повтаряща се вагинална кандидоза

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
4arina
Posts: 6
Joined: Fri Nov 20, 2009 10:44 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

повтаряща се вагинална кандидоза

Postby 4arina » Fri Nov 20, 2009 11:40 pm

Здравейте ,аз сън на 42г. и от няколко години се боря с повтарящи се ежемесечно вагинални ,външни проблеми. Всеки месец до 10дни от началото на цикъла се появява първо външно леко зачервяване ,сърбеж в последствие подуване ,болка от вън и от вътре поради появяване на пресечено течение. Това трае 4-5 дни преди настъпване на новият цикъл. Така е от декмври2007г. Гинеколог ме прати при кожен лекар.Спазвах стриктно педписанията 6 месеца/фунгорон,гинопавалир,лактофем,микомакс,ломексин,макмирор,лоратидин,ксизал,орунгал,биогама,вагизан,атаракс,гиназол,..../Оказах се . Смених докоторите .Няма ефект ,защото се изписва пак същото. Те не ми действат. Успокоени се полечава евентуално за момента и като мине цикъла пак се повтаря. Гинеколозите казват че нищо ми няма. Но проблема си го имам. немога да стоя нормално-боли ми подутото и възпалено место+ тежеста в корема. Днес си взех резултатите от цитонамазса и секлет от миналата седмица-здрава.Исках лекарката да ме види колок съм "здрава"-цялата гъбичасала ,червена . Каза ми да измивам с душ пресеченото и да се мажа с дактакорт. Незнам към какъв лекар вече да се обърна.Дайте ми съвет.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Nov 21, 2009 10:14 pm

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

4arina
Posts: 6
Joined: Fri Nov 20, 2009 10:44 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby 4arina » Mon Nov 23, 2009 12:10 pm

Извинете ,пропуснах въпросните данни-на 42г съм ,164см висока,60кг.
От преди 5г. ми се появи обрив по бедрата от вън изразен в малка пъпчица ,която се разраства на диаметър ,като питка с ореол ,много сърбяща и накрая лющеща с е. В кожния диспансер ми направиха биопсия-оказа се еритема ануларе. Лечение-никакво. В момента е затишие ,но от 2г. се появи нов пробелем с постоянаната вагинална кандидоза/мисля че така се казва/.
Постоянен дисконфорт,ако има затишие е в интервала на цикъла и 3-4 дни преди него и след приключването на цикъла. През другото време има подуване ,болка ,сърбеж, зачервяване,пресечено течение. Лекарствата които съм изброила не ми действат и оставам с впечатлението , че всичко си стои в мен и само по време на цикъла има малко спокойствие докато се изхвърля с кръвта и въпросните налепи или незнам точно какво. Незнам какъв специалист да посетя вече? Гинеколозите и кожните само си пробват медикаментите без да се замислят над проблема.Вече мисля да посетя хомеопат. Само там не съм ходила. Моля дайте ми съвет.

nefertiti1972
Posts: 3
Joined: Sun Feb 21, 2010 2:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby nefertiti1972 » Sun Feb 21, 2010 8:58 pm

повтаряща се вагинална кандидоза
невероятно но намерих същия случай като моя във този форум
непосредствено след менструация ми се появява външно сърбеж траещ около 2 дни след тва болка и като ке погледна външно съм зачервена и понякога отделям нещо като бялото на яйце на белтък и инфекцията от вън влиза вътре - просто с нищо друго не мога да я оприлича освен на гъби ...но напада светкавично като вирус просто нещата за дни се развиват и вътре -дали ще го леекувам или не е почти без значение Пробвала съм и с най силни противогъбични оставяла съм го и без лечение -след 10 дни нещата позатихват и лошите ми усещания поспират
Че успях да я докарам до тук не е решение обаче на въпроса ?
това ужасдно нещо промени начина ми на живот ,трудно упражнявам и професията си ..
Пробвала съм почти всички противогъбични от орунгал до гиназол влагалищно певизон ,канестен изобщо каквото се сетите може би само амфитерцин в -инджекционно не съм си слагала
тежа 53 кг на 37 години съм и ръста ми е 154

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 3:17 am

Здравейте,

отговарям кратко, понеже се натрупаха много въпроси.

Лечението е имало смисъл, само и ако партньорите Ви са били лекувани едновременно с Вас, такъв ли е случаят?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nefertiti1972
Posts: 3
Joined: Sun Feb 21, 2010 2:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

гъбички

Postby nefertiti1972 » Tue Feb 23, 2010 4:10 pm

да и партньора проведе лечение ,въпреки че мина през кожно венеричен и от там му казаха ,че на него нищо му няма
точно това е много загадъчно в моя случай ,че дори тази подробност за партньора беше спазена и че и на него му писна да се тъпче с противогъбични при това той така и не хвана гъбички никога .
незнам вече къде да търся причината в неуспеха на лечението

4arina
Posts: 6
Joined: Fri Nov 20, 2009 10:44 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby 4arina » Wed Feb 24, 2010 12:47 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Feb 24, 2010 5:53 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 332 guests