световъртеж, шум в ушите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

distzl
Posts: 2
Joined: Thu Jan 03, 2008 5:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртеж, шум в ушите

Postby distzl » Thu Jan 03, 2008 5:56 pm

Мъжът ми е на 39 години.От няколко години страда от шум в ушите, даже лежа в Исул.Освен всичко получава кризи от време навреме, свързани с гадене, повръщане, изпотяване и загуба на равновесие.Направил е всички възможни изследвания-скенер, ядрено-магнитен резонанс, доплер, ходи на мануална терапия, при невролог,изследва хормони на щитовидната жлеза- всичко му е наред, но проблем има и се задълбочава.Забравих да спомена че е пил всички съдоразширяващи, които са възможни-естествено след консултация със съответните специалисти. В момента ходи при хомеопат.Само акупунктура не е пробвал.Кръвното му е нормално, захарта му е наред.Има ли някой с подобен проблем, който се е оправил по някакъв начин?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Thu Jan 03, 2008 8:25 pm

Здравейте,
описвате всички симптоми характерни за болестта на Мениер - направили сте и явно всички възможни изследвания, за да се изключат и другите диференциални диагнози. За съжаление, това е състояние, за което причините не са напълно изяснени/освен, че са свързани обикновено с вътрешното ухо/ протича в повечето случаи пристъпно и се лекува трудно и без особен успех. Хомеопатията е възможна алтернатива.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

distzl
Posts: 2
Joined: Thu Jan 03, 2008 5:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby distzl » Fri Jan 11, 2008 4:45 pm


надя
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хора, какво става?

Postby надя » Thu Feb 28, 2008 12:47 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Mar 02, 2008 8:56 pm

Някой може да препоръча лекарство рекламирано по телевизията, но на мен ми се струва, че би могло да става въпрос за ОКР и ли друго афективно разтройство.

китка
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртеж, шум в ушите

Postby китка » Sat Apr 05, 2008 9:56 pm


ссс
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: световъртеж, шум в ушите

Postby ссс » Sun May 11, 2008 1:22 pm


Нели-123
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Нели-123 » Wed Jun 04, 2008 1:06 pm


нелкаvV
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

шум в ушите

Postby нелкаvV » Sat Jul 19, 2008 10:40 am

здравейте, не знам към кого да се обърна за събет от две седмици имам шум в ухото надявах се да ми мине но като чета разни изказвания се отчаях. Да ми пише някои какво да направя ? На лекар вече ходих ....но една шепа лекарства не ми помагат. :(

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jul 20, 2008 5:15 pm

Трябва да уточните симптомите. Възраст, пол, наличие на други заболявания? Какви са тези лекарства, които пиете, имате ли епикризи, при какви лекари сте били, какви са резултатите от изследванията? Без такива данни никой нищо не може да Ви посъветва...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

нелка
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

шум в ушите

Postby нелка » Mon Jul 21, 2008 10:37 pm

аз съм на 51 г.ходин на УНГ имам вузпаление на евстахиевата тръба и запушване исписа ми ВИНПОЦЕТИН и КЛАРИНАЗЕ но нямах подобрение и ми исписа АЗАТРИЛ остава ми само 1 хапче и започвам да имам подобрение болката исчезна на шума още не е .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Jul 22, 2008 1:36 am

Здравейте Нелка,

евстахиевата тръба е една около 3.5 см дълга тръбичка, която свързва средното ухо с нозовата куха част от гърлото (най-общо казано). В нея се извършва изравняването на въздушното налягане, така че налягането в средното ухо да е равно на това в носната кухина с други думи да е равно на това навън.

Едно възпаление предизвиква локален оток, който запушва този канал и пречи на изравняването на налягането (в повечето случаи). Ако летите със самолет може да Ви се спука тъпанче, може да се увреди и слуховият апарат и по принцип е нещо болезнено за пациентите.

Лечението е трудно и бавно, защото е трудно да се определи точният антибиотик, който ще е най-подходящ (не може да се направи натривка на вътрешния орган...).

Винпоцетин е един екстракт от вечно зеленото растение vinca major, а клариназе е комбинация от Loratadin (5 mg) и Pseudoephedrinsulfat (120 mg), които според белгийският роизводител спомагат за спадане на отоците в областта на гърлото, бронхиите и ушите. И двата предписани препарата са от областта на "природната" медицина. Терапията е правилна поне по мое мнение и няма защо да се притеснявате.

Все пак, понеже става дума за по Ваши думи "възпаление", т.е. инфекция максималната терапия би включила и вземане на натривка (секрет) от носа и от гърлото и направа на антибиограма на културата, развила се от тази натривка, за да може да се предпише най-правилният антибиотик. Въпреки че съм на мнение, че не трябва да се прибързва с антибиотиците, когато става дума за инфекции в главата не можем да мислим за "екологичните" последици от прибързаната употреба на антибиотик и трябва да действаме бързо и безкомпромисно.

Една такава натривка ще има приблизителна точност, защото няма да е дирекно от засегатия участък, но поне близо до него и в никой случай няма да е грешна стъпка.

Щом специалистът е преценил, че не трябва да Ви се предпише антибиотик сигурно е имал причини, които не са ни известни.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

нелка
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

шум в ушите

Postby нелка » Tue Jul 22, 2008 10:48 pm

много благодаря за отговора шума все още не е отзвучал но се надявам това да стане скоро. БЛАГОДАРЯ !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jul 23, 2008 3:16 am

Шумът е в следствие на последиците от възпалението. Грешно предаван нервен импулс. Би трябвало да отмине, но няма да е бързо. Ако не отмине до 2 седмици трябва да се мисли за ново лечение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

HandFresh
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

шум в ушите

Postby HandFresh » Tue Sep 30, 2008 10:27 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests