Проблем от гърлото ...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем от гърлото ...

Postby Uroboric » Thu Feb 26, 2009 7:46 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Feb 27, 2009 12:53 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Uroboric » Fri Feb 27, 2009 8:46 am


Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Uroboric » Fri Feb 27, 2009 8:57 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Feb 27, 2009 7:38 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Uroboric » Fri Feb 27, 2009 7:49 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 28, 2009 6:09 am

Та, добрутро!

Да, при антибиотикът, който сте пили говорим за Clarithromycin, както сте видели от опаковката.

Препоръчаната доза е 2 х 250 мг / 24 часа. При особено тежки инфекции може и: 2 х 500 мг / 24 часа. Терапията трябва да продължава 6 до 14 дни и да приключи два дни след изчезване на симптомите, но не по-късно от 14-тия и не по-рано от 6-тия ден.

Официалната препоръка обаче за стафилокок е 10 дни терапия. Тук виждам първата допусната "неоптимална" терапия, т.е. лекували сте се не по препоръките за стафилокок и е възможно да сте ги "имунизирали" само, за да останат трайно във Вас (бактериите).

Вероятно говорите за Респивакс, а не за Распивакс? Ако е така, то лечението е правилно, но само по себе си не съм чул досега да е довело до излекуване на някого.

Побеляването на езика обикновено е симптом за гъбична инфекция, която често се появява след лечение с антибиотик, най-често след ципрофлоксацин. Освен това обаче виждам "системен" проблем при Вас - едновременно неизлекувана бактериална инфекция на гърлото, гъбична инфекция, херпесна инфекция, урологична инфекция... Тези симптоми се появяват едновременно само при ХИВ-инфекция или при друга причина, "изключила" имунната система.


Процедирането е:

1. диагностика на белия пoлеп при кожен лекар: най-вероятно гъбична инфекция → две антимикотични средства (хапче + сироп за жубурене);

2. нова посявка и антибиограма на носов и на гърлен секрет за определяне на нов антибиотик и последваща комбинирана терапия от по възможност два антибиотика в зависимост от 4.;

3. ацикловир за херпеса (ако е тежък перорално, ако е на устна – локално);

4. посявка на урината за определяна на инфекта и лечение по антибиограма: може да се започне веднага с доксициклин до излизане на резултата в зависимост от 2;*

*При 4. може да се влоши гъбичната инфекция, но това е второстепенно по важност.

5. ако ХИВ-тестът е бил от “бързите”, съветвам да се повтори в лаборатория;

6. за засилване на имунната система допълнителен прием на Витамин С на 8 часа по 100 мг поне 1 месец след изчезване на всички симптоми;

7. подробно изследване на имунната система при имунолог: всички видове левкоцити и т.н. + оглед на имуннорелевантните органи – тимус, слезка и далак;

8. евентуално гама-глобулин (при влошаване) интравенозно за компенсиране на загубата на течности и за стимулиране на имунната система, докато се разбере за какво иде реч.



Нормалните стойности за кръвната захар са: 3,9–5,5 mmol/l, съответно 70–99 mg/dl преди закуска или 8,9 mmol/l, съответно 160 mg/dl след закуска.


Няма нужда да казвам, че цигари, газирано и алкохол сега са противопоказни, както и че имунната система може да използва телесната енергия (АТФ), само в условие на нормален и дълъг нощен сън.

Има и билки за стимулиране на имунната система – попитайте в аптеката какво е сега “хитът на сезона”.

Освен това, след като сам(а) предполагате “стресови причини”, можете да започнете прием на валериан, глог и мента – това са комбинирани билкови хапчета до изчезване на симптомите, но поне 20-30 дни, противно на опаковката в посоченото в нея дозиране.

Хранителни добавки, ако сте приемали за фитнес и т.н., както и хормонни и нерегламентирани средства, ако има такива, също трябва да прекратите.

Това е моят отговор.

А на колко сте години? Предполагам мъжки пол?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Uroboric » Sat Feb 28, 2009 9:40 am

Тест за хив си направих в близкият месец три пъти ... един от бързите,след това повторих в лаборатория,и накрая пак ми взеха кръв за всички изследвания ,
Сифилис,Хив,Хепатити Б и Ц ... всички са отрицателни ...
Именно покраи тези изследвания бях подложен на този голям стрес ,което предполагам ми е отслабило имунната система и сега при приемането на този антибиотик ... съм се довършил ...
Афтата ми почти мина ...
Ще отида за изследване и на урината ...
Благодаря за :) Информацията наистина ...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 28, 2009 11:06 am

Е, при 3 теста вероятността за грешка е в областта на научната фантастика, т.е. можете да сте сигурен.

За стрес и имунна система не бих бил чак толкова сигурен. Хепатитите и без това не са били вероятна диагноза. Със сигурност има по-сериозна комбинация от причини, но ако послушате съветите, без да ги изменяте (дълго можем да дискутираме за всяка стъпка от тях) шансът Ви за излекуване ще е най-висок.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Uroboric
Posts: 6
Joined: Thu Feb 26, 2009 7:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Uroboric » Sat Feb 28, 2009 11:51 am

Тестовете дори са 4 ,защото при последния,когато ми взеха кръв за 4-те изследвания помолих да ми направят отново от бързите,за да съм спокоен понеже трябваше да се чака резултата от другите ...
Благодаря отново за съветите ... и ще се постарая да ги спазя ...
Но както винаги става при мен ... ще трябва да почакам,защото нацелих отново празниците и сега чак на 4-ти ще имам възможност да изследвам урината и да посетя някой доктор ...
Също ако може да ме посъветвате как да процедирам с личната си лекарка,която имам намерение да сменя ...
Как да я накарам да ми даде направления ... подяволите дори не ми погледна гърлото когато ходих ... и ми обяснява някви неща да видела колко направления имала за месеца ала бала ... когато ходих първия път и и обясних за гърлкото ...
и от колко време имам този проблем отново без да погледне ми изписа ацц за отхрачване ... просто ... как да постъпя спрямо нея ...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Mar 03, 2009 10:34 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

emocd
Posts: 3
Joined: Thu Jun 18, 2009 6:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby emocd » Thu Jun 18, 2009 7:02 pm

Здравейте! Реших че вместо да отварям нова тема , тук мойе да пиша за моя проблем.
Та по заболяването ми,: От малко повече от 1 година имам леки болки в гърлото, след като прекарах грип и гнойна ангина. Болките не са силни и понякога ги няма.
Пия газирано, студено, не се влошава от това, като болките са по силни само сутрин, през деня по слабо.
Правих си посявка от гърлен секрет преди около месец и резултата беше: "Изолира се в голямо количество Стафилококус ауреус. Не се изолира Кандида." След което в биопраограмата се посочват като АБ на които са чуствителни стафилококите, като например: Augmentin; Moxiclav; Amoksiklav; Curam,Tazocin,Zinnat;Zinacef и др.
По предписание на Лич. Лекар пих 7 дневна програма от Аугментин 625мг х3 таблетки на ден. Резултат нямаше, което ми каза и лякра предварително, след 1 седмица започнах втора опаковка Аугментин (получи се голям интервал от време поради това че не бях в БГ и не успях на врем да си купя втората опаковка). Остават ми таблетки за още един ден . Проблема е че няма резултат, гърлото все още ме боли. Освен това имам парене и в гърдите в зоната на "хранопровода" от време на време, като си мисля че са киселини но не съм сигурен.
1. Тъй като прочетох че минимума за стафилококи е 10дневна програма с антибиотик, да продължа ли о6те 3 дни от Аугментина.?
2. Трябва ли да сменя антибиотика?
3. Трабва ли сега да си направя нова посявка от гърлен секрет?
4. Възможно ли да е МРСА, тъй като от биопрограмата се вижда че е чувствителне към доста антибиотици.

Много благодаря предварителн за всеки отговор, и много здраве на всички!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jun 19, 2009 6:39 pm

1. Тъй като прочетох че минимума за стафилококи е 10дневна програма с антибиотик, да продължа ли о6те 3 дни от Аугментина.?

Да, трябва да го пиете максимално дълго.

2. Трябва ли да сменя антибиотика?

Антибиотик се сменя само след приключване на лечението, ако то не е било успешно.

3. Трабва ли сега да си направя нова посявка от гърлен секрет?


Непременно една седмица след края на лечението, да.

4. Възможно ли да е МРСА, тъй като от биопрограмата се вижда че е чувствителне към доста антибиотици.

Ако имате още въпроси, пишете.

МРСА е устойчива към два антибиотика, т.е. да, възможно е.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

emocd
Posts: 3
Joined: Thu Jun 18, 2009 6:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Благодаря за отговора

Postby emocd » Mon Jun 22, 2009 9:21 am


emocd
Posts: 3
Joined: Thu Jun 18, 2009 6:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Допълнение

Postby emocd » Mon Jun 22, 2009 9:24 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests