липоми или фиброми - защо и как

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lipom
Posts: 2
Joined: Fri May 23, 2008 6:50 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

липоми или фиброми - защо и как

Postby lipom » Fri May 23, 2008 6:53 am

На дясната ръка имам топчесто образувание с рамер 2x2 сантиметра което преди беше по малко но с течение на 5-6 години стана с този размер. Намира се отвън на ръката точно на трицепса (между рамото и лакътя)
И тъй като послдните години доста често ходя на фитнес и като си стегна трицепса това "топче" подува кожата се едно имам гигандска пъпка и почна много да ме дразни и да ми напомня за съществуването си :o

Но това не е сичко сега последните 6 месеца ми излезна ново по малко топче пак на дясната ръка но този път по - надолу на предмишницата ( точно по средата между лакътя и китката)
което пак като ходя на фитнес и дигам за ръце много неприятно изпъква добре че поне по-малко 1x1 сантиметрър.

Най лошото е че се оказа че имам топче 2x2 на левия крак отдолу на бедрото както и от горната страна топче 1x1 над
и още едно топче 1x1 до гръбнака в долната част на гръбнака към кръста.

Всичко това прваи общо 5 такива топчета по тялото ми които би трябвало да са липоми или фиброми.

1. Въпроса ми е трябва ли да ги оперирам и махна, те не са ми някъв проблем нито ме болят нито нещо друго но все пак ме дразни това че са толква много.

2. Най важнив въпрос е защо се увеличават и каква е причината за образуването им, нормално ли е да имам цели 5 ! :shock:
До колото видях в нет-а точните причини и фактори за образуването им са неясни и нямат обяснение ... а според някой имат общо с натрупването на излишни количества минерали в организма
което си мисля че може да е в резултат на това че пия минералан вода Горна Баня...или греша..

До сега бях забелязал най вече голямото топче на дясната ръка, но сега като видях че имам и на други места от няколко месеца много се здухвам като се замисля върху тези неща и ако трябва да ме режат на 5 различни места по тялото.

3. ти въпрос - с подходяща диета с по малко мазнини и + повече спорт дали няма да изчезнат от самосебе си ( в нет-та на някои места пише че изчеват от самосебеси)

На дясната ръка имам топчесто образувание с рамер 2x2 сантиметра което преди беше по малко но с течение на 5-6 години стана с този размер. Намира се отвън на ръката точно на трицепса (между рамото и лакътя)
И тъй като послдните години доста често ходя на фитнес и като си стегна трицепса това "топче" подува кожата се едно имам гигандска пъпка и почна много да ме дразни и да ми напомня за съществуването си :o

Но това не е сичко сега последните 6 месеца ми излезна ново по малко топче пак на дясната ръка но този път по - надолу на предмишницата ( точно по средата между лакътя и китката)
което пак като ходя на фитнес и дигам за ръце много неприятно изпъква добре че поне по-малко 1x1 сантиметрър.

Най лошото е че се оказа че имам топче 2x2 на левия крак отдолу на бедрото както и от горната страна топче 1x1 над
и още едно топче 1x1 до гръбнака в долната част на гръбнака към кръста.

Всичко това прваи общо 5 такива топчета по тялото ми които би трябвало да са липоми или фиброми.

1. Въпроса ми е трябва ли да ги оперирам и махна, те не са ми някъв проблем нито ме болят нито нещо друго но все пак ме дразни това че са толква много.

2. Най важнив въпрос е защо се увеличават и каква е причината за образуването им, нормално ли е да имам цели 5 ! :shock:
До колото видях в нет-а точните причини и фактори за образуването им са неясни и нямат обяснение ... а според някой имат общо с натрупването на излишни количества минерали в организма
което си мисля че може да е в резултат на това че пия минералан вода Горна Баня...или греша..

До сега бях забелязал най вече голямото топче на дясната ръка, но сега като видях че имам и на други места от няколко месеца много се здухвам като се замисля върху тези неща и ако трябва да ме режат на 5 различни места по тялото.

3. ти въпрос - с подходяща диета с по малко мазнини и + повече спорт дали няма да изчезнат от самосебе си ( в нет-та на някои места пише че изчеват от самосебеси)




Ето тук има примерна снимка мойто голямо топче е на почти същото място но е по-малко 2x2 сантиметра е и не ми повдига чак толква кожата ...

nlm.nih.gov/medlineplus/ency/images/ency/fullsize/1209.jpg

lipom
Posts: 2
Joined: Fri May 23, 2008 6:50 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lipom » Fri May 23, 2008 7:42 am

лека корекция това на снимката прилича на малкто топче дето ми е на премишницата то е 1x1 а иначе голямото 2x2 сантимера ми е на трицепса... и за него не намерих примерна снимка в нет-а

lipom1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lipom1 » Wed May 28, 2008 8:32 pm

някой с инфо по 3-те въпроса ?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Mon Jun 09, 2008 12:01 am

Поразпитай в рода си - най-често и роднините са имали такива образувания.
Докато не притискат кръвоносни съдове или нерви - това е по-скоро козметичен проблем. Ако искаш да се отървеш от него - хирург с радост ще се поупражни върху екстирпацията на тези образувания. Не са на кой знае какви екзотични места и най-вероятно са подкожно, така че едва ли би било проблем да се махнат. Гаранция, че няма да се появят някъде отново - никой не може да ти даде. Произхода им е свързан с доброкачествена неоплазия - как и защо - теории много, което означава, че нищо още не се знае със сигурност. С диета едва ли ще ги премахнеш.
Има някои по-редки заболявания/едва ли при теб са налице/, които могат да се асоциират с подобни новообразувания - отиди на преглед при лекар, за да се отхвърлят.
Другият път, като очакваш конкретен отговор, в иначе стройното ти от оплаквания и описание изложение, барем да беше вмъкнал едно "Здравейте" и "Благодаря" накрая!
Поздрави!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 179 guests