Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 25, 2009 6:30 am

Last edited by Bulgaricus on Tue Oct 27, 2009 2:10 pm, edited 1 time in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tlepach
Posts: 4
Joined: Tue Oct 27, 2009 1:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Роакутан

Postby tlepach » Tue Oct 27, 2009 2:26 am

Привет,

Преди всичко благодаря на Булгарикус за помощта, която оказва. И въпросите ми са отправени главно към него.
На 24 години съм, 189 см, 80 кг Изчетох всичко до тук. Проблемът ми наподобява този на автора на темата - имам акне от 14 - 15 годишен, използвал съм може би всичко без "облъчващите терапии". Акнето ми е в лека форма - излизат ми по 1-2 на всяка буза, по 2-3 на челото и по 1-2 на брадичката (понякога са с връх, а понякога подкожни), но това винаги влияе на доброто ми настроение и на социалния ми живот като цяло. Деееба! Разбрах за този препарат преди 2 дни и вчера реших, че до края на седмицата ще си направя чернодробните изследвания при личния. И започвам Isotretinoin, след което на всеки 3-4 седмици трябва да правя нови, за да следя чернодробните показатели. Да видим дали съм разбрал правилно?!? Трябва да започна с минималната ефективна доза, която е индивидуална за всеки, обикновенно тя е по 0,5 мг/кг на 24 часа, т.е. за мен 0,5*80 = 40 мг на 24 ч, т.е. по 20 мг на 12 часа, което е 7200 мг, т.е. 90 мг/кг тегло за цялото лечение. Някъде из публикациите прочетох, че препоръчителната крайна доза е 120 мг/кг тегло = 9600 мг за цялото лечение. Стигам до извода, че трябва да вземам по 30 мг на 12 часа докато не изпия 9600 мг за цялото лечение, което в този случай би следвало да е 160 дни без прекъсване или по друг начин казано 5 месеца и 10 дни при условие, че не променям дозата (по 30 мг на всеки 12 часа). Балгарикус, мислите ли, че схемата 30мг на всеки 12 часа в продължение на 5 месеца и 10 дни би била успешна за мен, като имате предвид килограмите и ръста ми?
Благодаря предварително за навременния отговор...

П.с. Ако пия по 20 мг на 12 часа и ги пия точно 6 месеца, което е 7200 мг или 90мг/кг тегло за цялото лечение, каква мислите е вероятността лечението да бъде успешно за мен? По-добре ли би било ако пия 40 мг и след 14 часа още 20 мг, след 10 часа пак 40 мг и така в продължение на 160 дни?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 12:34 pm

Здравейте,

правилно сте разбрали. Добре е да пробвате с 20 мг/12 часа, ако няма ефект с 30 мг/12 часа. Изследвания на 4-5 седмици са достатъчни. Обърнете внимание, че акнето е за тежки случаи на акне.

Поздрваи,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tlepach
Posts: 4
Joined: Tue Oct 27, 2009 1:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пропуснахх...

Postby tlepach » Tue Oct 27, 2009 2:09 pm

Булгарикус, пропуснах да спомена, че имам болки в гърлото от доста време, без температура или хрема, просто ме боли гърлото. Това от значение ли е за лечението?

Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 2:12 pm

Нека да Ви мине първо. Ако трябва да вземате антибиотик ще има излишно натоварване само.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tlepach
Posts: 4
Joined: Tue Oct 27, 2009 1:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

:) Отново забравих..

Postby tlepach » Tue Oct 27, 2009 2:45 pm

Здравейте отново :),

А това, че имам изключително мазна кожа и косата ми се омазнява за около 10-12 часа след последното измиване, от значение ли е за дозировката на лекарството?

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Tue Oct 27, 2009 5:29 pm

искам да попитам вече съм трета седмица на роакутан и ми излизат доста трънчета и бели нормално ли е

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 7:33 pm

@tlepach

Не, това показва само, че типът кожа се влиае от изотретиноин по принцип.

@baby28

Да.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

baby28
Posts: 17
Joined: Thu Oct 15, 2009 2:39 pm
Location: БЪЛГАРИЯ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby baby28 » Tue Oct 27, 2009 10:00 pm

значи да не се притеснявам от многото трънчета и още нещо задължително трабва да се пие 3 месеца нали и никакъв алкохол а на нова година мога ли да си позволя

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 11:21 pm

@baby28

Три месеца е минималният срок за минимални резултати. Препоръчително е шест месеца. Не е така за алкохола. Можете и с водка да го пиете, ако искате. Въпросът е това да не е системно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Wed Oct 28, 2009 10:30 pm


pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Fri Oct 30, 2009 12:35 am

Здравей Bulgaricus!
1.Искам да кажа,че ти за мен си уникален човек ...
2.Ходя на дерматолог от много време(както и да е ...)
3.Ще вземам 3 или 4 месеца Роакутан
4.Въпроса ми е при положение,че ще го вземам 2 x 20 mg на ден за 3 месеца се изискват 180 хапчета (аз ще взема 2 x 100 т.е 200)останалите 20 хапчета нали не е проблем да си ги изпия след 3 месец ... примерно още 10 дни ???
5.И още един последен въпрос , Ще взема хапчетата по интернет чрез тази онлайн аптека,в която каза че 20mg x 100 = 66 euro.Имам българска рецепа от дерматолога ми , но може ли да ги закупя и рецепта,смисъл да не се занимвам да я изпращам , а просто да ги поръчаме и до 2 3 дена да са при мен ? Благодаря ...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Oct 30, 2009 3:55 am

@pesho

1. Не разбрах, но ще го приема положително.

2. Да, всеки има страдалческа история.

3. Добре е 4-5, иначе трайността на резултатите не е сигурна.

4. Няма проблем, ако става дума за 10-30 дни.

5. Няма начин за поръчка без рецепта. Българските пощи не приемат медикаменти по митнически причини. Закупуването не е проблем, а достигането на медикамента до Вас. Евентуално може с куриерска фирма, но тогава ще струва около 40-50 Евро.

@зарко

Може всичко да вземате, освен забранените в опаковката медикаменти. Може Вашата "настинка" да е вече въпросният грип H1N1. Няма лечение. При болки в гърлото си направете посявка и антибиограма, че да сте готов за усложнения, ако е "свински" грип и да се лекувате целево, а не напосоки. При прием на антибиотик ще трябва да спрете изотретиоин-а. Няма лечение на "настинката". Обличайте се "топло", а не "готино". :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Fri Oct 30, 2009 2:13 pm

Исках да кажа,че си пекан ... сега за по сигурно да питам,става въпрос за онлайн аптеката ...
Пиша в търсачката на аптеката Roaccutane ,но нищо не излезе.. като написах ISOTRETNOIN намерих това :ISOTRETINOIN ratiopharm 20 mg Weichkapseln nach oben
Ratiopharm Gmbh | PZN 2182152
100 St | Kapseln Preis*: 66.26 €
Искам да попитам ,дали това е което търсим .. защото малко зех да се обърквам а ROACCUTANE и ISOTRETINOIN са едно и също .... не че не схваща,но ще дам доста пари и желание ,искам всичко да е сигурно ... ПОЗДРАВИ !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Oct 30, 2009 2:55 pm

@pesho

О.К. Мерси. :)

В публикацията си съм написал на страница девета един номер: 1058987. Може просто него да въведете и това е правилното най-евтино лекарство. Изпращането на адрес в Германия е безплатно. Такива номера имат всички лекарства и помощни средства в Германия и няма как да се объркат, понеже всеки номер го има само по един път.

ISODERM 20 mg Kapseln
Dermapharm Ag | PZN 1058987
100 St | Kapseln
Preis*: 66.26 €
Zuzahlung: €
Gewöhnlich versandfertig bei
Sanicare in 1 - 2 Werktagen.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 201 guests