Повдигане и повръщане след употреба на антибиотици?!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Венета
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Повдигане и повръщане след употреба на антибиотици?!

Postby Венета » Tue Dec 18, 2007 12:52 pm

Предварително благодаря на всеки, който има професионален съвет или някакъв опит и го сподели с мен! Благодаря Ви, че в тези меркантилни времена си позволявате да четете и отговаряте на пациенти тук - където освен безплатен, трудът Ви ще остане и анонимен! Възхищавам се от такива себеподобни - да Ви се връща безкористното отношение!

Моята молба за помощ:
Въпреки 35-те си години и аз като децата се тръшнах от някаква канска вирусна ангина с огромни налепи по сливиците /то не бяха налепи, а нямаше червено място по сливиците ми от гной/ - просто такъв кошмар и на враговете си не желая. Да - лигла съм, жена съм, нямам и половината кураж и сила, типични за силния пол, но честна дума - такава болка не помня през живота си. Стенех от болка 10-12 дни, тъпчеха ме с двата уж най-силни антибиотика "Зинат" и "Аволекс" + за да намаля поне малко болката пиех по 3-4 Аолина, Фервекси, витамини и тн на ден. Десетина дена нищо не хапнах от болката - пиех по една чаша сок на ден. Слава на Бога, мина ми, но вече две седмици след като съм спряла всякакви антибиотици и лекарства ме боли стомах, повдига ми се перманентно, общо ми е неразположено. Въпросът ми е може ли всичко това да е остатъчен ефект или последица от антибиотиците на гладно? Дж пи-то ми спомена за възможност от гъбички в стомаха от инфекцията и антибиотиците? Сега пак ли ще трябва да вися по гастроентерологични кабинети и отново да плащам стотици левове за изследвания :( ... От какво така ми се повдига...
Извинявам се за обстоятелственото обяснение, но толкова се моля за качествен съвет.... Предварително благодаря на всеки, отговорил...
Весели празници - бъдете здрави!
Ети

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Здравейте

Postby ZdraveiGP » Wed Dec 19, 2007 9:01 pm

Здравейте Госпожо,
Хубаво е, че сте преодолели инфекцията/ангина/ - за съжаление в момента най-вероятно изпитвате страничните ефекти на някои от лекарствата, които сте употребила.
1. Съчетанието на два антбиотика("Зинат" и най-вероятно "Авелокс"/Аволекс няма:)) сигурно е било продиктувано от тежестта на инфекцията, най-вероятно сте имали предпоставка за на т.нар.ретрофарингеален абсцес. Лошото е че тези антибиотици наред с "лошите" бактерии убиват и нормално живеещите в хран.с-ма на човека - от там пътят до т.нар"дисбактериоза" и прорастване на"гъбички" е кратък - това може да е една от причините за състоянието, което описвате.
2.По-вероятното, обаче е да имате т.нар "постмедикаментозен гастрит" или раздразнена стом.лигавица от всичките тези"3-4 Аулина"+"Фервекс" и т.н., които споделяте, че сте пили - това е далеч над допустимите дози, а тези лекарства предизвикват точно такива, като вашите оплаквания при предозиране. Особено, ако сте имали стомашни проблеми и преди това - язва, гастрит и т.н.
3. Най-вероятно имате съчетание между двете гореописани състояния в някаква степен.
Не се притеснявайте! Ако имате "гъбички", вашият лекар би трябвало да разпознае симптомите - те обикновено се проявяват както в устната кухина, така и генитално - ако има нещо такова му сигнализирайте за помощ - ще се нуждаете от "противогъбични средства".
По адекватният подход би бил приемане на най-общо казано "протектор на стом.лигавица" + някакъв "пробиотик" за стимулиране на нормалната флора в хран.система + адекватна диета.
Има много продукти на пазара, вашият лекар със сигурност ще ви ориентира в ситуацията.
Поздрави и успех:)
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 328 guests