен)
Като ме прегледа първия път лекарката, след изследванията ми каза, че става дума за банални бактерии, които са навсякъде около нас и по нас ... има ги при всички, просто при мен имат способността да се развиват много по - бързо , отколкото при другите хора, които нямат моя проблем. Именно затова го има това болестно състояния, ако мога да го нарека така. Така ми обясни жената , най- просто .., доколко е права не знам, на мен лично ми звучеше правдоподобно :]] Времето ще покаже за напред какво ще стане. Лека вечер на всички..И се пазете хораа, че по-ценно от здравето няма ..


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests