Лекар ми отказва преглед

Ние питаме, НЗОК отговаря
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Станислава Ве
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лекар ми отказва преглед

Postby Станислава Ве » Fri Nov 21, 2008 1:15 pm

Добър Ден,
на висчки в този форум. Искам да попитам къде мога да се оплача от лекар който ми отказва преглед. Никога не съм вярвала, че такова нещо може да ми се случи.
Ситуацията е такава: имам оплаквания от болка под дясното око която започна да се усилва и преминава и в болки в главата. Отидох на лекар като ме пратиха на очен и УНГ. Пих изписаните лекарсва и капах изписаните капки времето което ми беше казано, след това трябваше да отида на преглед отново. След като спрях капките и хапчетата болката започна отново. Та отивам тази сутрин на вторичния преглед при очния лекaр, но лекарката която ме прегледа предния път днес я нямало, а има заместничка(нормално е и лекарите се разболяват и имат право на отпуски), но проблема е там че заместващата я лекарка ми отказва преглед след като и казвам че имам болки и не ми е минало. Тя ми казва да дойда в Понеделник когато другата лекарка ще е там. Сега имам болки незнам дали да продължавам капките или не ....

Мисля че това е безобразие и е непрофесионално... как може лекар да откаже да те прегледа при положение, че аз съм допълнително здравно осигурена точно в същата болница и фирмата ми и аз плащаме всеки месец пари а те ми отказват преглед...

Моля кажете освен към ръководството на болницата къде другаде мога да се оплача от този лекар.

Благодаря предварително на всички отговори

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Nov 21, 2008 11:20 pm

РЗОК е мястото.

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Tue Dec 02, 2008 11:28 pm

Вероятно този лекар е постъпил неетично - това би трябвало да се провери от РЗОК или РЦЗ. Но пациентите не трябва да забравят също, че лекаря не е безправен роб на пациента (само защото бил положил прословутата Хипократова клетва, дето повечето от хората които я цитират, не знаят какво всъщност пише в нея). Според настоящото законодателство лекаря може да откаже преглед на пациент ако " е нарушено доверието между лекар и пациент, с изключение на спешните състояния ".


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests