враснат нокът

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Еми
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

враснат нокът

Postby Еми » Tue Apr 22, 2008 11:18 pm

имам проблем с ноктите на палците на краката хирурга при който ходих каза че имам и гъбички но го е страх да ги оперира понеже гъбичките могат да попаднат в кръвоносните съдове моля помогнете ноктите са впити от двете страни на пръста много боли какъв савет ще ми дадете[/code][/quote][/u][/i][/b]

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Apr 23, 2008 1:29 am

Като се излекуват гъбичките да ги маха хирургът и двата нокътя и не само от страни, а изцяло. Там има много методи, но от опит знам, че тоя е най-ефикасния. Каквото го няма, няма и как да прави проблеми...

И ако не искате да се повтори трябва да забравите още от сега за тесни обувки, защото пак ще се появи. И мен са ме оперирали и не се плашете, само упойката боли, а после е неприятно, щото трябва да се носят 1-2 седмици сандали, а не обувки, но не е като при д-р Менгеле, както си мислят повечето, само не гледайте, щото тогава със сигурност ще завърши зле цялата работа.

Ако имате здрави нерви и искате да се изживявате като хирург, можете да си купите малки хирургични ножички и при до колкото е възможно стерилни условия да изрежете, до където можете проблемните зони на ноктите от страни (докато чакате да ви минат гъбичките). За това обаче има много важни условия:

1. дезинфекциране на ноктите, пръстите и на ножичката преди и след като сте рязали (не с ракия/!!!/, а най-добре с риванолов разтвор или кодан);
2. последстващ риванолов компрес сутрин и вечер със стерилна марля и лепенка, който сваля отока и дезинфекцира, при него марлята се мокри с риванол и се поставя върху пръста и се заляпва с водоустойчива лепенка и внимавайте, защото риванолът оставя неизлечими петна;
3. при гнойно образуване можете да използвате и крем ихтиол, но тогава без компреса;
4. ножичката трябва да е наистина хирургична, а не за нокти или други боклуци и да е мална с остри върхове (струва около 20 лв).

Пък, ако не сте в Авганистан и имате достъп до лекарска помощ, най-добре ще го направи хирургът...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests