---ОПЛЕШИВЯВАНЕ КАТО БЪДЕЩ ПРОБЛЕМ---

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
v3lial
Posts: 2
Joined: Sat Sep 20, 2008 1:28 pm
Location: Stara Zagora
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

---ОПЛЕШИВЯВАНЕ КАТО БЪДЕЩ ПРОБЛЕМ---

Postby v3lial » Sat Sep 20, 2008 2:49 pm

Преди всичко искам да се извиня ,че проблема ,които ме тревожи,и с който аз тревожа вас, не е от съществено значение.Бих желал да получа информация и съвет от хора по запознати със Здравните проблеми.Нещото ,което ме притеснява е оплешивяването.
Някои хора могат да го приемат за суетно или глупаво,но изпитвам истински ужас от оплешивяването.Повечето плешиви мъже сигурно ще кажат нещо от сорта на:"Не може да ми пука по-малко!!!",обаче аз знам че в много от случаите нещата съвсем не стоят по този начин.Оплешивяването е проблем ,който за мен специално създава проблеми със самочувтвието и общуването.
Аз съм на 18г. , учник съм и съм почти сигурен ,че чукна ли 25 годинки и косата ми ще започне да пада(ако не и по рано :( ).Баща ми е пешив(не напално гологлав , но все пак със значителни загуби),дядовците ми имат пове4ко коса от него,въпреки това пове4ето хора биха ги нарекли поуплешивели.
Имаше момент , в който на около 14 годишна възраст си помислих че оплешивявам (Предната линия на косата ми се вдигна и леко оредя отзад),обхвана ме адска параноя,изрових интернет за продукти против оплешивяване ,и може да се каже ,че доста се образовах по темата... За щастие проблемът изчезна от самосебеси след като спрях да нося шапки,да се мажа с гелове, и след като започнах да ям повече плодове(както саветваха форумците).От тогава оба4е ме гложди мисълта за "Лъсналото Теме".
Сега въпросите:
1) Чувал съм че оплешивяването най-често се предава генетично от роднините от страната на майката.Кои са точно те?За дядо по майчина линия ли става въпрос или за вуйчо ми(който е напълно плешив)?Задължително ли е с толкова плешиви роднини аз сащо да съм плешив?
2)Знам за хап4ета,които спират оплешивяването,но които не могат да въстановят опадалата коса.Тези медикаменти са също скъпи и трябва да се пият постоянно(6 месечния курс е около 600лв.).Въпросът ми е заслужава ли си да се дават пари за такъв вид лечение?
3)Чувал съм за евнтуален,бъдещ метод за премахване на натежалия проблем с оплешивяването.Открит бил ген при мишките,които спомага за израстването на нови космени фуликули върху наранени места ,който отсъства при хората.Това означава ,че веднаж окапалата коса може да се възстанови,ако успеят хорицата .Това ми звучи много обнабеждаващо :D .Има ли шанс ,докато доиде време да ми окапе косата вече на има лесен начин за премахване на Косопада като проблем?:wink:
Благодаря предварително за бъдещите отговори и се надявам да не съм отекчил никого с глупавите си страхове! :oops:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 21, 2008 1:40 am

Здравей,

отговорният лекар е дерматолог.

Няма ефективно лечение, независимо от парите, които имаш.

Много често фоликулът на косъма не може да понесе по-високите нива на тестостерон в кръвта на пациента и затова той оплешивява невъзвратимо. Това е най-честата причина, т.е. тя е, да, до известна степен генетична и нищо не можеш да направиш.

Не е задължително и ти да си плешив, но вероятността при така описаната ситуация е в пъти по-голяма отколкото при другите хора.

Има много средства срещу този процес и за неговото забавяне. В някои от случаите, когато се причинява от друго заболяване е и обратим.

Първо ти трябва точна диагноза за причината за косопада. За тази цел са необходими следните изследвания: голяма кръвна картина, бъбречни параметри, желязо в серума, желязо-трансферин, цинк, калций и селен от нормалната неразделена кръв, калций от серума, трансамилази и имуноглобулини, тестостерон, естроген, гестаген, антинуклеази и щитовидни антитела и другите 3 щитовидни изследвания (TSH и тирозин, например).

Едва тогава може да се каже имаш ли косопад и каква е причината.

Мисля си, че никой няма да се съгласи да изследва всичко, нито пък повечето хора могат да отидат в Токуда и да си платят на частно. Както почи винаги опираме до финансовия фактор. Но дори и да се разбере какво е надали ще чуеш отговор, различен от: "Така ще е от тук насетне". Общото ниво на медицински услуги за съжаление все още поне в Б-я не може да доведе до свръхкачествено обслужване и тези проблеми се третират, като “козметични”.

Иначе има мнооого средства срещу косопад. От някои може и черният ти дроб да цирозира или да надебелееш, но поне коса ще имаш 5 години по-дълго.

Моят съвет е да се приемеш какъвто си и да направиш максималното възможно да забавиш този процес. Знам, че на 18 години хормоните кипят и основната и напълно естествена реакция е да искаш да бъдеш привлекателен, но това надали ще е проблем, ако си боди билдър, например, т.е. винаги има комбинация от фактори и никога само един фактор, който прави привлекателен.

За мишките забрави. За децата ти още няма да са намерили как да изключват гена.

Единствено трансплантацията е ефикасна, като при Борислав Михайлов, например.

Конкретно за медикаментите за мъже:

1. Стероидни: Dutasterid и Finasterid.
2. Minoxidil 5%, а не по-малко! (известно като Regaine)
3. Alfatradiol
4. Cystin и B-витамини и витамин H

Може да си погледнеш в интернет кое за какво е. Опаковките им са публикувани. Писал съм ти само веществата, а не търговските наименования, защото те се различават във всяка държава. 5 %-товия реганин се оказва като най-достъпен.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 21, 2008 5:11 pm

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.По повод на въпроса ти на лично съобщение.

1. е известна още като и всъщност съдържа Finasterid. Това вещество блокира тестостерона, т.е. е хормонен инхибитор и би имало действие. Отвори си Wikipedia. Там има много хубава статия за финастерид на английски. За рисковете ще трябва сам да си прецениш.

2. За мишките не съм настроен негативно, а съм просто реалист. И аз съм често в лаборатория и знам с каква скорост се работи.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Lisichkata
Posts: 2
Joined: Fri Oct 10, 2008 11:35 am
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Оплешевяване

Postby Lisichkata » Fri Oct 10, 2008 12:02 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Oct 10, 2008 7:43 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Amsterdam
Posts: 7
Joined: Sat Jun 06, 2009 5:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Amsterdam » Thu Jul 23, 2009 4:41 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Jul 23, 2009 6:53 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

white_rose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby white_rose » Thu Jul 23, 2009 9:55 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Jul 24, 2009 6:57 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 315 guests