Гъбички след и по време на лечение на цистит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
free
Posts: 4
Joined: Fri Nov 13, 2009 10:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Гъбички след и по време на лечение на цистит

Postby free » Fri Nov 13, 2009 12:09 pm

Здравейте,
август 2009г заболях от цистит.Направих си необходимите изследвания,които потвърдиха заболяването и предприех лечение с Ципрофлоксацин,след което получих гъбична инфекция. Последната лекувах с Клотримазол крем, естествено след посещение на гинеколог, който обясни че гъбичките са се получили в следствие нарушаване влагалищната микрофлора. Две седмици след това отново получих неприятни симптоми на цистит,при което предприех лечение с Ципрофлоксацин-1 седмица и Неоуринал още 1седмица, всичко това съпроводено с приемане веднъж дневно на витамини Центрум. Тогава гъбична инфекция нямаше. :P ... :roll: До сега , когато пак получих симптоми на цистит, след отшумяването , на които ми се появиха гъбички. Планирам сериозна обиколка на болници, придружена с посещения при уролог и гинеколог, но бих се радвала да получа и други мнения по темата.
Благодаря предварително!

4arina
Posts: 6
Joined: Fri Nov 20, 2009 10:44 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby 4arina » Fri Nov 20, 2009 11:21 pm

Здравейте. На 42г.съм и темата която зачеквате ме вълнува много .Имам постоянен проблем с гъбички- вагинални. Обиколила съм доста доктори гинеколози и кожни .Но порблема още си го имам и немога да намеря лекаря който да ми разгадае проблема /който е от близо 2г./ Смятам че е много важна правилната диагноза и лечение,за да нямате моите дългогодишни проблеми. В моят случай ,останах с впечатление , че изпробвах почти цялата гама от медикаменти ,с цел опит ,но не и вярно лечение.
Пожелавам Ви успех.

free
Posts: 4
Joined: Fri Nov 13, 2009 10:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby free » Fri Nov 27, 2009 11:38 am

Да, това е един от основните проблеми на жената поради специфичността на половите и органи. Аз съм на 23г.,52кг, 164см и за 3-ти път в живота си получавам гъбички, които винаги са последствие от лечението на някакво друго заболяване. Използването на медикаменти ми е помагало временно, в смисъл че за определен период гъбичките и симпомите изчезват и при следващо лечение на цистит или възпаление се появяват пак. На скоро ми писна от всичко това и прибягнах към друг метод лечение- билково.На вярно ще предизвикам възмущение у някои медици случайно прочели коментара ми, но човек опитва всичко, което му дойде на акъл, когато от лекарствата няма полза.Има и нещо друго , бившият ми приятел е магистър фармацефт и работи към производител за лекарства и от него знам че когато лекарите имат интерес да изписват някакво лекарство, го правят независимо дали има полза от него или не. Лично аз имайки проблем много чета по темата и за гъбичките знам, че не трябва да се миеш с гореща вода, да носиш памучно бельо, което да не ти пристяга, да не прекаляваш с хигиената-вагиналните промивки, които разрушават естествената микрофлора на влагалището, да се поддържаш когато водиш полов живот и т н. Основно мисля че трябва да обръщаме внимание на себе си и тялото си с оглед да предотвратим даден проблем, а не да се сещаме чак , когато пострадаме и тогава те първа да търчим по лекари и аптеки.
Поздрави! :) [color=green]

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 27, 2009 7:38 am

Гъбичките са най-честото странично заболяване, което се появява по време и след лечение с ципрофлоксацин. Няма нищо ненормално в това и предписаното лечение е адекватно и по мое мнение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

free
Posts: 4
Joined: Fri Nov 13, 2009 10:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby free » Mon Jan 11, 2010 11:25 am

Благодаря за отговора Bulgaricus.Така са ми обяснявали лекари, на ясно съм че гъбичките са страничен ефект, случвало ми се е и преди при лечение с антибиотици. Проблемът е там, че аз не мога да се отърва от този упорит цистит.Лекувам го до следващата настинка, когато той пак се активира. Правих си една камара изследвания и винаги се установява че ми няма нищо. Но мине, не мине симптомите пак се проявяват. :(

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 5:57 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 329 guests