Отекли тестиси след операция херния

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ивайло
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Отекли тестиси след операция херния

Postby Ивайло » Thu Mar 06, 2008 11:30 am

Здравейте,драги потребители на този полезен форум..Имам едно допитване до Вас..
Преди една седмица ми е направена операция от херния,носех първите 3 дена тесен слип , за да не отечат тестисите(таа каза хирургът след операцията),но от 5-я ден след операцията усещам , че тестисите са взели да отичат,станаха твърди и по-големи.Някакви компреси ли трябва да си правя или ми дайте някакъв съвет/
Благодаря!

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Fri Mar 07, 2008 12:49 pm

Здравей,
Най-добре да се консултираш с хирурга, който те е оперирал - не за друго, но тестисите могат да оттичат и от други причини - той ще прецени най-добре. Иначе можеш да правиш охлаждащи компреси - памук с риванол например или с вода и етанол. спирт 2:1
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Mar 16, 2008 4:43 pm

Ами може да отичат малко, защото операцията представлява наново оформяне на анатомичните структури и една от целите е да се стесни отворът през който излиза спермалния канал. Този отвор съответно е стеснен, а тъканите са отекли, което пък може да доведе до затруднено оттичане на кръвта и лимфата и оттам и до оток на тестисите. Това е временно и ще отзвучи.

Ивайло
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Ивайло » Mon Mar 17, 2008 1:08 am

Благодаря Ви за отговорите,вече минаха 10-ина дена от моето запитване,ходих преди 1 седмица при хирургът,но той ми каза да не се притеснявам и ми каза за компресите,правих си компреси,но от 3 деня някаде започна да се образува твърди топче в тестиса ми от страната на операцията,утре пак ще хода , защото почвам да се притеснявам за това топче


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 275 guests