Запушен нос - над 6 месеца :(

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
silver
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 12:09 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby silver » Fri Nov 23, 2012 12:36 am

Здравейте. Минаха над 6 месеца откакто имам проблем с носа и нямам възможност да почивам пълноценно. На 21 години съм, 80кг, 182см, активно спортуващ (5 пъти в седмицата фитнес и 2 пъти народни танци), пробвал съм над 10 различни капки за нос и хапчета от лияния лекар, местен специалист, специалист в друг град (всичките съм ги посетил минимум 3 пъти и са ми предписали 3 различни неща). По-долу ще напиша списъка с медикаментите, които помня/имам записано, че съм вземал. През тези 6 месеца освен нещата, които са ми били предписвани съм пил хранителни добавки - протеин на прах, креатин, азотни бъстъри, аминокиселини, ZMA (цинк+магнезии) и мултивитамини. От над месец пия единствено протеина на прах. Правил съм 2 снимки на 2 различни места - нямам синузит и според двете.

Списъка:

Личния лекар капки и хапчета - не помня какви но и 2та пъти противоалергични

Местен специалист
- 2 пъти Фортекал с капки, единия път ставаха за уши, нос и гърло
, а другия път - Avamys

Специалист в друг град - Лортадин, Капки макситрол + антибиотик от 3 хапчета по 1 на ден (не помня името, но се сещам че ме попита дали скоро съм пил нещо друго понеже е много силен), Sterimar baby, Алергодил

Това не са всичките неща, които съм пробвал, а само тези за които пазя бележка за съжеление. Единственото от което
имах подобрение, но само докъто го приемах е антибиотика от 3 хапчета и капките Максидрол (не знам от кое от двете), след като спрях лечението с
тях всичко се върна постарому.

Нещо специфично: През деня носа ми е запушен много леко, като легна да спя независимо вечер/наобяд става нетъпирмо и то само в едната
ноздра, а другата е почти напълно отпушена. Спортувам активно и от няколко месеца чуствам, че немога да се възтановявам, защото
за да заспя трябва да съм наистина изморен, а като поспя няколко часа и се събудя после е трудно да заспя отново. Още нещо
интересно, като се изправя от леглото и отида например до тоалетна носа се отпушва почти мигновенно. Ходя 2 пъти до тоалетна през ноща
не знам дали може да има някаква връзка.

Мерси предварително за абсолютно всякакъв коментар, отговор или насока.

Поздрави,
Станимир

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 3:45 pm

Гледали ли са Ви с ендоскоп? Това е един тънък маркуч с камера, който се пъха в носа?

Правена ли е посявка за инфекция с антибиограма?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

silver
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 12:09 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby silver » Sun Nov 25, 2012 2:50 am

Не , тези неща ли да изискам?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby Bulgaricus » Sun Nov 25, 2012 1:18 pm

След като през носа Ви в дадени моменти не минава въздух трябва да се проследят въздухопроводите и да се търси някаква анатомична причина за оплакванията Ви. Не е сигурно, че ще се намери нещо, НО ако не се направи това изследване картината е непълна. Не знам къде сте и кой УНГ ще има този уред. На Запад трябва да го има всеки УНГ, за да отвори кабинет.
Правно погледнато лекарят не е задължен да прави, каквото искате от него. Ако той няма такъв уред ще Ви каже, че това не е необходимо и няма да Ви прати при конкуренцията си.

Посявка с антибиограма трябва да се направи, защото може да има инфекциозна причина. Не знам, защо след толкова прегледи не е била направена, преди да се предписват лекарства.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

silver
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 12:09 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby silver » Wed Dec 12, 2012 12:34 am

Благодаря за изчерпателния отговор. Забавих се с изследванията понеже трябва да чакам 1 месец за всяко следващо направление. С това успях да направя само посявка с антибиограма и се оказа, че нямам развити бактерии и следователно все още нямам идея как да се лекувам. Като попитах доктора какво да правя от тук нататук той ме попита какъв точно е проблема, при положение че съм ходил вече 10 пъти+. Съня ми е раздробен от всякъде.

Сега ще изчакам още 1 месец за следващо направление и ще пробвам другото изследване което препоръчахте с енодскоп, но след толкова опити съм изгубил всякаква надежда.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Запушен нос - над 6 месеца :(

Postby Bulgaricus » Tue Jan 01, 2013 4:25 am

Вероятно е да има анатомичен проблем. По принцип в съвременната медицина всеки УНГ трябва да прави този преглед с такъв ендоскоп, не е нищо особено, но няма как да се каже иначе, защо не минава въздух безпроблемно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests