Стомашни проблеми, моля за съвет!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стомашни проблеми, моля за съвет!

Postby манахрини » Sat Jan 31, 2009 3:48 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 31, 2009 2:09 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Sat Jan 31, 2009 11:28 pm


jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Sun Feb 01, 2009 12:14 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 01, 2009 12:39 am

към манахрини

При храчките обикновенно става дума за продукт от дишането, а не от стомаха. Стомахът се намира точно под последното ребро и ако сте права доста над пъпа.

Къркоренето са газове, а не киселини. Газовете са продукт на разграждането на веществата и на метаболизма на бактериите. Под "киселини" се разбира обикновенно типичната симптоматика на горещо надигане до гърлото.

Морковите и цвеклото няма да помогнат. Напротив, плодовата захар само ще увеличи къркоренето. Ще получите рано или късно и хипервитаминоза от групата бета каротидни витамини и ще станете оранжева, ако всеки ден консумирате въпросната напитка. :) Но прословутата Активиа е хубаво нещо, когато се употребява дългосрочно и редовно, т.е. 2-3 пъти на ден поне 3-5 месеца. Винаги съм я препоръчвал, като алтернатива на Перентерол, ако прочетете ще видите.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Sun Feb 01, 2009 4:54 am

Благодаря много! :)
За Активията ще си направя точна програма, утре започвам.
Поздрави и успехи!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Feb 01, 2009 5:31 pm

Last edited by ptomoff on Sun Feb 01, 2009 5:40 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 01, 2009 5:32 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Sun Feb 01, 2009 8:16 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 01, 2009 8:52 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Mon Feb 02, 2009 1:53 am

...93мл / бутилчицата са със следните съставки: skim milk, water concentrated skim milk, sugar, cream, blueberry puree, whey protein concentrate, glucose, natural flavour, modified corn starch, natural colour, active bacteria cultures L.Bulgaricus, S.Thermophilus, L.Casei, sodium citrate, malic acid.
Продават се по 4ри или 8 с различни вкусове, на кутията пише 1на на ден.
Как мислите, дали това е по-добро от Активия кисело мляко и по 1 или 2 на ден да се пият?
Поздрави!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Mon Feb 02, 2009 1:54 am

Исках и да питам за прословутия зехтин, може ли да си хапвам всичко с него, сутрин на гладно по 1 лъжица..?
Благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Feb 02, 2009 11:03 am

Всичко можете да правите, въпросът е дали ще има смисъл. Принципно е идеално, ако допълнителният бактериален прием, чрез хранителна добавка се състои сутрин и вечер, а не само сутрин. Така и докато спите ще има ефект. Или по една Активия сутрин и вечер или от това за пиене пак сутрин и вечер. Няма "чудотворни" средства, но това е единственото, което обещава да има ефект.

Захтинът е полезен, когато се приема вместо останалото мазно, а не + него. Аз ползвам зехтин от 5 години в салати и т.н. и няма никаква разлика (олио не ползвам). Моят съвет е да не приемате допълнително мазно, въпреки рекламите. Последните изследвания показват, че мишките, хранени със зехтин, вместо с други мазнини също склерозират толкова бързо, колкото нормалните. Така че ако искате да ползвате зехтин го ползвайте вместо, а не плюс останалото. Той обаче не е така термично устойчив и с него не може всичко да се прави.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

манахрини
Posts: 14
Joined: Sat Jan 31, 2009 3:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby манахрини » Mon Feb 02, 2009 7:27 pm

Благодаря. Почвам да действам... :)

Vankata
Posts: 1
Joined: Wed Nov 11, 2009 6:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стомашни проблеми, моля за съвет!

Postby Vankata » Wed Nov 11, 2009 6:48 pm

Здравейте ...
Аз съм нов за този форум... може и да не съм прочел някой от правилата , но търся помощ :(
Казвам се Иван на 18 години висок 178 и тежа 63 вече не знам дали сам и толкова това са мерски преди 2-3 седмици ...
Проблема е в стомаха, този започна някаде околко 18 декември 2008... не съм от хората който лесно се отпускат но онази вечер нещо прекалих пих доста бира(студена) разбира се ... и след това излязох на вън времето беше студено седнах с приятели на някакви плочи и още пих... прибрах се в къщи и ми се обади едно момиче да излезем на вън излязохме ние и околко 3 часа пак стохме на камък ... това е доста детинска постъпка макар и да знам ,че не е хубаво аз го направих без да искам стоях мн часове на онзи камък ... и след околко 3-4дни започнаха проблемите , Започна растройство ходих на лекар обаче така и така не казах какво сам правил предписа ми каквото трябва за растроиство и да сам пазел малко диета мина седмица не се оправих отидох пак на лекар изпратихаме в Добрич понеже аз съм от Балчик... мн иследвания ми правиха то не беше 1 или 2 .... и във бсички все показва , че нищо ми няма само ми казаха че сам имал паднал стомах , това било нормално само при жените - родилките... а при мен явно било от това че сам прораснал на височина много барзо и съм ослабнал... и така лекарката от Добрич ми предписа мн строга диета и хапчета по схема зех да се пооправям доиде и лятото бях добре нямаше проблеми, но ето пак доиде зимата и пак на 29-30 Октомври 2009 проблемите са поевиха ( каквото хапна започват много газове и оригвания , не на всякаде мога да ги пускам и от там идва и др проблем още по некомфортно се чуствам ... след като хапна и веднага ме пресвиса стомаха и отивам до WC ходенето м ие като каша и е пак с газове) този пат пак на лекар уж по-голям специалист , този път в Варна точно на 10 ноември 2009 отидох ... човека ме прегледа пак иследвания за разни бактерии и т.н. и пак нищо ми няма и той ми исписа строга диета и хапчета |Iberogast - 3x20 капки по време на хранене , Kreon - 3x1 по време на хранене , Comfortex - 3x1 преди хранене , Imunobor - 3x1 на гладно. Сега ги пия, но чесно казано не усещам още голяма разлика от старото ми състояние след 2 седмици сам на контролен преглед :) Вече не знам какво да правя под напрежение съм и съм притеснителен / Просто искам съвет или някой ако има със същите проблеми да ми пише и да каже как се е справил...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 342 guests