Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

gerrard
Posts: 23
Joined: Sun Aug 10, 2008 8:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby gerrard » Mon Nov 09, 2009 1:02 pm

тоя продукт в германияя какви пари че тука в бг мн висока цената :( :(

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Tue Nov 10, 2009 3:37 pm

Приятел който има работа до Германия му поръчах да вземе изотретиноин 2 опаковки(20мг x 100),доколкото разбрах в предишен пост може и без рецепта в германска аптека , така ли е тъй като нямам друг начин и ако не му дадат веднага взиамам от България и край , защото от тези идеи вече изпуснах 2 седмици ... дано стане без рецепта ,ако може и вашето мнение ? 8)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Nov 10, 2009 6:03 pm

Не. Без рецепта не може, но може тя да е и българска.

@gerrard
А цената е написана, четете, преди да питате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Wed Nov 11, 2009 3:49 pm

здравеите искам да попитам Bulgaricus понеже четох в един форум че имало разлика от коя държава си купуваш роакутана този в гърция бил по добър от този в българия как да разбера гледам и по саитовете разлика във вътрешната опаковка моита е сива а другаде е бяла може ли да са фалшиви тези в българия аз вече месец и половина ги взимам и няма разлика пъпките си стоят незнам и как да си ги поръчам от чужбина.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Nov 11, 2009 3:57 pm

Здравейте,

няма как да знам, дали това, което си купувате е истинско. Изотретиноин се произвежда от много различни производители във все различни опаковки и светът не е критерий за оригиналност. Това, което мога да гарантирам е, че в Германия е оригинален навсякъде. Естествено мога и да съдействам, ако има рецепта да се купи и прати служебно, но митническите изисквания на пощите не мога да променя, а ако е по куриер ще е по-скъпо, затова ще си струва всичко на веднъж да се поръча.

Поздрави,
Last edited by Bulgaricus on Thu Nov 12, 2009 10:47 pm, edited 1 time in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Wed Nov 11, 2009 6:30 pm

а каква е цената например за една опаковка примерно от 20 мг и задължителна ли е рецепна

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Wed Nov 11, 2009 7:57 pm

Здравейте отново, отказах се от лазерната терапия към този момент, защото просто не мога да си го позволя финансово. Оказа се, че и алоето е едно скъпо удоволствие, затова питам за крем и сапун Имекс - в интернет има информация за него съдържа тетрациклин, това е за мазане, него мога ли да го използвам успешно за премахването на тези червенини и като цяло за почистваща козметика за лице? Препоръча ми го леля ми, която е фармацевт, но все пак не е наясно с изотретиноина, та дали ще има това лекарство някаква реакция с кожата, която да е резултат от изотретиноина? Мисълта ми е да не се появят наново пъпките. А евентуално ако започна алоето 100% гел - колко време ще продължи лечението и колко траен ще е ефекта?

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Wed Nov 11, 2009 8:51 pm

искам да те попитам ти приключи със роакутана вече и как е доволен ли си в кои месец започна да ти се чисти лицето аз понеже вече месец и половина ги пия и все още няма ефект незнам почнах да се притеснавам много пари а дали ще има ефект.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Nov 12, 2009 11:18 pm

@baby28

Уважавайте ми и на мен труда, моля, и като съм писал вече кой е най-евтиният вариант, не питайте за удобство, а прочетете какво е писано.

@werewolf_

Не, не и не. От тук нататък може всичко да ползваш. Няма вече ограничения, но е добре да не ползваш повече антибиотик, за да не се развият резистентности. Добре е и сапун допълнително да не ползваш, защото на кожата и трябват дни да се възстанови от едно миене. Всекидневното къпане е предостатъчно.

Не ми е познат друг начин за белезите, освен чрез лазер. Тук няма "алтернативна по-евтина терапия", но важи принципът, че терапия на всяка цена не трябва да се прави, а само в краен случай. Акнето го няма и на 90% така ще си остане ситуацията. В зависимост от време, храна и т.н. винаги ще се появяват пъпки, но няма да е като преди.

Ключово важно е всекидневното бръснене със самобръсначка с много остриета, да кажем "Титан 4". Знам, че е скъпа. Важното е да не се скубе кожата, а да се режат космите. Освен това трябва да не се предизвиква инфекция. Може с дезинфекциозен спрей да се пръсва всяка вечер след ползване. Спрей за дезинфекция на кожа на неотворени рани, като "Кодан", например. Така се намалява вероятността за инфекция, т.е. заселване на акне.

Алоето точно в препоръчаната от мен доза има регенерираща функция. Не трябва да използвате никакви мазни кремове.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

iana
Posts: 1
Joined: Fri Nov 13, 2009 2:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby iana » Fri Nov 13, 2009 2:55 pm

здравейте,аз сам на 23 год.от Стара Загора сам.боря се с акнето пове4е от 5 год.опитвала сам какво ли не,сега пия РОАКУТАНЕ.пия ги ве4е 2 месеца,но нямам никакво подобренеие напротив,става по зле.страни4ните ефекти при мен са савсем поносими,освен много сухи и напукани устни и болки в ставите май няма друго.тревожи ме 4е ставам по зле,зная 4е има един период на влошаване,но не е 2 месеца нали?това което баркам е 4е ги стискам,немога много са а аз работя с хора и се 4увствам ужасно.а и се мажа с един крем Акномега 200. вийдам 4е има и хора който са се оправили,но се самнявам 4е на мен ще ми помогнат.през парвия месец ги пиех по 3 на ден а сега втория по 2 на ден,за моите 60кг докторат ми каза 4е това е максимума.дали е вазможно да се влошавам,заради това 4е ги стискам? И сам 4увала 4е ефектат им не бил постоянен,май след време пак се появявали?ина4е ако някои иска да ми пише оставям си адреса iana_jana@abv.bg пишете ми бих искала да споделиам опити и савети от други хора

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Fri Nov 13, 2009 5:28 pm

искам да се извиня на Bulgaricus не бях прочела форум 9 и да попитам werewolf можеш ли да ми кажеш понеже си писал че ги поръчваш от Шандор Петьофи 67 (това се пада като застанеш с лице към входа на НДК вдясно, пресечка е на Витошка) телефони: 02/952 19 37; 02/952 19 35 там ги продават гръцки такали ли и са по добри от тези на рош

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sat Nov 14, 2009 6:00 pm

Bulgaricus

Здравейте отново искам да ви питам този Спрей за дезинфекция на кожа за неотворени рани след бръснене по-време на лечението с Роакутана можели да се ползва ?

Благодаряви предварително !

Поздрави !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Nov 14, 2009 7:25 pm

@зарко

Здравейте,

да, може, но няма смисъл и не е препоръчително. Този спрей, да кажем "Кодан" съдържа алкохол(и), т.е. е подобен на спирт и е предвиден за дезинфекция на кожата, а не на рани. Не са ми познати "неотворени рани", които да имат нужда от дезинфекция, защото ако кожата не е наранена няма нужда от дезинфекция, а ако е наранене, то става дума за отворена рана. Обикновенният афтършейв, по възможност не на "Нивеа" е достатъчен. С този спрей може да се дезинфекцира, както съм писал вече по-горе, самата самобръсначка с едно-две пръскания, за да се намали бактерианото число след, а не преди бръснене. Реално няма контакт с кожата и спирт!

А другата възможност, когато кожата не е интактна, спука се пъпка и т.н. за дезинфекция е спрей за отворени рани, без спирт, като Octinisept да кажем, който съдържа Octenidin. Това е снимка: http://www.farmshop.ru/imgprod/f02184_full.jpg.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sat Nov 14, 2009 8:46 pm

Bulgaricus

Здравейте,

Да сега ви разбрах мерси за отговора !

ПОЗДРАВИ !!!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Nov 15, 2009 12:01 am

Пуснах едно съобщение, но някъде явно се загуби, затова пиша пак: Кодан не са го чували в 5 аптеки, алоето ми идва скъпо :roll: , а явно с Имекс няма да стане, защото съдържа антибиотик, а това за сапуна не го знаех. Пак казвам - пъпки нямам никакви, само тези червенини, които ту се появяват, ту изчезват. Затова тези продукти, на които давам линкове, стават ли за почистване и освежаване на кожата, става въпрос за след дискотека примерно или след физическа работа до късно, когато съм изморен и направо лягам да спя или нямам възможност да се изкъпя:

http://www.aromati.org/display.php?page ... &offset=70 - гела, крем-гела и тоника (може поотделно, а не в комбинация)
http://www.zdravnitza.com/a/nav/store/o ... ategory/16

само да добавя, че не правя реклама, а само искам компетентно мнение!!!

Или ако имаш нещо наум, само да го има в българските аптеки. Дано не ставам досаден с питанките си, както каза всичко е позволено, но от това "всичко" има неща, които не са добро решение, както явно този Имекс, а не знам и кой крем е "мазен" та затова питам... и благодаря предварително за отговора :D


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests