Лихен планус на устната лигавица-помощ!!!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
leksi
Posts: 4
Joined: Thu Oct 29, 2009 6:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лихен планус на устната лигавица-помощ!!!

Postby leksi » Thu Oct 29, 2009 7:07 pm

Здравейте!
на 31 г съм.преди около 2 мес преживях голям стрес.малко след това забелязах белезникави петна по вътрешната страна на бузите,които бяха леко грапави и всъщност така ги усетих съвсем случайно с езика си.не ме болят,нямам парене или други симптоми.
все пак се притесних какво е това.личният лекар ми каза,че са афти.стоматологът помисли,че са гъбички-кандида.накрая стоматолог и дерматолог казаха,че най-вероятно се касае за лихен,но не са сигурни.
нямам назначено лечение.исках поне да ми пуснат някакви изследвания,но не го направиха.имам само пуснато изследване за кандида-ще излезе в понеделник,но най-вероятно не са гъбички.
казаха лихен и до там-нямам лечение,нямам други изследвания,само се тревожа какво става и какво да правя.
четох в интернет много статии по въпроса и доста се изплаших.
в момента не съм в София,а в моя град май лекарите не разбират особено от това заболяване...и не им се занимава с него.
а петната в устата ми се увеличават...
много съм притеснена и уплашена-ако някой може да ми каже какви изследвания трябва да направя,стоматолог или дерматолог трябва да ги назначи?по принцип лихен на устната лигавица от стоматолог или от дерматолог се лекува?лекува ли се изобщо?
ако някой може да сподели и личен опит в борбата с тази гадост също ще ви бъда много благодарна!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Oct 30, 2009 10:20 am

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

leksi
Posts: 4
Joined: Thu Oct 29, 2009 6:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby leksi » Fri Oct 30, 2009 4:00 pm

на 31г,167см,64кг.имам хипертрофичен гастродуоденит.не приемам лекарства към момента.
излезе ми изследването за гъбички-няма кандида,заключението е Moraxella catarrhalis.
какво значи това в комбинация с лихен планус на устната лигавица?или двете неща нямат нищо общо?какво следва да се направи?
и още нещо-предстои ми лечение на хеликобактер пилори с АБ-7 дни-фромилид,дуомокс и ланзул.може ли от тези лекарства проблемът с лихена да се влоши?какво да правя???

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 8:18 am

В крайна сметка поставяна ли Ви е такава диагноза или я смятате Вие, съответно зъбният лекар за най-вероятна?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

leksi
Posts: 4
Joined: Thu Oct 29, 2009 6:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby leksi » Fri Nov 13, 2009 11:37 pm

в крайна сметка си правих биопсия и резултаът е лихен рубер планус-хроничен стадий.искат да ми изписват някакви инжекции с кортизон,но четох че кортизонът дава временно затишие и като се спре става още по-лошо...не знам така ли е.има ли друго лечение за устния лихен?
и още нещо-получих сърцебиене и слаба болка в сърдечната област,това пък какво може да е? :roll: сигурно има пряка връзка със стреса,но все пак да попитам може ли да е опасно?
благодаря за вниманието!

leksi
Posts: 4
Joined: Thu Oct 29, 2009 6:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby leksi » Fri Nov 27, 2009 11:37 pm

моля,ако някой има информация или личен опит,нека сподели-освен кортизонови инжекции,някакво друго лечение за устния лихен рубер планус има ли???

Warning
Posts: 11
Joined: Mon Apr 20, 2009 11:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лихен Рубер Планус

Postby Warning » Mon Nov 30, 2009 9:50 pm


maro
Posts: 1
Joined: Sun Jul 23, 2017 6:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лихен планус на устната лигавица-помощ!!!

Postby maro » Sun Jul 23, 2017 7:02 pm

jena na 49 godini 155 na 50 kg.vzimam samo vitamini za kosa /pantovigar/ne pysha ne piya.ne slabeia :) iskam da se svarja sas niakoi koito e minal prez LIXEN RUBEN PLANYSba ysnata kyxina.ve4e 4 mesetsa xodia po lekari i osven kortizon na krem drygo ne mi dadoxa..podoben e slu4aia na LEKSI ot foryma prez 2009 godina.. ako moje da mi pishe dali e iz4eznalo tova zaboliavane zavinagi.predvaritelno blagodaria!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests