След скенер-сега при кого

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mama Mimi
Posts: 6
Joined: Sun Aug 31, 2008 7:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

След скенер-сега при кого

Postby mama Mimi » Wed Sep 09, 2009 8:26 pm

Малко неясно ми е заглавието но незнаех как да го формолирам
та -от 3месеца съм с гадене и едно напрежение в главата.Последно време започна и от миризми да ми прилошава.
Миналата седница ми казаха че на 90% е тумор-няма да ви казавам как изкарах до днес-направиха го и слава Богу НИЩО-толкова се радвам :D .
Да ама сега на къде :roll:
Реших да чакам и да видя ако съм зле ще търся,ама какво
иначе от изследванията единственото завишени е фибриноген-9.8 при норма 4
и С реактивен протеин -18...... ама не били толкова завишени за нещо опасно-казаха.
Ако трябва и в София ще ида само да ми мине,не мога да си гледам детето...
Иначе съм на 24години 168см. 60кг.
имам оперирана дискова херния Л5-С1-нямам проблени с нея
и махнат яй4ник заради киста ,друго не
и НИЩО не ме боли

phen
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby phen » Thu Sep 10, 2009 2:41 pm

mama Mimi,
не съм доки, скенера на глава на хипофиза ли е правен.
Какви хормони са ви изследвани(пролактин, кортизол, ACTH, щитовидни ...)?

различните хора различно количество имунни белтъци образуват, затова не може да се каже една повишена стойност на CRP дали е много лоша или добра, всяко заключение трябва да бъде след проучване на обратното.
Например на моя роднина с CRP рез. 6.5 при реф. до 5, се оказа че има щитовиден автоимунитет Хашимото и то с ТАТ и МАТ резултати около 900 на 600 при реф. около 20-35(сега не ми се рови да ги преписвам цифрите).

CRP (це реактивен протеин) може да значи много неща: от инфекция, хронична инфекция/паразитоза, АВТОИМУНИТЕТ, онко или др.
Аз на ваше място бих пуснала кръвно изследване ПРОТЕИНОГРАМА(електрофореза серумни белтъци), тъй като изследването би показало имунните белтъци по класове ..от което може оттам нататък да се търси отде иде вашето CRP. Протеинограмата дава резултат: общ белтък, албумин, алфа 1 глобулин, алфа 2 глоб., бета глоб., гама глоб.
Примерно Алфа 1 и/или алфа2 струва ми се са характерни за автоимунитет, а гама глобулина е за почти всичките случаи(хронич.инфекция, автоимунитет, онко), така че не е точно вълшебно изследване но поне би било оправдан опит. Не мисля че биха ще ви го дали по каса, струва м/у 10-22лв.

За фибриногена, не мога толкова да разкажа, но пак следва логиката че не може да се каже 'не е достатъчно повишен за да е лошо'. редно е да се отмятат по списък вси диференциални диагнози.
Други биохимични показатели освен фибриногена, които не е зле да имате са примерно: алкална фосфатаза, чернодробни ензими(алат, асат, гама), LDH, желязо.
От пълна кръвна картина предполага се че имате: ПКК + ДКК + морфология еритроцити + РЕТИКУЛОЦИТИ .

Скенера може да занесете при още няколко специалисти, като се сетя как на мен 3ма травматолози различен брой метатарзални счупени кости ми преброиха ..от 1 до 3 ... не ми се мисли за разчитането на скенера какви версии може да се очакват.

mama Mimi
Posts: 6
Joined: Sun Aug 31, 2008 7:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mama Mimi » Sat Sep 12, 2009 12:41 pm

оказа се, 4е нямам тумор но все още не се знае от къде е проблема-на мен все още си ми е така лошо с гадене и така ..... всъщност се оказа ,4е и не е сигурно дали няма нищо в мозъка защото скенера не бил достатъ4но надежден, а и се оказа ,4е не са гледали хипифизата .
Пак към София ме пращат ама поне за сега няма да стане.
Ве4е незнам пия едни лекарства за стомах Контролок ли4ната каза 4е ще пробваме ама тц гадими се постоянно,явно не е от стомах или е ......................


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests