защо продължават гърчовете-спешно

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
adesito
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

защо продължават гърчовете-спешно

Postby adesito » Thu May 08, 2008 3:54 pm

свекарва ми е с тромбоцитопения,на 22.04.08.е влязла в болницата с възпаление на яичниците след осем дена я изписват и на същия ден тя прави гърч с пяна на устата и изпада в кома за 24 часа.От там после започва ходене по мъките,защото това е 30.04.08 и са все почивни дни и няма лекари ,хемоглобина и пада до 50 и трябва спешно да се прелива кръв преляха и няколко банки но не достатъчно и от кръве център ни отказаха повече кръв докато не дадем и намерим достатъчно хора,добре ние ще дадем но чак на 07.05.08 защото те тогава работят,а тя се нуждаеше спешно от кръв.През тези шест дена никои не каза от какво е болна и защо прави гърчове,какво общо имат тези гърчове с тази тромбоцитопения,аз знам че при тази болест не се дават никакви лекарства ,а те преди това за възпалението на яичниците са я лекували с антибиотици и дали проблема не е от там,лошото е че и докторите седят и се чудят.Сега и слагат само диазепам и глюкоза/тя беше в кома само 24 часа,но и след това те я държаха упоена с диазепам че много буиствала/така е от 02.05.08 и сега и докторите се мъчат да си я прехвърлят от отделение в отделение,сега ни казаха че се съмняват за рак ама и те се чудят къде точно?или може би казаха че било епилепсия но не било исхемичен инсулт.тя е така от 30.04 и не може да излезе от това състояние ту изпада в кома ту в безсъзнание,хемоглобина и също пада,макар че постоянно и се прелива кръв и плазма.Казаха ни че ако е епилепсия нямало как да разберат и по точно каква епилепсия и щели да пробват с едно лекарство,ако то не и подеиствало после друго лекарство и така докато налучкат с кое да я лекуват.Решиха че е епилепсия не според някакво изследване ,а според метода на изключването,всеки специалист казва че е не е според неговата специалност и то не останало друго заболяване освен епилепсия,а тя всъщност си седи в отделението при реаниматорите ,не се е хранила от 30.04. само е на глюкоза и те не смеят да и сложат тръба в устата защото щяла да започне да кърви/нали тромбоцитите са и много ниски/.И така никои не ни каза какъв и е проблема,а ние виждаме че жената си заминава.Първите дни беше на командно дишане,после с маска,но и с маската пак прави гърчова,питахме дали има температура,казаха че имала но била към 37,3 това не говори ли за някакъв възпалителен процес някъде,взели са и проба-костен мозък и там било чисто,на скенера пак нямало нищо и какво остава тогава????????????
Да я чакаме вече да умира ли?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Fri May 09, 2008 2:27 am

Здравейте,
Ще отговоря и тук на прима виста, какво идва наум. При налична, най-вероятно есенциална тромбоцитопения/Верлхоф/:
- имунно обусловена прогресия на тромбоцитопенията/в следствие процеса в яйчниците и последвалата НЕОБХОДИМА антибиотична терапия/
- неимунни "ДИК Синдром", "ТТП Синдром", "ХУС Синдром" и др.
Най-вече - усложненията от горните, свързани с хеморагични диатези и "задръстване" пътя на кръвта и кислорода към важни органи - мозък, бъбреци, ч.дроб и т.н.
Гърчовата симптоматика най-вероятно е вторична и е обусловена от смущения в мозъчната микроциркулация, които не винаги се долавят на скенер, особено без контраст. Епилепсия да се появи ей така изведнъж, на фона на всичко друго, ми се струва малко вероятно.
Липсата на патология/хипо, нео-плазия/ в костномозъчната биопсия е добър знак и подкрепя горното.
Това е изцяло теоритизиране - не се съмнявам, че колегите са пуснали необходимите изследвания в тези насоки.
Принципно, освен профилактиране на гърчовата симптоматика с диазепам, общоукрепващи вливания с глюкоза - може да се обсъждат кортикостероиди, имуносупресори, имуноактивни препарати, вит.Б12+фолиева к-на, плазмафереза и т.н.
Повече увереност в БГ лекарите, много късмет и успех!
---
Още полезна здравна информация, можете да потърсите на:
www.zdravenforum.com

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 5:11 pm

Мисля, че колегите са в доста затруднено положение. Да пожелаем успех и на тях и на свекърва Ви.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 279 guests