подути лимфни възли на шията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Geldnir
Posts: 1
Joined: Mon May 24, 2010 9:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: подути лимфни възли на шията

Postby Geldnir » Mon May 24, 2010 9:14 pm

Здравейте, аз съм на 17 и имам подут лимфен възел само от дясната страна на шията под ухото от около седмица е така, но преди се беше надул само той и когато потърсих медицински съвет ми казаха че е от мъдреца, който расте от тази страна на челюстта ми (и то не расте правилно) но след няколко дена изчезна подуването. Около месец - 2 по късно се появи пак подутината и от време на време се увеличава и боли - какво да правя? напавих си снимка на челюстта и ми казаха че немогат да направят нищо докато не са сигурни че зъба няма да порасне под правилния ъгъл. Възможно ли е изобщо да е от това подуването ?

simona_1998
Posts: 1
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: подути лимфни възли на шията

Postby simona_1998 » Wed Dec 22, 2010 9:10 pm

Аз съм на 12 години и имам същия проблем.Запушен ми е носа от около седмица.И преди два дена ми се появи нещо като топче зад ухото,и днес имам и на шията. И ме боли ... Утре ще отида на лекар и като получа информация също ще споделя :) btw благодаря за това което сподели първия потребител,защото аз много се притесних .. :S

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: подути лимфни възли на шията

Postby ptomoff » Wed Dec 29, 2010 11:36 am

Simona, законът забранява да се дава информация на деца без одобрението на родителите. А и регистрацията на деца в този форум е забранена!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: подути лимфни възли на шията

Postby Bulgaricus » Sun Jan 02, 2011 10:29 pm

Мина ли Ви, какво се оказа, че е?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nikolai_az
Posts: 1
Joined: Sun Apr 17, 2011 1:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: подути лимфни възли на шията

Postby nikolai_az » Sun Apr 17, 2011 2:35 pm

Здравейте имам проблем,
на 51 години съм тежа 95 кг, алергичен съм от пчели проблема е следния
Преди 3 седмици ме ухапа даже не съм сигорен, че беше пчела.. защого учих комар на ръката си.. Та ухапа ме комар за китката... аз пих алергозан.
Ръката ми разбира се се поду доста.. не ми се случва за първи път не обърнах внимание.. дъщеря ми ме караше да ходим да ми пият орбазон, обаче аз не отидох.. След няколко дни ръката ми спадна обаче дъщеря ми забеляза, че са ми надути липфните възли зад ушите и към долната челюст.. от двете страни като от ляво е малко по надуто от колкото от дясно.. твърдо е все едно, че имам две бучки..
Вече трета седмица те не спадат.. започвам и аз да се претиснявам а и дъщеря ми ми изпели мозъка.. да ходя на лекар истината е, че аз незнам къде да отида.. личия ни лекар не ми оказа никакво съдействие.. не било нищо сериозно изписа ми Доксициклин.В бележката на антибиотика не пише, че може да се изпозва за инфекции, но не пише на лимфните възли.. Прочетох в интернет, че това подуване може да предшества сериозни заболявания..
Моля ви насочете ме къде да потърся помощ към какъв специалист да се обърна

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: подути лимфни възли на шията

Postby Bulgaricus » Sun Apr 17, 2011 4:38 pm

Здравейте,

възможна е инфекция, предизвикана от ухапването. Явно е, че не става дума за алергична реакция. Опасността идва от това, че не знаете какво Ви е ухапало.

Специалист по инфекциозни заболявания/имунолог е отговорен, но преди това трябва да се направят общи изследвания, за да се изключи някаква тривиална причина, като мононуклеоза.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests