продължителна висока температура 2 годишно дете

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
станeва
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

продължителна висока температура 2 годишно дете

Postby станeва » Sun Nov 22, 2009 5:43 pm

Здравейте!
Помогнете ми със съвет!
Дететони е на 2 години, от понеделник вечерта вдига температура. 1-вата вечер беше ниска, сутринта - 38,6.
На четвъртия ден вдигна 40 , като при продължителен период без температура от 8 - 10 часа за кратко време вдига висока и я сваля после - всичкото това в рамките на час. По препоръка на лекаря започнахме нурофен и панадол, когато се вдигне 39 - и хексалгин. От третия ден започнахме сумамед АБ, а от 4-тия - тамифлу, разреждан по схема. В началото имаше леко зачервено гърло и нещо като хрема - тобрекс на капки. Никакви други симптоми. Всеки ден ходим на преглед, а последните - и на няколко доктори, всички казват, че е вирусно, и че ги притеснява високата температура. Прослушват, гледат гърло, почукват, опипват - нищо не откриват. На 4-тия ден получи силно разстройство, днес, на 6-тия вече отшумява. Правиха му кръвна картина, повториха я - лоша била, урината е добра.
Днес дадоха и нов антибиотик - Панцеф, макар че не знаем за какво вече. Днес намалихме нурофена и пак вдигна 40. Водихме го при нов доктор - авторитетен, който каза, че ни съветва да изчакаме още два дни - за 7-8 дни трябвало да мине, имал типична симптоматика на вирусна инфекция, нищо особено...
Нашият педиатър настоява да влезем в болница от утре, без да знаемс какво ще помогнат... на всичкото отгоре трябва да е в инфекциозно отделение, защото е контактен от яслата с варицела... хич не ми се влиза в болница, той на 1 място не може да стои и с 40 градуса, посъветвайте ме нещо!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Nov 23, 2009 10:41 am

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

станeва
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby станeва » Mon Nov 23, 2009 4:12 pm

Благодаря за напомнянето. Детето е на 2 г.р около 13 кг, около 90 см. Принципно е много жизнен, само докато вдига температурата силно трепери, и тялото е горещо, а краката и ръцете са студени, по някое време стават мраморни и треперят, като вдигне високата температура и се пооправя, става равномерно горещ.
На снимката се забелязвало двустранно периферно потъмняване, определено като перибронхитус, или нещо като Кт8, написано на гърба, дали е възможно това да причинява високите температурни изблици? Дали има начин да се изолира причинителя - вирус или бактерия? утре ще е 8-мия ден от началото на температурата, ако продължи да се вдига - към кого да се обърнем вече...
от днес сме на гентамицин - инжекции.

Radevska
Posts: 1
Joined: Thu Jan 05, 2012 1:28 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: продължителна висока температура 2 годишно дете

Postby Radevska » Thu Jan 05, 2012 1:52 am

Здравейте,

от няколко дни имаме същия проблем като г-жа Станева. Детето е на 11 месеца, 9 кг., 74 см. Имаме същите симптоми - температура, която рязко се покачва, студени крака и ръце, хрема, кашлица, в резултат на хремата, разстройство. Преминахме през нурофен, панадол, ефералган и вече само хексалгинът помага за сваляне на температурата, когато се покачи над 39,5. От вчера детето пие антибиотик Панцеф. Мнението на лекарите е, че става въпрос за вирусна инфекция. Но тъй като температурата продължава да се вдига, юесто до над 39,5 сме доста притеснени.
Въпреки, че тази тема е дискутирана през 2009 г. искрено се надявам да получим отговор от г-жа Станева как е приключило лечението или други участници във форума, сблъскали се със същия проблем, да споделят своето мнение.
Предварително благодаря на отговорилите.

станeва
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: продължителна висока температура 2 годишно дете

Postby станeва » Thu Jan 05, 2012 2:50 pm

Здравейте! Сигурно вече ви е минало, и се радвате на добро здраве.
При нас температурното състояние продължи около 10 дни, оказа се вирусна инфекция и нищо повече. До последно вдигахме до 40,5 градуса, стигнахме до разстройство, липса на апетит, афти. Мога само да благодаря на известен български доктор от София, ако някой има проблем - ще дам координатите му. Благодарение на него спестихме престоя в болница и куп други сложнотии и притеснения. Наистина, доста се изплашихме, и то най-вече от възможни диагнози от други доктори, но слава Богу - всичко се размина нормално.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: продължителна висока температура 2 годишно дете

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 2:46 pm

Здравейте!

В този случай отговорът ни вероятно не идва навременно.

Бебетата са особено нараними и чувствителни. Понеже и имунната им система е много слаба, те са податливи на чести заболявания. Това е нормало. Все пак така се изгражда специфичната имунна система, която произвежда антитела срещу антигени в кръвта. Така, в повечето случаи, след толкова много заболявания сме като възрастни хора особено устойчиви за заболявания като шарка, грип и херпес.

Понеже бебетата нямат "сили" да издържат дълги периоди на температура и понеже тяхното температурно регулиране не е достатъчно развито е задължително да отидете на физически преглед при педиатър.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

teozo
Posts: 1
Joined: Sun Apr 21, 2013 11:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: продължителна висока температура 2 годишно дете

Postby teozo » Sun Apr 21, 2013 11:54 pm

Здравейте, и ние имаме същият проблем. Сина ми е на 3 и 4мес. и от 3 дена поддържа висока температура редуваме нурофен с панадол. Когато стигне 39 гр. започва да се тресе казва ми че го боли кожата на краката и в същото време са му студени крайниците. Няма разстройство или повръщане, има липса на апетит и се оплаква от болки в корема но не постоянно има и газове също не постоянно. До тука за три дена съм го водила при трима докотри включително стигнах и инфекциозна болница но така и не ни приеха нямаше никой били на визитация и накрая детето каза че е гладно и си тръгнахме. Понеже личната ми лекарка ми каза че се съмнява за менингит и ние полудяхме, защото когато вдига висока темп. започва да го дразни светлина. Но ние ходихме на докотр след това изказване на педиатърката и той каза че няма такива симптоми и ни изписа антибиотик заради високата тем. Но не бяхме на същият антибиотик преди само 3 седмици за гноен двустранен отит, как може да го изписва пак и то същия. Забравих да спомена че има едно детенце което е болно от варицела и е от неговата група. Незнам вече какво да правя мисля да му пускам изследвания но дали ще излезнат верни . И при кой да ходиме всички но дават различно даигнози и никой не ни помага/ Ще ви бъда благодарна, ако ми дадете кординатите на този доктор за когото говорите. Благодаря предварително и със здраве!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 222 guests