Резултат от цитонамазката - помогнете!!!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Мими
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Резултат от цитонамазката - помогнете!!!

Postby Мими » Mon Oct 23, 2006 8:56 pm

За групата по ПАП е записано - II-III Гр.

А в описанието пише: Анизоцитоза, кариомегалия, левкоцити +++.

Докторът каза, че е много лошо? Моля да ми обясните за какво става въпрос.

Благодаря Ви предварително![/b]

Мими
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля някой да ми отговори

Postby Мими » Tue Oct 24, 2006 7:18 am

Вероятно въпросът ми да не ви се струва важен, но нищо не разбирам, а след изказването на доктора колко е лошо положението, съм доста разстроена.
Моля някой поне да ми обясни вапросните наименования.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Oct 24, 2006 7:25 am

Докторите са заети хора, имат си работа, от която изкарват пари и чак когато им остане свободно време, пишат във форума напълно доброволно. Така, че, моля, имай търпение, докато някой отговори. Не очаквай да зададеш отговор в 9 вечерта и до 7 на следващата сутрин да си получила отговор. Междувременно можеш да погледнеш , какво означават групите по ПАП.

Мими
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

извинете ме

Postby Мими » Tue Oct 24, 2006 5:22 pm

Не исках да прозвучи като упрек.
Наистина се надявам някой да ми обясни лошо ли е и колко е лошо положението :(

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Oct 25, 2006 1:03 pm

Чак пък лошо...Най-вероятно имаш възпаление, което трябва да се лекува. Ами че на гинеколога нали това му е работата. Ако джипито ти е взело цитонамазката трябва да се е ориентирало за каква микрофлора става въпрос - гъбички, паразити, бактерии, смесена... Да предлож някакво лечение. С тази група цитонамазка трябва да те види гинеколог.

Мими
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Благодаря

Postby Мими » Thu Oct 26, 2006 1:37 pm

Благодаря за отговора

becksy
Posts: 1
Joined: Thu Nov 12, 2009 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby becksy » Thu Nov 12, 2009 12:17 pm

Ето това открих :

ПАП тест

ПАП тестът е медицинско изследване за ранно откриване и диагностициране на рак на шийката на матката при жените. Тестът е разработен през 1928 г. от американския патолог от гръцки произход Джордж Папаниколау.
Резултатите от направеното цитологично изследване (цитонамазка, натривка) се класифицират в пет групи по Папаниколау (PAP I-V, т. нар. Мюнхенска номенклатура от 1975 г.[1]) по следния начин:
PAP I - няма възпалени или възстановени изменения. Препоръка: Рутинен предглед след една година.
PAP II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката неофициално, но често използвано класифициране: PAP II К[2] или понякога PAP II W[3] - неясен (съмнителен) резултат. Това включва намазки, които не са достатъчно добри, за да се направи еднозначно заключение или намазки с променени клетки, които не могат да се класифицират като атипични, но не са и нормални. Препоръка: необходима е контролна цитонамазка
PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) - неясен (съмнителен) резултат. Тежко възпалително или дегенеративно изменение, което не може еднозначно да бъде класифицирано като доброкачествено или злокачествено. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином (рак). Препоръка: необходима е контролна цитонамазка в кратък срок и / или биопсия (вземане на материал за хистологично изследване[4]).
PAP III D (в България понякога се отбелязва като III Б) - лека до среднотежка дисплазия (ЦИН I или II). Няма наличие на ракови клетки. Измененията могат да се развият до раков процес Карцинома ин ситу (CIS, Carcinoma in situ). Препоръка: нова цитонамазка и колпоскопия в рамките на три месеца.
PAP IV A - тежка дисплазия или Carcinoma in situ (CIS). Препоръка: краткосрочно нова цитонамазка и колпоскопия, както и биопсия.
PAP V - съмнения за инвазивен карцином. Препоръка: биопсия за хистологично изследване.
Препоръчва се жените и момичетата, които водят полов живот, веднъж годишно да се подлагат на ПАП тест.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests