Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Kent
Posts: 2
Joined: Mon Dec 21, 2009 9:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Kent » Tue Dec 22, 2009 1:32 pm

Напротив, четох и за тях. Значи те са заместители на фон дио тен. А имат ли някаква скала на цветовете, смисъл по-тъмни, по-светли ? Пише, че е забранено използването на каквито и да е сапуни за лицето => този крем не се измива от лицето вечер, така ли ?

Поздрави :lol:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 23, 2009 11:53 pm

@acne_free

Не вярвам на тези калъфки, но няма смисъл да Ви разубеждавам. Трябва сам да направите този опит.

@Kent

Не, не мога да Ви препоръчам дерматолог и по принцип имам лошо мнение за тази специализация в България, без никой да искам да обиждам, но за мен не е адекватно някой да се нарича “лекар-специалист”, без да е работил поне 5 години по поне 40 часа на седмица в специализирано отделение, като да е бил отговорен за провеждане на различни терапии. Затова не мога да Ви препоръчам адекватен специалист, със сигурност има, но не познавам такъв.

Не сте казали от какъв пол сте? Но, да, веднъж може, въпреки че не го препоръчвам.

@pesho

Да.

@mi12

Не. Не. Не.

Аптеката, която съм препоръчал и съм написал как да се намери медикамента е официална, продават се стоките само с рецепта и от фармацевти.

Аптеките, които Вие давате за пример са нелегални и продават опасни за живота медикаменти и имитати и нищо сериозно не трябва да си купувате от тях.

От България не знам от къде. Ако си намерите рецепта и ми я пратите, бих могъл да Ви ги изпратя, ако нямате друг начин да си ги намерите.

Да, може и на 6 часа по 10 мг, но с оглед на това, че трябва да го приемате 6 месеца ще се окаже непрактично това решение. Едно е 2, друго е 4 пъти на ден да приемате лекарства.

@Barcelona92

Въпросните лекарства са само симптоматични и не вярвам да Ви помогнат дългосрочно.

С времето не е задължително да преминат, може само белези да останат.

Не, няма връзка между маструбация и пъпки, освен тази, че младите хора имат едновременно и двете “явления”, но едното не произлиза от другото, а двете имат по-скоро обща хормонна причина. А тук трябва да кажем, че и акнето е болест, а другото не е.

Все пак по гениталиите се намират множество грамнегативни бактерии и ентерококови бактериии, които с докосване по лицето могат да причинят инфекции. Затова ръцете се мият след ходене до тоалетната със сапун по поне 30 секунди. Това важи и за другите Ви странични “дейности”.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Barcelona92
Posts: 2
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Barcelona92 » Thu Dec 24, 2009 4:36 pm

а ако останат белези , как да ги преудолеем ?

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Thu Dec 24, 2009 6:13 pm

Ами хубаво е да се знае дали може да се поръчва онлайн и откъде, щото в горната част на страницата ако погледнете има линк към "Cheap Drugs " ,
от който линк може да се поръча Skin Care / Generic Accutane

а каква е цената в Германия ? С доставката ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Dec 24, 2009 7:15 pm

@Barcelona92

Белезите остават за постоянно. Само оперативен или друг инвазивен начин за премахване има в зависимост от това колко тежки са самите белези.

@mi12

Нали не очаквате, че ще Ви препоръчам някаква нелегална он-лине аптека, за да можете от нея да си купите лекарства, на които не пише кой е производителят и в кой китайски килер са забърквани?! Тук не говорим за генерична виагра, която ще опитате два три пъти, да кажем, а за много сериозен медикамент за 6 месечна химиотерапия с изключително високо хепатотоксично (за черния дроб) действие, който трябва да се купува само от лицензирана аптека и от допуснат в ЕС производител!

Цени съм писал вече. Около 60 Евро е изпращането по DHL (Deutsche Holding und Leasing Ltd.)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Fri Dec 25, 2009 2:28 am

Разбира се , далеч съм от мисълта да спорим за това, и съм съгласен с Вашата препоръка и че не бива да се действа необмислено и рисковано.

Просто виждам че има неяснота по този въпрос с аптеките, и няма нищо лошо да се обсъди.
Може би някой ще сподели опита си и дали се е "опарил" от индийското качество ?
Просто за пример.


От Булгарикус:

Пиша го тук, за да не спамя. Няма "индийско качество", а ще Ви го спрат на митницата, защото не идва от ЕС. Отсъствието на задължение за рецепта и на контрол кой го изпраща изключва каквото и да е било качество. Не си рискувайте живота!!!!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sun Dec 27, 2009 10:41 pm

Здравейте отново и от мен. При мен за сега нещата са добре, вече направих 4- месеца с Роакутана .В момента пъпки нямам въпреки че се случва в една от седмицата да ми излязат по -1 - 2 пъпки и след това пак нямам. Все пак има още 2- месеца. Имам един въпрос към Bulgaricus последния 6- ти месец да я сваляли дозата на 40 мг. или да я пия както до сега 60 -мг.
Честита коледа на всички и весело посрещане на новата година !!!! :)
Поздрави !!!

jessika_1
Posts: 1
Joined: Mon Dec 28, 2009 3:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jessika_1 » Mon Dec 28, 2009 3:40 pm

Bulgaricus не знам какво стана със стария ми профил (jessika), защото не можах да вляза и направих нов. Искам само да те попитам, колко време трябва да се чака след като приключа лечението за да се изчисти организма и да мога да планувам бременност? Дерматоложката ми каза макс. половин година, но искам да се допитам до повече хора.
Мерси.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Wed Dec 30, 2009 10:08 pm

Здравей Bulgaricus ,

Пяната за бръснене ,която ползвам съдържа ТРИКЛОЗАН ,нали не съставка която да пречи при лечението с изотретиноин,все пак не е мазило а просто пяна за бръснене ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Dec 31, 2009 2:03 am

@зарко

Моят съвет е да пиете високата доза до последно и да кажем 2 седмици след изтичане на шестия месец постепенно да намалите дозата първо с 20, а после с още 20 мг и след 6 месеца и 14 дни да спрете лечението. Позволено е в изключителни случаи и по-дълго да го пиете, но не мога да преценя, като не съм Ви виждал.

@jessika_1

И аз не знам, нямам достъп до администраторски функции, за да разбера.

И аз съм на това мнение за 6 месеца. Официалните препоръки за за пъти по-кратко време.

@pesho

Триклозан е вещество, което подтиска развъждането на бактерии по повърхности и по кожата. Съветите, към които и аз се присъединявам са, че употребата на триклозан в по-ниски концентрации трябва да се избягва, защото той води бързо до развитие на устойчивости на бактериите към него, които се пренасяли и в устойчивости срещу антибиотиците ципрофлоксацин и доксициклин.

Моят съвет е да не се използва, ако имате избор, защото е много агресивно.

Попитайте какъв афтършейв ще Ви препоръчат, който да е без алкохол, а ако нямат друг, освен на Нивеа, а Ви е известно моето лошо мнение за тях. Ако все пак искате да ползвате алкохолен, то ползвайте на Адидас, да кажем. И той е алкохолен и агресивен, но е висококачествен и има много рядко някакви усложнения с него: http://www.amazon.de/gp/product/images/ ... =drugstore.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Thu Dec 31, 2009 3:21 pm

Какво Ви е мнението за този гел с алое вера :
хттп : //ввв .sea-of-life-bulgaria. com/gpage8.html
АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 98%
ЗА ЛИЦЕ И ТЯЛО
(Не мога да ложа пряк линк. Форума не ми позволява)
Между другото, пише и на опаковката и на тубичката "Произведено в Израел"

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Thu Dec 31, 2009 10:55 pm

Щом ми препоръчвате да не се бръсна с тази пяна ,която съдържа триклозан ..
Каква пяна за бръснене да ползвам ... Нивеа ли удобрявате или пък най - обикновен крем каро за бръсненне ? Благодаря

P.A.
Posts: 3
Joined: Fri Jan 01, 2010 7:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby P.A. » Fri Jan 01, 2010 7:34 pm

Здравейте и Ч.Н.Г. :)
Имам периодично пъпки (акне) вероятно на хормонална основа , не съм правил изследвания , на 35 съм мъжки пол . Пуша , не пия , обичам сладко и вредни храни , не спортувам , не излизам много на открито . Черни точки , от време на време ми излиза някоя пъпка , не че много ме притеснява , но е неприятно . Кожата ми е мазна предимно до нормална донякъде , не полагам особени грижи за нея , в смисъл измиване 1-2 пъти дневно и това е . Има неприятна миризма когато търкам мазни участъци и ми изникват периодично черни точки и малки бели . Общо взето положението не е критично тъй като не ми е правило особено впечетление . От време на време се търкам с някое спиртно средство като се сетя . Дали да си купя някакъв крем или нещо друго ? Не ми се ходи по доктори да се занимавам и химия не ми се пие . Мисля да си купя UV лампа да се облъчвам . Нещо да ме посъветвате , няма да си правя маски с лимон и тем подобни процедури . Като гледам не се лекува явно лесно а аз нямам намерениве да се лекувам и третирам с перорални средства , всеки съвет за мазила неизискващи лекарски предписания е добре дошъл , мерси :)

anastas_007
Posts: 7
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:38 pm
Location: Пловдив, България
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby anastas_007 » Sat Jan 02, 2010 2:13 am

Здравейте пак! (м / 16 / 175см / 68 кг )
Вече направих един месец с по 40 мг Роакутан на ден. Мината седмица си напраих повторни изследвания и всичко е норално. Честно казано страничните ефекти са ужасни. Устните ми са страшно напукани, понякога ме болят от студа, въпреки че ги мажа непрекъснато. Лицето ми се бели, особено брадата, бузите и носа. Ръцете ми са много сухи, дори кожата нагорната част на дланите ми беше станата груба и нараена, игурн от някакво търкане, но я оправих с нон-стоп мазане с крем. Кота главатами също се бели, имам, така да се каже, огромен пърхут. Дори и кожата под веждите ми пада, изглежда, сякаш имам пърхут на веждите... :lol: От няколко дни в носа ми започнаха да се образуват корички и да ме боли.
Взех да се чудя дали да не намаля дозата, въпрки че е под средната, която се препоръчва. Според вас нормално ли е всичко, или да вземам по-малко?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 03, 2010 2:46 am

@mi12

По-добре да не ползвате гел за суха кожа с бета каротини, понеже Вие искате мазната Ви кожа да стане суха, а не да се овлажни, т.е. омазни още повече с изкуствен крем. Алоето е природно антисептично средство за след лечение най-добре и не виждам смисъл да го приемате по време на лечението.

@pesho

Най-неутралната, която аз познавам е: http://apteki-optima.com/?cid=87&productID=14221. На Вас Ви трябва за “чувствителна кожа”, т.е. sensitive, ако няма, може и нормалната, но се внася, така че ще можете да намерите. На Нивеа не одобрявам, без да имам за това научно признати факти и това е мое мнение, но всички, които познавам и са ползвали Нивеа или са се обринали или са се влошили.

@Р.А.

Ч.Н.Г. и на Вас! С оглед на”специалните” Ви изисквания да не ходите на доктор, да не пиете химия, да не си правите маски, да не се третирате с пер орални средства, трябва да Ви кажа, че предварително сте изключили всички ефективни меоди, които могат да Ви помогнат и на мен ми са известни.

Честото миене, води до повишен стремеж на кожата да се омазнява и в крайна сметка само влошава ситуацията, ако няма медикаментозна противоомазнителна терапия.

Търкането на кожата я наранява и създава микроскопични отворени места по нея, които се инфектират и водят в крайна сметка отново до повече пъпки.

Облъчването със слънчева радиация или UV лампа води до повишена секреция отново на липидни вещества, които “задръстват” порите и влошават акнето, затова който има акне и се пече на слънце по морето забелязва как му се влошават и удебеляват пъпките. Освен това да се пече тялото или лицето с ултравиолетови лъчи е само в един много тесен спектър за невродермит с терапевтична функция.

Кремовете са за Вашата здравна картина по принцип противопоказни, единствено изотретиноин-гел вечер преди лягане може да има някакъв ефект или вече споменатото от мен алое вера, без други примеси.

@anastas_007

Все пак сте на 16 години и черният Ви дроб не се е конфронтирал с достатъчно токсични агенти, за да се справи като черен дроб на 20 годишен със страничните ефекти. При Вас те явно са налични в пълната си палитра и в по-тежката си форма.

За да се преборите с тях препоръчвам:

1) РЪЦЕ: редовно да си мажете ръцете с крем за ръце от най-евтините и да носите ръкавици, дори и да не е много студено. Под редовно разбирам поне 3 пъти на ден по едно и също време и задължително преди да излезете сутрин и преди лягане.

2) ЛИЦЕ: за лице можете да ползвате от вече препоръчаните цветни кремове в този форум, няма да ги повтарям, прочетете.

3) “БЕЛЕНЕ НА КОЖАТА”: “беленето” на кожата е в следствие на токсичната реакция от лекарството. То може да има и като причина, че акнето Ви не е било достатъчно тежко и въпреки това сте употребили изотретиноин или че не сте си направили посявка да определите кой е бактериалният причинител на пъпките, преди да започнете химиотерапията. Ако кожата Ви не е била от “най-мазните”, то е трябвало с по-ниска доза да започнете. Препоръчвам Ви да намалите дозата на 2 х 10 мг незабавно, като пак пишете как се развива ситуцията след 3-4 седмици с тази по-ниска доза.

Трябва да използвате сапун за суха кожа при къпане, да не ползвате дунапренова гъба, а само сапун при миенето на тялото. Освен това количеството на шампоан, което употребявате трябва да го намалите и е добре да си смените шампоана с Низорал или по-евтиният му генеричен еквивалент със същата активна съставка.

Отново ще кажа, че тук лечението идва не от голямото количество, а от продължителността на употреба и от качеството на терапията, което Вие прилагате, т.е. дали редовно приемате всичко и дали спазвате всички препоръки от моите публикации в тази тема.

На кой производител е лекарството Ви и от къде го купувате?


Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests