Лимфни възли и температура

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri May 16, 2008 9:45 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri May 16, 2008 11:56 am

Благодаря за отговора, булгарикус, но въпросът ми беше следният: лекарят ми каза, че няма нужда да си правя нова снимка, ако съм си правила такава в края на януари, и ако на нея всичко е било ок. той ми каза да си направя снимка на гръдния кош... на моята снимка пише: на белите дробове и сърцето... на нея би ли се видяло това, което би се видяло и на снимка на гръдния кош.. т.е тази зона, в която се намират въпросните лимфни възли?


[i]А за лимфните възли ми каза да си ги следя, и тъй като погледнах неуверено, тогава ми каза да дойда след 2 месеца той да ги погледнел.. мисля, че ако се съмняваше за нещо сериозно досега щеше да е взел мерки...за снимката ми каза в отговор на мой въпрос с какво да взема да ги изследвам - с ехограф ли.. щом не можело с биопсия.. и той тогава ми каза, че може да си направя една снимка на гръдния кош... това е... а като прочетох вашият отговор, ми идва да ида направо и да се снимам цялата :)

Мерси

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Fri May 16, 2008 12:29 pm

Не се притеснявай - снимката на б.дроб и сърце по повод "Обсервацио Бронхопневмония" ти върши работа/както ти казах и преди, ако имаше "нещо по-сериозно" - там и в кръвта щеше да се отрази/
Прави контролни прегледи - антибиотици няма нужда да пиеш, пила си "предостатъчно"/принципно при увеличени лимфни възли с характеристика, се прави антибиотичен курс + кръвна картина и ако нямат никакъв регрес, тогава се обсъждат други изследвания/ Санирай си зъбите, избягвай контакта с животни ако имаш, лекувай алергиите и най-вече си намери едно гадже да те "цери" с приятни емоции в това хубаво време :)
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Fri May 16, 2008 12:42 pm

Не видях мнението на Булгарикус - според мен наистна няма смисъл да се "щрака" още веднъж. Снимката, която вече си е правила е идентична с тази, която са й "препоръчали" да направи. Времевия период е малък - има повторение от кръвни картини - ако имаше някаква процес/айде да го кажем вече "лимфом"/ - първо там щеше да се отрази - избщо не е сигурно дали образуванията са лимфни възли и прочие - Пъзелчо, минала си толкова изследвания и косулти със специалисти - абе никой от тях няма за цел да те умори - ако имаше някакъв повод за притеснение, все някой щеше да дава зор за още и допълнителни процедури.
Успокой се, стига се фиксира съзнателно върху определени заболявания - ходи на кнроли и всичко ще си дойде на мястото!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 307 guests