Болки в корема (постоянни-безпричини)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kolev12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в корема (постоянни-безпричини)

Postby kolev12 » Thu May 08, 2008 5:32 pm

Имам ги от 2 седмици. Ходих на доктор и кръвната проба не показва нищо. Сега взимам "лансопрол" предписан за 15 дни.

Боли ме различно и обикновенно е просто дискомфортна и разваляща настроението болка. Имам нужда от напътствия, помагайте...

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Thu May 08, 2008 8:43 pm

Здравей,
Макар че корем е мнооого обширно понятие и в него има сума ти органи, които могат да те болят - след направения преглед, лекарят е преценил, че имаш по-скоро проблем със стомаха/повишена киселинност, гастрит или друго/
Изкарай курса с медикамента - той понижава киселинната секреция и би трябвало в рамките на няколко дни да получиш облекчение/ако проблема е там/. При всички положения е необходимо да спазваш и диета.
Колегата е пуснал кръвни изследвания,най-вероятно, за да отхвърли проблеми с жлъчка/черен дроб.
Ако проблемите продължават - удачна е образна диагностика/ехография, гастроскопия с изследване за хеликобактер/ +консулт с гастроентеролог
Търпение и успех!
---
Още едно място, където да потърсите информация, относно здравен проблем, който Ви вълнува:
www.zdravenforum.com

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 5:08 pm

Може да е просто възбудим колон. Пробвайте известно време спазмомен.

колев12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

прогрес

Postby колев12 » Mon May 26, 2008 5:19 pm

Здрасти отново.
Днес ходих отново при личната, след 2 седмици приемане на лансопрол 15. Обясних и, че ми действа и тъпата болка и дискомфорта отпаднаха нацяло след 2-3ден откакто почнах да го взимам. Лошото е, че ми става тежко след ядене на обед и вечер. Тя каза, че щом има ефект означа, че имам гастрит. Предписа ми отново Лансопрол 15 за 1 месец и диета - без безалкохолни и всичко, което след приемане ми дразни стомаха.

Ако имате съвети може да ги споделите. Аз очаквах личната да ме посъветва да се направи гастроскопия или поне да се посъветвам с гастроентеролог, но нищо такова не ми каза.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 315 guests