Инфекция- ципрофлоксацин

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
В.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Инфекция- ципрофлоксацин

Postby В. » Tue Mar 18, 2008 2:50 pm

Имам някаква инфекция (знам, че звучи странно, но не мога в момента да отида на лекар, нямам здравна осигуровка тук-не съм в БГ в момента) или имам възпаление на яйчниците или на пикочните пътища. Не мога да рзабера по симптомите. Знам, че онлайн не може да се дават съвети затова и не описвам симптомите. В момента пия Оспамокс, искам да питам може ли и Ципрофлоксацин да се пие през това време или трябва след Оспамокса(мапр. ако пия Оспамокс 3дни и после още 3 дни Ципрофлоксацин)
Благодаря предварително!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Mar 18, 2008 7:05 pm

Вижте, госпожо, кактово и да правите не трябва сама а си предписвате антибиотик, нито пък да го спирате, независимо дали вече нямате симптоми или не.

Но това го знаете и то нещо друго освен едно правно измиване на ръцете не е.

Колко милиграма Ви е оспамоксът?

Оспамоксът е амоксицилин, един широкоспектърен антибиотик и е грешно, че сте го взели, без лекарски надзор.

Но сега ще Ви напиша, понеже вече сте почнали, ако нямате някакви хронични или акутни бъбречни или чернодробни заболявания, трябва да (за жена при инфекция на пикочните пътища):

1. приемате антибиотикът в 1000 мг-мувата му форма не по-малко от 7 дни до 2-3 дни след преминаване на симптомите (но не повече от общо 11 дни);

2. приемате антибиотикът първите 3 дни по 3 х 1000мг-мови таблетки и останалите 4-8 дни, ако симптомите са отслабнали по 2 таблетки на ден.

Ципро може да вземете, ако този правилно приложен не е помогнал. Не едновременно. Приема се 2 x 100 mg от 5 до 7 дни.

Отидете на лекар, щото писанията по форумите няма да Ви помогнат. Ами ако не е инфекция???
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Tue Mar 18, 2008 7:52 pm

www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

В.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby В. » Tue Mar 18, 2008 8:12 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Mar 19, 2008 2:20 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

slavej77
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Инфекция- ципрофлоксацин

Postby slavej77 » Tue Nov 11, 2008 6:56 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Nov 11, 2008 8:17 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 133 guests