Фимоза или...?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Loreto
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Фимоза или...?

Postby Loreto » Wed May 17, 2006 4:59 pm

Синчето ми е на почти 2 год и до сега не е имал никакви проблеми с пишлето.Не се е заголвало на цяло до сега само до 1/3 някъде.Никога не съм виждала да има смегма но си го мием винаги добре във ваната.Преди време докторката ми каза да бъркам под кожичката с клечка за уши и да почиствам.Правих го известно време но нямаше смегма не се залепяше и с времето забравих. Сега обаче преди седмица някъде забелязах от едната страна под кожичката бяло топче доста навътре .Предполагам смегма насъбрана. Има някаква болка защото ми е невъзможно да го почистя вирти се и пищи като посегна натам.Иначе не мисля че го боли като цяло само ако искам да почистя.От една седмица се мъчим с баща му но се върти и не дава.Само веднъж успях да бръкна съвсем лека с клечицата за уши натопена в реванол и разбрах че цялата кожичка е залепана до горе.Още в началото се отдели малко смегма. Тои пищи и казва "боли" Някъде прочетох като се мие да се избутва нагоре но това ми се вижда невъзможно то всичко е много залепено все едно да отлепяш лепило от лепило. Струва ми се че маи нараства тотва топченце. Страх ме е да не се възпали нещо(за сега не е) а и не може да си стои там.
Кажете ми каква е процедурата при такива случеи??? Аз съм твърдо против обрязване и насилствено издърпване на кожата . Такива ужаси съм чела из форумите че се правят но не разбрах точко как се прави това отлепяне, Много ме е страх. Кажете ми какво представлява това забелване от лекаря . Аз си го представям че трябва да ми се разкъса от някоя страна просто кожада за да се забели не е възможно иначе то си е тясничко горе няма как да мине без да се разкъса??? Ние живеем в чужбина и тук не се практикува забелване като цяло още повече насилствено отлепяне с разкъсване. Тук ми казаха 4е е талк който може да си стои там не е опасен така трябвало да си е . Сега си заминаваме за българия и искам да го прегледат там но ме е страх да не кажат за операция или да разкъсат насилствено кожата да го почистят. Това не мога да си го представя второто колко много ще боли,ужас

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed May 17, 2006 7:59 pm

Моля те, по-спокойно. Лечението на фимозата се практикува обичайно след 1 година. Представлява разширяване на препуциума с деликатен инструмент. Следва почистване и намазване с някакъв мехлем, риванолови компреси. Не е страшно. Може да боли малко, но се налага да се направи. Щом си дойдете се обърнете към хирург (уролог) и той ще ви помогне да си нямате проблеми в чужбина. не се опасявайте от разкъсване.
В коя страна сте?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed May 17, 2006 8:09 pm

Спомням си преди няколко години, когато fotografa направи тази интервенция на сина ми. За съжаление ние занемарихме почистването и забелването (понеже малкия се дъпра) и скоро пак ще се наложи да я правим (интервенцията). Loreto, уверявам те, не е леко за детето, но в никакъв случай не е варварско дърпане или е свързано с някакви разкъсвания. Просто със специален инструмент се отделя внимателно кожичката.

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Wed May 17, 2006 8:17 pm

Благодаря ви много за бързия и успокоителен отговор!
Дано всичко мине възможно най-безболезнено защото така се напраших от историй четени по форумите за дърпане със все сила или залепяне с лейкопласт и издърпване съответно разкъсване и не можах да си го представя някак това нещо да го причиня на детето си.Още повече е тук ми казват че не е проблем,нормално е и да стои така само щяло да излезе.
Ще го заведа на хирург да го прегледат и в България дано е внимателен.
Ние живеем в Норвегия. Медицината тук е под всякаква критика но това е друга тема.

Loreto
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Loreto » Wed May 17, 2006 8:40 pm

Забравих да попитам като му отлепят кожичката после как ще се забели за да се почиства? Както писах то си е тясно и не може да излезе злавата без да се разкъса? Преди нали бърках под кожичката с клечица за уши под цялата кожичка когато не беше залепена но ме беше възможно да се забели на цяло. При по настоятелен опит да забеля се цепна съвсем малко 1 мм и го мазах с лоекарства после. Дори и да се отлепи с инструмент как да я почиствам за да не се залепи пак?
Мерси пак!!!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat May 20, 2006 3:18 pm

След като админа ме издаде, обади се като си дойдете в България и ще оправим фомозата. Не се безпокой. Много важно е като се забели главичката на члена после кожичката (препуциума) да се върне на място! Задължително!

Ще ни бъде интересно да разкажеш в сайта за здравеопазването в Норвегия. Можеш да пишеш .

Иванова
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

фимоза

Postby Иванова » Thu Jan 04, 2007 5:33 pm

Извинявам се, че вдигам толкова стара тема, но ме интересува защо въобще трябва да се отлепва кожичката насилствено. Не може ли да се остави на природата физиологичната фимоза? Пречи ли по някакъв начин натрупаната смегма? Родните педиатри нищо не обясняват - само казват на смегмата "гной" и бързат да те пратят на хирург (които по дкц-тата не са детски хирурзи) или още по-лошо - сами дърпат препуциума.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Jan 05, 2007 9:12 pm

Много си е интересна темата даже. Фимозата се лекува чрез дилатация или циркумсцизио, защото по този начин се предпазва наслагването на смегма и опасността от възпаление, а в зряла възраст така се прави профилактика на рака на шийката и члена. Така човек няма да има проблеми със сексуалната функция, а това не е маловажно, нали.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 154 guests