Къркорене на червата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Денчо
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Къркорене на червата

Postby Денчо » Fri Jun 09, 2006 8:24 pm

От почти две години ми къркорят червата. Корема ми е постоянно подут и имам газове. Къркоренето е от лявата страна долу. Признак на какво е и към какъв специалист да се насоча?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Jun 10, 2006 12:57 pm

Денчо. какво казва по въпроса личния ти лекар?

Денчо
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Денчо » Sat Jun 10, 2006 10:15 pm

Не съм ходил при него. :oops:

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Jun 11, 2006 7:58 pm

Иди при ДжиПи-то. Той/тя най-добре ще може да ти каже какво ти е или евентуално да те насочи към специалист.

Денчо
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Денчо » Sun Jun 11, 2006 10:08 pm

Първо, трябва да съм убеден, че това е признак на нещо сериозно.
Второ, няма да ида при личния си лекар, защото му нямам доверие. Не съм го сменил защото и останалите са същите. Добрите лекари са в столицата, а тук в задника на географията няма такъв.
Така че ако знаете признак на какво е това, моля Ви да ми кажете. Хубаво ще бъде да посочите и какъв специалист ще трябва да посетя (хирург, вътрешни болести и т.н.).
Наясно съм, че диагноза не се поставя по този начин, но това което искам не е диагноза.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Jun 12, 2006 10:35 am

Да прав си, че това което искаш, не е диагноза, но не знам дали знаеш, че ако отидеш на специалист без направление от ДжиПи-то, ще трябва да си платиш. Рискът някой от лекарите във форума да те прати при грешния специалист е по-голям от този, личния ти лекар да сбърка с диагнозатата и евентуално със съвета, къде да отидеш.

Не мисля, че в провинцията лекарите са по-лоши или по-добри от тези във София. Има ОПЛ-та с по няколко хиляди пациенти в провинцията (обслужват няколко села, например) които имат доста по-богат опит от софийските си колеги. Така че малко повече вяра на личния лекар. Все пак този човек е учил 10 години точно за това.

Без да съм специалист, бих казал, че твойта болежка е за интернист (въртешни болести). Но нека и някой от докторята да се изкаже по въпроса.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Jun 15, 2006 11:15 am

Вероятно е някакъв колит. Наложителна е диета. Семеиният лекар е в състояние да се справи с това заболяване. Лесно е да се подценяват знанията и уменията на човек, който смятат за диспечер. Истината е, че лекар се става с много труд и със сърце. Предимството на семейния лекар е , че той познава много добре пациентите си и техните проблеми. Когато не може да се справи с някакъв проблем, препраща на специалист. В твоя случай са подходящи интернист или гастроентеролог.
А твоето джипи случайно няма ли някаква специалност?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 301 guests