Фистули на дебелото черво,при анус претер

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Фистули на дебелото черво,при анус претер

Postby » Thu Jun 26, 2008 5:14 pm

Здравейте!Става дума за сестра ми,която беше оперирана от рак на яйчниците с метастази,преди малко повече от 2години.След операцията се назначи химиотерапия и след първото вливане се получи фистула на дебелото черво и се стигна до перитонит.Направиха и операция по спешност и се наложи да извадят анус претер, докато мине целият курс на лечение.От вливанията фистулата се отваряше непрекъснато иизлизаше секрет и не можеше да зарасне.При операцията за извеждане на дебелото черво се разбра и че има и друга фистула между дебелото черво и влагалището.Минаха 7 месеца от края на химиотерапията.Сестра ми е добре и туморният маркер е в нормите. Отидохме при хирурга, за да се направи операцията за възстановяване на дебелото черво и след куп изследвания я отложиха за след 6 месеца,заради фистулите,които трябвало да зарастнат от само себе си.Тя е на 33 години и много се притеснява от тази стома.Не и предписаха нищо за пиене.Дали ще зараснат тези фистули без оперативна намеса и има ли начин да стимулираме този оздравителен процес?Дали да не се консултираме и с друг лекар,въпреки че като го правим те казват, че трябва да се обърнем към хирургът извършил първата операция?Малко сме объркани и не знаем какво да правим.Моля за съвет!Предварително Ви благодаря!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 198 guests