Дискова протрузия! Моля за разчитане на ЯМР!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
grchbuck
Posts: 1
Joined: Sat Nov 28, 2009 4:50 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Дискова протрузия! Моля за разчитане на ЯМР!

Postby grchbuck » Sat Nov 28, 2009 4:54 am

Здравейте, днес (петък) си направих ЯМР и понеже ще мога да ида на лекар чак в Понеделник, а се притеснявам, много моля за разяснение от специалист на следните резултати...
Прегледа е правен в Правителствена болница в София...
Клинична диагноза:ад обс
МР изследване на:Гръбначен стълб-поясен отдел
Констрастно усилване:Нативен
Тегника на изследване:SAG T1, SAG T2, AX T2, COR T2
МР находка:
Запазена е поясната лордоза.В телата на прешлените Тн11, Тн12, Л1 и Л2 се визуализират интраспонгиозни протрузии на дискове. Находките се разполагат в горните субдискални участъци на прешлените Тн11 и Тн12 и в долните субдискални участъци на прешлените Л1 и Л2.
Останалите прешленни тела, дъги и израстъци от поясния отдел са с нормална структура и сигнален интензитет.
Диска на ниво Л5-Ес1 е със запазена височина и понижен сигнален интензитет, както при загуба на водното му съдържимо. Останалите дискове от поясния отдел са със запазена височина и сигнален интензитет. На ниво Л4-Л5 се визуализира дискова протрузия. Находката стеснява предното арахнодино пространство и оказва лекостепенна компресия върху дуралния сак. Неврофорамените двустранно са свободни.Неврните коренчета изглеждат интактни.
На ниво Л5-Ес1 няма данни за дискови хернии или протрузии. Неврофорамените двустранно са свободни. Нервните коренчета са интактни.
Конус медуларис и фибри на кауда еквина- нормален МР образ.
Заключеиние: МР данни за лекостепенна дискова протрузия на ниво Л4-Л5. МР данни за шморлови телца в описаните прешлени.
Дадени филми:3
Провел изследването:д-р Ю.Тодоров


П.П.
Забравих да добавя и оплакванията ми...
аз съм момче на 21 години и тежа 71 кг. Тренирам бойни спортове от малък. Преди 2 3 годни се секнах за пръв път, не беше тежко секване отшумя за 3 4 дни, като болката не е била силна и отшумя бързо.. не ме е обездвижвала, не беше силна. 1 година по-късно, след не добра загрявка получиш 2рото си секване, то продължи към 2 седмици и пак не беше сериозно... дори не съм спирал тренировки и си тренирах... усещах болка единствено при резки движения ("отклони" - представляват рязки усуквания в кръста), но не до такава степен, че да не мога да тренирам. В ежедневието усещах болката само при някои по крайни движения, но не е била някаква силна, че да ме обездвижи... секвал съм се и още 1 път след това... но не така сериозно както тези, които съм описал. Интересно е, че секванията ми и болките бяха долу ниско в кръста, а находката която ми откриха е горе високо... поне така ми казаха от резонанса... Много ще съм благодарен, ако специалист остави мнение, че 2 дена да съм така в неведение си е натоварващо...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 299 guests