Ограничения на направленията

Ние питаме, НЗОК отговаря
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Vera
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ограничения на направленията

Postby Vera » Fri Jan 05, 2007 10:49 pm

Моля да ми отговорите има ли ограничения на направленията. И в какъв случай лекар може да откаже да даде направление? Въпросът ми възниква, тъй като всеки месец на мен ми се налага да ползвам направление за изследване на хормона на щитовидната жлеза, за да се регулира поетото количество елтироксин.

Но джипито ме уведоми, че на година ми се полагало едно направление. Исках и за сина ми, който му се изкривява едното оченце, но ми се отговори от същото джи-пи, че това е нормално на дете на 2 годишна възраст и не ми дава.

По какъв начин мога да си търся правата или начина е да сменя джипито. Мисля, че нямат право да ми отказват талон за направление. Какво е вашето мнение?

Предварително ви благодаря.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

НЗОК отговори

Postby ptomoff » Fri Jan 05, 2007 11:04 pm

НЗОК отговори: "Уважаема г-жо, Личният лекар определя необходимостта от специализирана извънболнична помощ при заболявания и проблеми, изискващи специализирани диагностични дейности, при оценка на здравословното състояние на записаните в регистъра му здравноосигурени лица. При необходимост той издава медицинско направление за консултация или за провеждане на съвместно лечение и направление за изследвания.

Общопрактикуващият лекар разполага с определен брой медицински направления за консултация или за провеждане на съвместно лечение, медицински направления за високоспециализирани дейности (бл. МЗ-НЗОК № 3А) (само за пакет “Анестезиология и интензивно лечение”), както и направления за медико-диагностични изследвания, съобразно регулативните стандарти и потребностите на осигурените лица (чл. 119, ал. 6 НРД 2006 г.).

За Вашето заболяване НЗОК заплаща за изследване един път годишно. В конкретния случай, при желание от Ваша страна, може да изберете нов личен лекар - през месеците юни и декември.
"
Last edited by ptomoff on Mon Jan 08, 2007 7:53 pm, edited 1 time in total.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Jan 07, 2007 11:36 am

Нищо не казват за това, че беше заведено дело и беше спечелено, с което ограничението на талоните отпадана :lol: . Но в случая се чудя - какви са тия хормони всеки месец. Моля някой, ако разбира от медицина да ми каже - защо не всяка седмица или поне всеки ден!? Не може ли на тая госпожа да и опънат едно походно легло в лабораторията и да и изследват хормоните през пет минути!?
Между другото бюджетът на здравната каса отива на съд именно поради тая причина. Сега ще ми е интересно да видим как популистите ще напрявят така, че хем вълка да е сит хем агнето цяло :twisted: Най-добре ще е да измислят закон, по който лекарите да работят без пари.

lion
Posts: 103
Joined: Tue Mar 28, 2006 2:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lion » Mon Jan 08, 2007 12:38 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat Jan 27, 2007 12:04 am


гризли
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby гризли » Tue Feb 26, 2008 2:16 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Feb 26, 2008 4:54 pm


lion
Posts: 103
Joined: Tue Mar 28, 2006 2:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lion » Wed Feb 27, 2008 3:10 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests