Аномалия

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Аномалия

Postby Гост » Thu May 08, 2008 12:57 am

В продължение на година в дните около овулацията имам зацапващо розовеещо кървене.Правиха ми цитонамазка-втора група.На 39години сам.Възможно ли е това кървене да предвещава менопауза.До момента цикълът ми е редовен.Да очаквам ли нещо злокачествено?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Thu May 08, 2008 10:49 am

Госпожо,
Не мисля, че имате основание за притеснение - предполагам са ви правили и ехография - абдоминална и трансвагинална и те не са показали патология/както и цитонамазката/. Кръвотечението ви е най-вероятно е хормонално обусловено - в дните преди/по време на овулацията се отделят повечко хормони и те влияят на жлезите и лигавицата на м.шийка, както и на епитела на влагалището - те секретират повече и може да бъркате тази розова, зацапваща секреция с кървене. Все пак, за да сте сигурна, след като състоянието е регулярно - когато го получите, без тоалет, отидете възможно най-скоро на АГ преглед - така ще се види откъде идва - дали от матката или влагалището. Ако е от матката - трябва да се направят уточняващи изследвания - при всички случаи, обаче не се косете твърде много - промените не стават обикновено от днес за утре. Важното е, че си обръщате внимание - успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 5:00 pm

Добре, а гинеколога какво каза по този въпрос?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 313 guests