Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

rrr
Posts: 3
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby rrr » Mon Nov 16, 2009 9:56 pm

Здравейте.Искам да споделя проблема си.Аз съм момиче на 21 год.От няколко месеца насам имам напрежение в очите и челото.Мисля си че може да е от по-дълго стоене пред компютъра,но вече доста време се задържа това неприятно усещане.Никъде не ме боли,но самите очи все едно са много уморени и напрегнати някак надълбоко и все едно ми се спи,а не ми се спи..Обхваща и челото.Усещам очите си все едно изцъклени някак или като гледам някого все едно на моменти имам чувството ,че са ми събрани очите,не виждам двойно,но такова чувство имам,все едно са много уморени очите ми и на моменти изпитвам като че ли нещо ме бута по главата,но не е губене на равновесие,а е само моментно..Мисля че се засилва със стоенето пред компютъра.Когато си затворя очите,ми олеква.От начало си мислех,че е ниско кръвно,но последно като се почувствах така,си измерих кръвното и беше нормално за мен.Имате ли някакви предположения на какво може да се дължи?Аз все си втълпявам,че има нещо лошо в главата ми...Понеже съм притеснителна.Мисля да ходя на очен лекар,но реших първо да се допитам до вас.Благодаря предварително!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Nov 17, 2009 11:46 am

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

rrr
Posts: 3
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby rrr » Tue Nov 17, 2009 1:07 pm


paqka
Posts: 1
Joined: Wed Nov 25, 2009 2:22 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby paqka » Wed Nov 25, 2009 2:44 am


ilinochka
Posts: 1
Joined: Tue Dec 08, 2009 10:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ilinochka » Tue Dec 08, 2009 10:24 pm

Абсолютно същине симптоми.Чувствам се,все едно съм един от героите на филм,който гледаше баща ми(Може би Стар Трек-герой с набръчкано чело).Днес оперираха баба ми от някакво перде с леща,струваща 650 лева.Бях до нея шест часа,доколкото разбрах,при операцията са възникнали усложнения(утре ще разберем).
А иначе симптомите са ми същите,само че,не съм отивала на лека-наплашила съм се. Да спомена само че,активно шофирам,а и в Петрич няма лекар,който да ти сложи точна диагноза. Ходих,резултата -нищо ти няма. Много се надявам някой да отговори на въпроса,подаден от първата съфорумка тука.Благодаря предварително!
Забравих!
Тегло 52 кг,ръст 159 см, 27 години.Не приемам медикаменти и нямам някакви фрапиращи заболявания.

rrr
Posts: 3
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby rrr » Tue Dec 22, 2009 12:15 am

И аз се притеснявам да отида на лекар.Но откакто съм публикувала темата,та досега според мен аз предполагам от какво ми става така-от прекомерно седене пред компютър или както е казала жената преди мен,че шофира прекомерно,явно е от това,където постоянно напряга зрението си,щом шофира много често.Като съсредоточиш и явно оказват влияние наличието на някакъв проблем с очите.Мисля да ходя на очен лекар,но никъде другаде.Защото усещам,че всичко това е от очите..За друго заболяване не мога да кажа,защото нямам други симптоми..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Dec 26, 2009 8:16 am

Здравейте,

и двете питащи трябва да отидат на очен лекар и той да им провери зрението и да им измери очното налягане.

Това е най-вероятната причина за оплакванията.

Втората най-вероятна е възпалителен процес, подобен на синузит, но първо очен трябва да се произнесе. После пак пишете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

malpet
Posts: 2
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby malpet » Sun Jun 17, 2012 6:48 pm

Здравейте! Имам същите симптоми и същия проблем. Ходих на очен 2 пъти, казаха всичко е ок,зрението ми е на 100%. Мериха налягането на очния нерв - в норма. Прегледа ме и невролог - пак всичко било нормално. Правиха ми и МРТ на главата - морфологични изменения на мозъка няма. Вече незнам какви специалисти да посещавам. Ако някой е намерил лечение, нека сподели как и по какъв начин се е излекувал. Благодаря предварително!
35г, 183см, 70кг, нямам др.заболявания и не приемам медикаменти в момента.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby Bulgaricus » Sun Jul 01, 2012 4:40 pm

Как са черепните синуси в ЯМР-то? Това са често симптоми на синузит.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

malpet
Posts: 2
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby malpet » Tue Jul 03, 2012 10:52 pm

На МРТ-то, казаха че с мозъка всичко е ок, но за синуси не е ставало въпрос!? Да допълня само че в момента съм в Германия, и всички изследвания са правени тук при специалисти! Вече 3 месеца ме мъчи тоя проблем. Има като че ли леко подобрение, но все още имам дискомфорт и напрежение в главата и най-вече в зрението! Има нещо което влияе на зрението но........??? За преглед за синузит към какъв специалист трябва да се обърна?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby Bulgaricus » Fri Jul 06, 2012 5:02 pm

Здравейте!

Зависи какво са търсили. Имате ли писмо към изследването от радиолога? Дадоха ли Ви диск с изследванията. Ако нямате е добре да си поискате Arztbrief към изследването, т.е. да имате черно на бяло какво са намерили и какво са търсили.
Говорите ли немски език?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

teogoppp
Posts: 2
Joined: Sat Sep 29, 2012 10:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby teogoppp » Sat Sep 29, 2012 11:12 am

Здравейте! Имам същият проблем.. Преди няколко месеца ми се прояви за 1ви път, но беше за кратко и не ми направи особено впечатление. С времето започна да зачестява и сега се стигна до момент, в който по цял ден ми е така. Бях много уплашен.. мислех си, че е заради кръвно, вестибуларен апарат, проблеми с кръвната захар и т.н. В крайна сметка се реших да отида на лекар и да си направя изследвания. Лекарката ми казва, че съм по-здрав и от здрав човек :shock: .. А аз не се чувствам нормален, все едно гледам през очила и съм в някой филм. Тя ми каза, че това е нормално явление при тийнейджърите, всичко се получава заради натрупана физическа и психическа умора. Отидох след това на очен лекар, той ми каза,че са ми сухи очите и може би от там идва проблема. Та в крайна сметка сега си почивам по цял ден и си капя капки в очите. Имам някакво подобрение..Някой ако има някакъв съвет моля да го напише.. Дано съм помогнал. Момче на 20г. 190см 75кг

teogoppp
Posts: 2
Joined: Sat Sep 29, 2012 10:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby teogoppp » Tue Oct 02, 2012 10:07 pm

Или прочети това, специално на мен много ми помогна. http://www.icp-bg.com/samopomosht-pri-panichesko-razstroistvo.php :idea:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby Bulgaricus » Sat Oct 06, 2012 11:11 pm

Актуален ли е проблемът още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Antonia666
Posts: 1
Joined: Wed Aug 19, 2015 9:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Напрежение,дискомфорт в очите,челото...

Postby Antonia666 » Wed Aug 19, 2015 9:33 pm

Здравейте, направих си регистрация специално, за да ви пиша за тези симптоми.
Преди една година започнах със същото оплакване-силна умора в очите, едвам гледах и все едно ми се спеше,но не ми се спеше, тъй като се бях наспала. Отидох първо на очен лекар, но нямах очен проблем. Малко след това започнаха да се развиват и други симптоми, които показаха, че имам невроза, която и до сега лекувам. Проблемът с гледането се появява понякога. :(
Умората в очите беше първият симптом.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests