Как чужденка...?

Ние питаме, НЗОК отговаря
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Клео
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Как чужденка...?

Postby Клео » Sun Feb 10, 2008 2:55 pm

Здравейте, имам следния проблем: Приятелката ми е чужденка, от Сърбия е. Работи тук в България и се самоосигурява. Въпреки това ходихме досега на няколко лекари за да се запише при някой от джи пи - тата, но всички говорят за документи от Здравната каса. Но никой не ни обясни какви са те? Всички казваха, че не им се занимавало с това? Бихте ли ми обяснили процедурата това как чужд гражданин, плащащ всички здравни и социални осигуровки да се ползва от правото си на личен лекар?

Благодаря Ви,

lion
Posts: 103
Joined: Tue Mar 28, 2006 2:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lion » Mon Feb 11, 2008 2:35 pm

Имам пациент гражданин на европейска страна. Пребивава постоянно в България от 5 години. От началото на престоя си плаща изключително редовно здравните осигуровки (нали за разлика от нас те осъзнават че безплатен обяд няма и че в много от случаите здравето не може да се купи и с много пари...). Та с неговите и моите дружни усилия ни отне 2,5 години докато се преборим с бюрокрацията в НОИ и РЗОК и да го впишат в пациенските листи в РЗОК. През цялото време все някакъв документ им липсваше - ту един, ту друг... Имах усещането че го правят умишлено, не знам какъв им беше интереса. Та ако ми се наложи втори път - надали бих отделил толкова време и нерви.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests