резултат от КТ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

резултат от КТ

Postby мери » Sat May 24, 2008 7:25 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun May 25, 2008 12:59 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Mon May 26, 2008 12:51 pm

Благодаря много за точния отговор! Притеснението ми е голямо, защото ходя от врата на врата, при какви ли не доктори, а никой не ми казва нищо. Това е последното, което направих, но ми препоръчаха и ЯМР. А там каквото покаже вече... Моля се да не е фатално. Бъдете здрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon May 26, 2008 2:29 pm

"Фатално" идва от "fatal" и означава "водещо до смърт". Така че не бойте се, не ще да е фатално, ако мога да си позволя тази добронамерена шега, щото ако беше щеше "сравнително веднага" да напуснете тоя свят след злополуката.

ЯМР е по-точен метод (ядрено-магнитен резонанс от engl. nuclear magnetic resonance). Той дава по-детайлни картини от скенера, който пък (скенерът) е 100 пъти по-детайлен от рентгена (за да си го представите го казвам).

ЯМР дава топографско изображение на органите в тяхната форма и цялост. Един вид анатомично изображение. Така ще може по-тично да се забележат някои частички, отклонения или изменения във формата.

Щом са Ви препоръчало, то ще има причина и е добре да го направите.

За "прекомерно" облъчване не бива да се притеснявате, защото ЯМР работи с радио вълни, като радар, един вид УКВ и няма облъчване с гама лъчение, както е при скенера.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Мери » Mon May 26, 2008 3:17 pm

Отново благодаря! :D Всъщност моят случай е такъв, че ме изпращат от кабинет на кабинет и никой не ми поставя диагноза, а аз се чувствам зле. Ходила съм при специалисти УНГ, ендокринолози, невролог. Никой не ми казва какво ми е, а цялата ми дясна част ме боли и имам едно подуване отдясно на врата. Вчера не успях да стана от леглото, схваната ми беше цялата шия, днес съм по-добре. Правили са ми пълни кръвни изследвания, ехография на щитовидна жлеза, дори снимка на бял дроб. Нищо! Накрая отидох при невролог! Той ми назначи скенер, понеже е познат на моя близка, и прецени че само така ще можем да видим дали има нещо. Но не ми назначи никакво лечение и сега аз отново се лутам като вълна в бряг. Накъде???

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Mon Jun 09, 2008 5:31 pm

Мери,
наистина ми е трудно да повярвам, че сте оставена без каквото и да било лечение - имате КТ данни за поне радикулерен синдром в шийната област, откъдето идват и болките - в изразен случай като вашия, до изясняване на конкретната причина, обикновено се започва най-добре инжекционна терапия с противовъзпалителни, противооточни и обезболяващи средства + вит Б.
Добавя се локално приложение на същите + миорелаксант при нужда.
Естествено това е при радикулит - ако това е причината. Не става ясно, каква е тази формация "подуване", която имате - много е възможно проблема да е точно там и да се притискат съдове и нерви.
Поздрави и успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

Мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Мери » Wed Jun 11, 2008 10:21 pm

Отидох при друг невролог и си занесох изследването, а той ми назначи терапия, но не минават болките. Днес се чувствах ужасно... :cry: Не го издържам това положение вече, имам чувството че главата ми ще се пръсне. Заминавам за София. Докато бях на инжекциите /кетанол/ се чувствах малко по-добре, но сега отново започна всичко. Дано намеря някой доктор, който да ми помогне. Може ли някой да ми даде съвет на коя врата да почукам?
Бъдете здрави!!!

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Wed Jun 11, 2008 10:28 pm

Ето, значи сте имали терапия....
Няма какво да се лутате - отидете в боница "Св.Наум" на 4-ти километър в София - досега не съм чувал лоши отзиви. Май-малкото са коректни и ще ви упътят в диагнозата и лечението. Трябва да знаете обаче, че всеки организъм е индивидуален и магически пръчки няма.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

диа
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

изследване на кт

Postby диа » Mon Oct 20, 2008 2:30 pm

ЕКСТЕРИОРИЗИРАНА ПАРАМЕДИАННА ЛЯВА ДИСКОВА ХЕРНИЯ И УМЕРЕНО ИЗРАЗЕНА ОСТЕОХОНДРОЗА НА НИВО L5-S1.
МЕДИАННА СУБЛИГАМЕНТИРНА ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА НИВО L4-L5.ИЗРАЗЕНА ОСТЕОХОНДРОЗА НА НИВО L3-L4

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Oct 20, 2008 3:10 pm

И просто я споделяте диагнозата или нещо по нея не е ясно? Какво Ви казаха?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: изследване на кт

Postby dia » Mon Oct 20, 2008 3:23 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 21, 2008 5:02 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diplodon
Posts: 4
Joined: Mon Dec 27, 2010 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: резултат от КТ

Postby diplodon » Mon Dec 27, 2010 2:07 pm

Здравейте,

На 27 г. съм. След като година и половина ме разиграваха какви ли не лекари и 'лекари', дочаках да се намери читав такъв, който да ме светне че "психическата основа" всъщност едва ли е основа на проблема ми и се нуждая от ЯМР. Оплакванията са ми парене (усещане като прясно нажулено с коприва) отзад в лявото бедро и в сгънките на краката, основно изразено в седнало положение когато бедрото се притиска. Болки в къста нямам, нито изтръпване в крака. С големи мъки се докопах до ЯМР и използвам тази тема, понеже диагнозата ми е същата/подобна - лекостепенна парамедианна протрузия на нуклеуса в сегмент L5-S1. Направиха ми и ЕМГ, което дава данни за предно-коренчева увреда на L5 двустранно. Обяснено ми бе, че има теоретична възможност проблема ми да е причинен от това и евентуална операция не ми гарантира излекуване, тъй като хирурга не е убеден че протрузията е в основата на оплакванията ми. Приложиха ми терапия с Профенид и Перфалган инжекции 5 дена без никакъв ефект. След това 2 седмици лекарства и инжекции Дипрофос пак без никакво подобрение и за неврохирурга не остава какво да ми предложи освен операция. Имам му огромно доверие, но ако наистина не е убеден че това е причинителя на симптомите ми дилемата е голяма. Струва ли си да предприемам операция която не ми гарантира излекуване, което пък от друга страна не знам как ще получа!? Възможно ли е оплакванията ми да са в следствие на нещо друго!?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: резултат от КТ

Postby Bulgaricus » Mon Jan 03, 2011 2:00 pm

Здравейте,

най-вероятно е оплакванията Ви да са в следствие на тази диагноза. Това означава, че не е напълно сигурно, но е вероятно, както вече казах. Няма отговор, който да е всевалиден.

Дали да се подложите на операция, трябва да решите като претеглите оплакванията си и рисковете от операцията, т.е. ако оплакванията са минимални е добре да няма операция, а ако са сериозни и е вероятно да се влошат, то нямате избор.

Рискът е голям. Всичко зависи от хирургът!

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diplodon
Posts: 4
Joined: Mon Dec 27, 2010 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: резултат от КТ

Postby diplodon » Tue Jan 04, 2011 4:14 pm

Благодаря за отговора и за много години! Сега пак ще правя ЕМГ, защото предишните 2 показаха различни резултати и неврохирурга иска да направя 3-то. Оттам нататък може би ще направя консултация и с друг неврохирург. Оплакванията ми (паренето) ме побърква, затова ако няма друг изход по-добре да ме режат, не се търпи :x


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests