Капки кръв в урината

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Капки кръв в урината

Postby jolene » Thu Jul 30, 2009 4:10 pm

Преди около два дни се наложи да ме приемат в болница-ще спестя подробности,но се наложи да поставят тръбичка в определена част от тялото ми,за да мога да уринириам легнала в нещо като пластмасова торбичка.

Направих грешката да махна тази тръбичка сама.Бях в болницата за по-малко от денонощие и сестрите ме скастриха по този повод,като ми се заканиха,че бъбреците ми ще отидат.От тогава при уриниране изпитвам болка,а сега се появиха и съвсем дребни капчици кръв.Проучих че подобни симптоми означават няколко вида заболявания на бъбреците или сливиците;но мисля,че може да е и от тръбичката.При всички случаи трябва да се отиде на лекар,но възможно ли е да е просто от тръбичката,която да ме е разранила?

Все пак подобни симптоми нямах преди да ми я поставят и е много вероятно това да е причината.

Да почакам ли или веднага да се обърна на лекар?Какви изследвания трябва да направя и гинеколог ли да потърся?

jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Thu Jul 30, 2009 4:50 pm

Здвавей jolene
капките кръв са резултат от нараняването , което е предизвикано от тръбичката.При поставяне на катетър почти винаги има леки наранявания.
Пии повече течности.Гинеколог не ти е нужен за момента.В най-добрия случай можеш да си направиш изследване на урината , за да изключиш бъбречно заболяване .
Всичко добро!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Jul 30, 2009 6:00 pm

Уриналният катетър не бива да се премахва самостоятелно. Вероятно става дума за физическо нараняване.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Thu Jul 30, 2009 8:56 pm

Ходих на лекар,направих си изследване на урината,ето резултатите:

Седимент: масово левкоцити
10-12 еритроцита

Забележка:Няма

Манипулация(Епруветка EDTA) Манипулация $ *** Служебна позиция

Лекарката ми каза,че е възпаление от тръбичката или по-точно цистит.Даде ми един тон хапчета,които веднага като ги взех ми се приспа.Едва си държа очите отворени.

Какво говорят на вас тези изследвания,правилна ли е диагнозата й?Изключва ли се бъбречно заболяване?

Каза в понеделник да направя нова урина.


Edit:Сори за спама,но получавам наистина странни симптоми заедно с кръвта.Парене и болка по време или след уриниране,болка от време на време като пробождане,тежест където са яйчниците,къркорене,гадене,вълни на студ и горещина,болки в кръста,корема,присвиване,често уриниране,втрисане,усещане че нещо около яйчниците мърда...какво е всичко това???

Не ми изглежда на добре :? И все пак,не повръщам,което означава,че бъбреците сигурно са наред и нямам камъни...за тумор и рак,не мисля,че тези симптоми важат.

Какво остава?Всичко това резултат от инфекция ли ще е?

Странното е,че от време на време се замайвам и после се чувствам учудващо бодра.Не схващам.Това е ужасно странно :?

Къде е доктор Хаус когато ти трябва :lol:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 02, 2009 3:43 am

Мисля, че той е в друг форум. :)

Не е трябвало да изтръгваш катетър, добре че не е бил венозен...

Да, симптомите са като на цистит и лечението трябва да се продължи.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Sun Aug 02, 2009 8:24 pm

Дам,няма на кой да се сърдя в случая.Да се похваля,че съм вече доста по-добре :D Лекарствата които пия малко ме замайват,но повечето симптоми вече ги няма,както и въпросната кръв и болка.Да не се урочасам :roll:

Та ако някой все пак знае къде е д-р Хаус да каже :lol:

Благодаря за отговора Булгарикус,какво да ме правиш....както казах,никой не ми е виновен,че съм тръгнала да го изтръгвам.Сега да се видя :roll: мисля си,че е безобидна тръбичка.Естествено няма да ми дойде на акъла,че такова нещо като "безобидна" тръбичка няма,особено ако е толкова навътре в тялото ти.

Уж не съм натурална блондинка :lol: Явно всичките вицове важат и за изрусяващите се.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 5:59 am

Хубаво, че вече си по-добре!

Обикновено катетрите се "блокират" с един балон в края си, за да не се изваждат и от там идва голямата опастност. Парен кажа духа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests