Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sat Oct 31, 2009 2:30 pm

Здравейте отново,
в момента всичко си е наред, тук-там ми се зачервява кожата след бръснене, но няма пъпки или поне не вадят връх, резултата е повече от задоволителен! Обаче имам останали 3 тъмни петна от пъпки и доста белези по бузите - те са едни малки дупчици, мога да пусна и снимки, но предполагам знаете за какво става въпрос. Та наумил съм си да ги махам. Точно за тези синкави петна не намерих информация в нета, само че кожата сама ще ги изхрани, но кога... не е ясно. Та белезите с какво мога да ги третирам? Четох за лазерната терапия, но от нея е възможно да се появят тъмни петна нещо като лунички и малко ме е страх. Друго, което намерих е:"В случай че белезите са умерено дълбоки бихте могли да опитате да ги редуцирате с помощта на няколко процедури и продукти, подходящи за приложение в домашни условия. Дермабразивните и химическите пилинги за употреба вкъщи могат да помогнат за намаляване на белезите, особено ако едновременно с тях използвате кремове и лосиони като ретинол или алфа-хидрокси киселина."
Попаднах и на едни кремове, които олющват кожата в дълбочина. Знам че проблемът не е медицински, а козметичен, но понеже отдавна загубих доверие в родните козметички, отново пиша тук. Та ако може да ми препоръчате метод за отстраняване на белезите и евентуално тъмните петна, които са ми останали. Благодаря предварително!
М, 170/65кг, 24г. не приемам никакви медикаменти и с нищо не съм си третирал кожата след изотретиноина.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 01, 2009 3:24 am

Кога е спрян изотретиноинът?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Nov 01, 2009 2:35 pm

на 15 юни 2009г. - преди 4мес. и половина

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Sun Nov 01, 2009 8:34 pm

много съм притеснена пия роакутана вече месец и сега започнаха да ми излизат вътрешни пъпки които са доста по гадни и големи от другите нямат връх а са червени защо така,рано ли е още за резултат иначе кожата ми е суха

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: лечение на акне

Postby pesho » Mon Nov 02, 2009 12:36 pm

1.След започване на леченито с Изотретионин:
- може ли да използвам сапун и лосион на Sebamed (почистващи) сутрин и вечер
-и сутрин като се намажа с Sebamed clean лосиона да слагам оцветрен крем за акне ...
-отделно ще си купя и крем за лице и ръцете
-питам това защото наистина ми се иска да изпозвам поне оцветения крем,който е леко овлажняващ специално разработен за кожа с акне .... от дерматолог ми беше предписан и е наистина добър...
С всичко съм много добре запознат,от 4 - 5 години съм навътре в нещата,в момента се мажа с zineryu и Acne БП5 (с пилингово действие,точно заради това няма да го използвам с изотретиноиновото лечение) и никакви подобни препарати като салициолов спирт ...и т.н
-и послдния ми въпрос е КОГА СЛЕД ЛЕЧЕНИТО ЩЕ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО ПО СТАРО МУ (излагане на слънце,мазане с най - различни мазила и т.н)

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: лечение на акне

Postby baby28 » Mon Nov 02, 2009 1:21 pm

какъв е този оцветен крем и с какъв крем да се мажа е добре нещо марка да ми кажете

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: лечение на акне

Postby pesho » Mon Nov 02, 2009 1:31 pm

Anefug Simplex 20 ml - 15,60 лв(оцветен крем - играе прикриваща роля,но
с лечебна функция ) :wink:



Anefug® simplex е тониран крем с лечебен и козметичен ефект - лекува пъпките като същевременно ги прикрива и предпазва от запушване на
порите и образуване на нови комедони.

Anefug® simplex запазва естествената киселинна защита на кожата и по този начин предотвратява развитието на микроорганизми.


НЕКА ПЪРВО ДА ИЗКАЖЕ МНЕНИЕТО СИ Bulgaricus (ОТНОСНО ДАЛИ ДА СЕ МАЖЕМ С НЕЩО ДОРИ И САПУН ДА Е .... ИЛИ ПРОСТО ДА ЗАБРАВИМ ЗА ВСЯКАКЪВ ВИД МАЗАНЕ И ПОЧИСТВАНЕ НА КОЖАТА ) ...

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: лечение на акне

Postby baby28 » Mon Nov 02, 2009 2:01 pm

и аз чакам доктора да ми отговори относно появата на тези червени пъпки и за крема оцветения както и на garnie за миене гела дали са подходящи

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 02, 2009 6:26 pm

@werewolf

Здравей,

трябва да ги видя тези белези. Не мога така да кажа нещо по текст в случая. Знаеш ми имейла, ако искаш - прати. Естествено, че си оставам само между нас. На козметици и врачки по принцип не се доверявам. И при мен бръснари кръв не точат, а като имам някакъв проблем си правя изследвания, а не ходя на екстрасенс. Този съвет давам и на хората, които ме попитат. Има определени козметични процедури за разкрасяване, гримиране и по косата, които могат да се извършват от тези лица, но акнето и последиците от него и от лечението му са медицински проблем. Тези полуобучени кадри нямат обучение по адекватна хигиена и това също е фактор, защото ако им изглеждат чисти "студиата" не означава, че не може човек да се зарази с нещо, което пациентът преди него е имал. Някой по-заможен кожен лекар с лазер е добре да се запита.

Поздрави,

@baby28

Къде са тези вътрешни пъпки? Ако изследванията са о.к. не виждам причина да се прекратява лечението.

@pesho

- може ли да използвам сапун и лосион на Sebamed (почистващи) сутрин и вечер

Sebamed има много продукти. За този лосион ли говорите: http://www.kauflux.de/index.htm?id=4aee ... imgnr=1536 ?

-и сутрин като се намажа с Sebamed clean лосиона да слагам оцветрен крем за акне ...

Ако говорите за Anefug simplex 40 ml за 10.39 Евро: http://www.apo-rot.de/indexproducts.htm ... at1=anefug , то няма контраиндикации. И тук го дават кожните лекари, заедно с изотретиноин, но не съм открил конкретна препоръка. Не виждам причина да не го ползвате.


-отделно ще си купя и крем за лице и ръцете

Какъв трябва да кажете точно?

-питам това защото наистина ми се иска да изпозвам поне оцветения крем,който е леко овлажняващ специално разработен за кожа с акне .... от дерматолог ми беше предписан и е наистина добър...

Оцветеният крем не е овлажняващ, а прикриващ някои неравности по лицето. Контраиндикация при акне е кожата да се овлажнява. Тя трябва да се изсушава, а не да се предизвиква повече секреция и така повече пъпки.

С всичко съм много добре запознат,от 4 - 5 години съм навътре в нещата,в момента се мажа с zineryu и Acne БП5 (с пилингово действие,точно заради това няма да го използвам с изотретиноиновото лечение) и никакви подобни препарати като салициолов спирт ...и т.н

Zineryt® съдържа Erythromycin и 96% алкохол. В никакъв случай не трябва да се комбинира с изотретиноин. Препоръчаното време на лечение е 12 седмици! Две седмици, след последния прием (най-рано) може да се започне лечение с изотретиноин.

Aknefug BP (CH) е дибензолов пероксид. Веществото е подобно на това, с което жените си боядисват косите руси. В никакъв случай не трябва да се комбинира с изотретиноин. Пет седмици, след последния прием (най-рано) може да се започне лечение с изотретиноин.

-и послдния ми въпрос е КОГА СЛЕД ЛЕЧЕНИТО ЩЕ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО ПО СТАРО МУ (излагане на слънце,мазане с най - различни мазила и т.н)

След 3-4 седмици за слънце.

За козметични процедури след 4-9 седмици.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Mon Nov 02, 2009 7:31 pm

Last edited by pesho on Mon Nov 02, 2009 7:46 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 02, 2009 7:41 pm

@pesho

Препоръките ги знаете. Колкото повече параметри не се спазят, толкова повече рискове се поемат, но всеки си решава сам.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Mon Nov 02, 2009 7:55 pm

излизат ми по лицето големи и червени без връх значи този оцветения крем не е препоръчителен за мазане така ли а каде го продават

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 02, 2009 8:14 pm

@baby28

Не съм казал, че не е препоръчителен, а че не е препоръчан, т.е. няма официална препоръка да се използва, няма такава и да не се използва и затова не мога да кажа и да гарантирам, че е нещо хубаво. Нямам никаква информация, че може да вреди. Като му гледам съставките не виждам причина да не се ползва.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Mon Nov 02, 2009 8:21 pm

някои ще ми каже ли в българия каде го има по интернет мога ли да си го купя става въпрос за anefug simplex

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: лечение на акне

Postby pesho » Mon Nov 02, 2009 8:54 pm

Има го в България !Ако случайно го няма со ги поръчваш и до 2 - 3 дни е тук ..


До Bulgaricus: Просто вече имам чуството ,че ще срина от мисли и желание да се излекувам ...Ходя на дерматолог от 2 години .Прави ми секи месец пилинг и се мажех общо взето с зинерита и бензоиловия пероксид ance bp5.Когато реших да пробвам роакутан,тя се оптитваше да ме разубеди,тъй като не беше го изписвала досега . Последно когато разговаряхме ми каза по 20 мг - 3 месеца ( аз на своя глава ще пия 3 месеца по 40 мг + 20 дена по 20 мг (1,82,70 кг ,18 години).Дотук добре ,но тя ми каза че мога да си се мажа ... окей ! Нямам търпение да започна лечението ... но от известно време виждам,че сте много компетентен по въпроса ... затова ще спра още днес мазилата до сега и ще започна сутрин и вечер с себамед почистащия лосион .Просто искам да попитам , ако може да ми обясните защо по точно не мога да ползвам тези конкретни мазила и какво би станало ,риск от какво ако почна по рано изотретионина (при положение че ги спирам моментално) МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИТЕ !!!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 148 guests