Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Tue Nov 03, 2009 2:12 pm

pesho - нека и аз се включа по въпроса ти.
1. ходенето ми по дерматолози ми донесе само белези - много добре знаеш как стоят нещата - временно подобрение, светлина в тунела и после бам - пак акне. Роакутанът ми премахна пъпките на 98% - смисъл излизат ми едни червеникави петна след бръснене или като не съм спал много време. Дерматолозите имат полза да те разубеждават, защото знаеш колко струва един преглед и да ти изпише Зинерит, който може да ми препоръча всеки тийн на улицата те си взимат лептата. Бившата ми приятелка 2 години си лекуваше 2-3 пъпки, които й излизаха само преди цикъл и какви пари потроши няма да ти кажа, но въпреки това се водеше акне и дерматолозите упорито лекуваха тия 2 пъпки и какви ли не скъпи мазила изписваха и по 14лв прегледа всеки път. Ама наистина 2 пъпки!!! Никой не обвинявам, просто представям фактите. Акнето е бизнес в световен мащаб имай го предвид! Със сигурност се е хванала за страничните ефекти - разберете едно нещо - не убива отровата, а дозата - т.е. при правилно проведено лечение с правилната доза, няма да има фатални последствия, а само положителни за теб, вярвай ми защото и аз знам какво е да се мажеш (че и по схема!) и години наред да няма резултати.
2. дерматоложката не може да ти каже това ще правиш това няма да правиш. Тя може да ти даде единствено предложение и информация кое е най-доброто в твоя случай! ИЗЦЯЛО ОТ ТЕБ зависи дали ще започнеш лечението! Това че ТЯ не иска да ти го изпише, защото досега не е правила такова лечение си е неин проблем! Ако ти решиш - има кой да ти го изпише - личният ти лекар! Изписването не е проблем. Ако спазваш всичките препоръки на Булгарикус, които е изписал във форума няма от какво да се притесняваш (разбира се ако си със здрав черен дроб).

Пиша това, защото знам за всичките мазила, илачи, козметики дето се предлагат на пазара, че и хомеопатия и знам какъв е резултатът - временно подобрение и после пробваш другото и само харчиш пари и НЕРВИ. Аз единствено съжалявам, че никой не ми каза за това лекарство преди 6-7г. че да не давам сега пари и за махане на белези. Нито искам да те надъхвам, нито да те разубеждавам - кожата си е твоя, ти си решаваш! Претегли плюсовете и минусите, виж накъде ще се наклони везната и РЕШИ! Но ТИ, а не дерматоложката!!!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Tue Nov 03, 2009 5:24 pm

Всичко,което каза дотук сам съгласен ,но ти не си ме разбрал напълно или т.е аз съм на 100 % и никой не може да ме разубеди за изотретионоин (или моята мечта ... от години,която имам чуството че ще се сбъдне ).Въпроса е там,че когато и казах,че ще го вземам ,имах разбира се и въпроси.Един от който,останах не толкова изненадан колкото разочарован.На въпроса дали да се мажа по - време на лечението (понеже аз се мажа с Zineryt и Аcne бп5(benzoyl peroxih,който и според моята база данни,дотук е противопоказателен за нашето известно лечение роакутан ,тъй като съдържа пилингово действия ,ДЕРМАТОЛОЖКАТА ми каза мажи си всичко .... Тъй като и имам вяра и е добър дерматолог и като човек също,направоо останах потресен и особенно след отговора на Bulgaricus (който бих заменил за всички дерматолози ) .... Вече сам спрял и лечението със такива препарати ,който съдържат киселини,алкохол, и други хард съставки...Изотретионоина сигурно ще го почна до 1 седмица (поръчваме го от Германия )... Относно werewolf ,ти с какво се мажеше,изобщо какво правеше с лицето сутрин и вечер по време на терапията ? ПОЗДРАВИ .

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Tue Nov 03, 2009 5:59 pm

Абсолютно нищо! Само вода като се къпя и мия лицето - инак абсолютни никакви мазила! Наистина аз може да не съм разбрал поста ти, но понеже и аз имах проблем с дерматолози, които ме разубеждаваха и ми предлагаха куп други терапии и вълшебни мазила, затова писах по темата, мислех че си се разколебал заради това, моя е грешката!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Nov 03, 2009 11:16 pm

Ще Ви отговоря в неделя.
Last edited by Bulgaricus on Fri Nov 06, 2009 3:27 am, edited 1 time in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ilian4o90
Posts: 3
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ilian4o90 » Wed Nov 04, 2009 1:22 am

Вярвате или не, прочетох всичките до един коментари, и явно съм прекалено глупав, че не я разрах тая процедура или просто съм заспал някъде.... Сега за мен. От 14 годишен ми започна проблема с пъпките, сега съм на 20, акнето е средно, период в който се чистя, период в който ставам на маймунски гъз. Това което помня от прочитането е:
Трябва да си направя изследвания на черния дроб и да се види дали е уред?
* Колко пари ще ми струва тая изгода?
Това лекарство колко пари струва и как се води, таблетка или цял пакет?
* От къде е възможно да го закупя, поръчка от германия или някое българско да търся, ако е възможно пак да ми кажете името му.
184 см съм, 80-5кг, дълга коса. (Страх ме е с тоя странишен ефект с косопада? Някакъв сериозен косопад ли ще е ако започна медикамента или? Държа на косата си много!)
* За тея моите х-ки как ще трябва да го взимам? Хапчета ли са това или нещо за пиене? Малко обясниение, понеже русите ми кичори са в повече :)
Води ли се като опасно лекарство ? Преждевременото му спиране ще има ли странишен ефект или? Косопад и пресъхвне на кожата ли ще се намира само като странишен ефект?

Благодаря предварително.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Wed Nov 04, 2009 12:47 pm

ilian4o90":
Лекарствениея продукт се казва ИЗОТРЕТИОНОИН,но можеш да го намериш под различни имена , има го и в България прсото трябва да си го поръчаш и до 2 дни е при теб.30 хапчета X 20 mg и 100 X 20 mg - ако си го поръчваш от БГ на месец не ти мърдат 180 лв.(като трябва да го вземаш минимум 3 месеца с доза поне 40 мг (като за твойто тегло може и 60) ,ако от БГ нямаш възможност ВИЖ на страница 9 ПОСТА НА Bulgaricus , ПОЗДРАВИ

ilian4o90
Posts: 3
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ilian4o90 » Wed Nov 04, 2009 3:26 pm

Това нещо е скъпо. Ще питам отново, когато почна работа по-натам, че в момента съм безработен и няма как да ги докопам тез пари на месец.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Wed Nov 04, 2009 7:43 pm

ОНЛАЙН АПТЕКАТА В ГЕРМАНИЯ, не става , не може да се поръча към България ? Има само към ена дума германски граждани препратка ,някаква инф за Гърция ?

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Wed Nov 04, 2009 10:54 pm

искам да попитам Bulgaricus искам да си слагам силикон на този етап мога ли да се подложа на тази операция или няма да ми зараснат раните или да изчакам поне да направя 3 месеца.Ти какво ще ме посъветваш

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Thu Nov 05, 2009 11:08 am

Здравейте отново, извинявам се че така късно пиша .
При мен нещата за сега вървят към добре има значително подобрение . И настинката премина, бях се изплашил с тоя грип АН1 N1, но за щастие за сега още не съм се разболял. Незнам само до кога ще се опазя , като слушам как бързо се распространява въпросния вирус страшна работа, а не ми се иска за нищо на света сега да прекъсвам по- средата лечението и да отиде всичко на вятъра.


pesho
Аз иначе си ги купувам от Гърция, иначе така през интернет нямам информация !

Поздрави !!!

joro11
Posts: 7
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:28 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby joro11 » Thu Nov 05, 2009 8:45 pm

здравейте
от къде по точно си поръчвате лекарството от някоя определена аптека или...

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Thu Nov 05, 2009 10:53 pm

joro11

Не не е от определена аптека, по- принцип от всяка става без рецепта стига да ги има в наличност в аптеката !!!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Thu Nov 05, 2009 11:05 pm

Искъм да попитам за един лосион,понеже Bulgaricus се изказа по темата,че не мога да се мажа с зинерит и бензоил пероксид ... Та въпроса ми е ,имам едно лосионче за избелване MELABEL,известен и добър,останало ми е малко да ги измажа или даго запаза за след лечението с Изотретиноин, и какъв вид съставки и мазила трябва по точно да се избягват при изотретиноин ???
мерси предварително ,

ilian4o90
Posts: 3
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ilian4o90 » Thu Nov 05, 2009 11:20 pm

А аз имам едно общо въпросче - Възможно ли е пъпките сами да спрат, впреки че съм вече на 20? Някакъв шанс да мине това "запушване на пори" или какво е там, само ? Някакъв шанс да ги чакам с търпение още, за да минат или да се хвана лятото на работа и да си изкарам пари за това лекарство , което трябва да се ползва половин година...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 8:10 am

@pesho

Видях снимките. Акнето е тежко. Изотретиноинът е правилен и не е прекален за тази клинична картина. Нищо (с малки изключения) не може да се използва с изотретиноин по много причини. Изключенията са този цветен крем, за който споменахте и 100% алое вера, чисто и без примери, като гел. Въпросът е какво искате да постигнете с повече средства от простото и единствено изотретиноин? Няма да постигнете повече ефект, а само по-големи белези ще Ви останат. Изотретиноинът не лекува акне. Акнето изчезва, като странично действие на химиотерапията, чрез изотретион. Акнето изчезва, защото кожата остава без възможност да се регенерира. Секреторната и функция намалява и фоликулите, които имат своята нормална роля в обмяната на веществата и в защитата на кожата изсъхват и не работят вече правилно. Но понеже тяхната функция и без това е нарушена, това изсъхване намалява и проблемите с функцията, т.е. акнето.

Ако искате да употребявате други препарати ще консервирате всички белези по кожата си, които остават от пъпките за времето, в което вече няма да имате чак толкова много пъпки. Затова трябва само изотретиноин и нищо друго да не приемате.

От Германия бих могъл да ги купя, но не знам дали ще пристигнат, като ги пратя.

В никакъв случай този крем (Мелабел), който кислол съдържа, между другото, не трябва да се комбинира с изотретиноин и всичко трябва да се спре, казвам още веднъж, освен горепосочените две изключения. Ако му имате опаковката със сигирност ще го пише и там.

@baby28

Най-рано 1-2 месеца след последното хапче.

@зарко

Грипно заболяване може да се комбинира с изотретиноин, понеже за грип антибиотик не се пие. А за температура е добре да не се приемат в такива ситуации препарати с парацетамол.

@ilian4o90

Може, да. Но не е вероятно или сигурно.

@werewolf

Трябва някой заможен дерматолог с лазерна инвазивна терапия, не мога да препоръчам някой конкретен.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests