щипане и парене в уретрата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
един_мъж
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

щипане и парене в уретрата

Postby един_мъж » Fri Mar 14, 2008 1:12 pm

От около два месеца имам оплаквания от дразнене и щипане по пикочните пътища….посетих кабинетите на няколко специалиста, които ми назначиха изследвания на урина и кръв, както и преглед при ехограф. Всички резултати са в норма, а изследванията за бактерии и хламиди са отрицателни. Приемах “Неоренал”, “Роватинекс” и “Ципрофлоксацин”, но в резултат не почувствах никакво подобрение……непрестанните усещания ме спохождат денонощно, а щипането по уретрата продължава и не отшумява. Водейки се по информацията, която прочетох по интернет се ориентирам, че симптомите ми се различават от тези на простатит и някои венерически заболявания т.е. едва ли е това.
Ако има специалист или някой, който може да даде компетентно мнение, ще се радвам да помогне със съвет или полезна информация.

Един мъж на 44

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Fri Mar 14, 2008 2:12 pm

Здравей,
Изглежда си направил необходимите изследвания и консулти - все пак:
- микробиологични изследване на еякулат или простатен секрет
- тестовете за хламидии с какъв метод бяха? - понякога има неточни резултати. Препоръчвам ти т.нар. "PCR"/ПиСиАР/ - има го на много места в София/Нац.центрър по зар. и пар. болести напр. и др.лаборатории/ - не е толкова скъп и е много по-сигурен метод
- на тази възраст все пак е добре да се пусне и един Простатоспецифичен антиген - PSA/ ако си ходил на уролог би трябвало да го е направил, редом с мануалното туширане на простата/
- В повечето случаи, ако се докаже инфекция, ще се нуждаеш от по-продължителен курс на лечение с антибиотици - обсъдете азитромицин или по "съвременен - ...флоксацин" + Уростим и Цитросепт напр.
- изследване под микроскоп на седимент от урина за кристалоидни образувания/микролитиаза, които могат да дадат подобни усещания/затова си пил Роватинекс и Неоренал/
-професионална вредност/контакт с вредни в-ва, които могат да се излъчват с урината?
Има още какво да се направи - Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 316 guests